Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

karex 30-12-2009 12:13

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Powtórzę się. To są zwykłe żarówki do kupienia w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym po 0,80 do 1,50 zł za sztukę. Duże 3Watowe, a małe 1,2Wata wystarczy poprosić o żarówki do licznika lub podświetlenia deski. Prawie każda marka pojazdu ma tak samo.
Stare wyciąga się z tego plastikowego mocowania po prostu pociągając. Jeżeli żarówka się ślizga to wystarczy założyć lateksową rękawiczkę i po problemie.

1olek 30-12-2009 20:57

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
tak na marginesie oryginalne sa na 14.4 V natomiast te w sklepach sa na 12 V ;) dlatego jak sie wymienia warto wymienic wszystkie zeby swiecily z jednakowa moca, no i po co 2 razy rozbierac licznik.

jendrekmak 30-12-2009 23:29

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1321120)
tak na marginesie oryginalne sa na 14.4 V natomiast te w sklepach sa na 12 V

chyba sobie jaja robisz... może jeszcze wiesz od którego producenta biorą?

1olek 31-12-2009 09:11

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1321234)
chyba sobie jaja robisz... może jeszcze wiesz od którego producenta biorą?

kolego nie robie sobie jaj, a Ty jak nie wiesz zamiast madrkowac wyjmij sobie zarowke z zegarow i zobacz co na niej pisze, no chyba ze nie masz juz oryginalnych ;)

jendrekmak 31-12-2009 09:29

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
chcesz powiedzieć że jakaś firma (np. Philips) robi oddzielnie dla forda żarówki na napięcie 14,4V a dla pozostałych producentów aut na 12V. 12V jest tylko oznaczeniem umownym napięcia w instalacji samochodu. pewnie akumulatory dla forda też robią na 14,4 V? wiadomo że alternator ładuje na wyższe napięcie bo gdyby dawał równe 12V to akumulator by się rozładował.

1olek 31-12-2009 09:36

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Kolego nie interesuje mnie co kto robi i dla kogo fakt jest taki ze fabryczne zarowki w zegarach sa na 14.4 V, koniec i kropka. Mam 3 zegary w domu od MKIII dwa przedliftowe i jeden po liftowy i wszystkie maja zarowki na 14.4 V ;) Wiec nie kloc sie bo nie masz racji, a z drugiej strony Ford zamawia a producent wykonuje pod zadanie producenta bo placi i wymaga, tyle w temacie.

P.S. Wlasnie wyjalem jedna i ma oznaczenie VCH C2 T 14V3W ;) Wiec poprawiam sam siebie sa na 14V a nie na 14.4 V ;)

jendrekmak 31-12-2009 09:55

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Jak byś chciał wiedzieć to się nazywa marketing i widocznie działa skoro w to wierzysz. NA 99% niczym się nie różnią, poza tym napisem, od innych produktów tego producenta, który robi je dla forda. Rzeczywiście nie ma po co zaśmiecać tematu. Pozdrawiam

jurek_13 31-12-2009 09:56

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1321329)
Kolego nie interesuje mnie co kto robi i dla kogo fakt jest taki ze fabryczne zarowki w zegarach sa na 14.4 V, koniec i kropka. Mam 3 zegary w domu od MKIII dwa przedliftowe i jeden po liftowy i wszystkie maja zarowki na 14.4 V ;) Wiec nie kloc sie bo nie masz racji, a z drugiej strony Ford zamawia a producent wykonuje pod zadanie producenta bo placi i wymaga, tyle w temacie.

P.S. Wlasnie wyjalem jedna i ma oznaczenie VCH C2 T 14V3W ;) Wiec poprawiam sam siebie sa na 14V a nie na 14.4 V ;)

Kolega ma rację, ale nie zmienia to faktu, że można kupić żarówki w oprawkach na 14.4V (mnie się udało :) ).

1olek 31-12-2009 10:03

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1321335)
Jak byś chciał wiedzieć to się nazywa marketing i widocznie działa skoro w to wierzysz

Kolego jestes typem osoby, ktora jak sie okaze ze nie ma racji wymysla kolejna wierutna bzdure byle sobie postow nabic i udowodnic ze to jednak Ty masz racje jak nie w tym temacie to innym ;) Pozatym czytaj posty powyzej zanim napiszesz ze w cos wierze lub cos polecam, nie przekrecaj moich wypowiedzi.

misiekxyz 06-02-2010 22:29

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Witam!
Ja też borykałem się z przepaloną żarówką w zegarach. Po przeczytaniu owego problemu stwierdziłem że wezmę się za jej wymianę i przy okazji wymienie wszystkie. Zakupiłem komplet żarówek 4szt. W3W za ok.6 zł i 2szt. 1,2 A za ok. 2 zł. Wszystkie są na 12 V.
W zasadzie zajeło mi to ok. 30 minut (w zimowych warunkach ok. -1 stopnia)ale bez specjalistycznych narzędzi radze nie podchodzić.....będzie bardzo trudno. Mowa o torksie, przedłużce, jakaś wyginana przedłużka itp. Ja zegarów nie odpinałem z kostki. Sama wymiana zejeła chwilę. Należy pamietać żeby włożyć dobrze zarówke w gniazdo. Czasami może źle stykać.
Podświetlenie działa bez zarzutu, nie widzę różnicy międzi 12V a 14,4V......Wydaje mi się że jest to jakiś wymysł forda...a dlaczego pozostałe żarówki (mijania, pozycyjne itp.) są na 12 V a 14,4V......


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.