Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po nagrzaniu silnika ciężko odpala - obroty nie wchodzą jak powinny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226602)

Abback 20-06-2015 22:20

Po nagrzaniu silnika ciężko odpala - obroty nie wchodzą jak powinny
 
Witam :) Z góry sorrki za kolejny temat "rzeka" :p

A więc tak: Od jakiś 4 miesięcy mam problem z odpalaniem auta gdy silnik jest rozgrzany do min. 70 stopni i już od tej temperatury zaczynają się cyrki, gdzie obroty najpierw wskakują na ok 350, a dopiero potem na prawidłowe. Problem jest na tyle już duży, że przy 90 stopniach czas kręcenia silnika aż wskoczy na obroty oscyluje w granicy 5-6 sekund co w tym czasie aż strach żeby czasem się łapy od niego nie urwały, bo tak trzęsie nim ....

Problem ten występuje najbardziej jeżeli przy 90 stopniach po zgaszeniu odczeka się ok 10-15 min. - im ten czas krótszy tym mniej czasu potrzebuje by wkręcić się na obroty. Tak samo z temperaturą - im mniejsza tym czas wskoczenia na obroty krótszy :)

No i co wyczytałem w necie i co bym chciał byście mi doradzili:

1. Czujnik położenia wału - ponoć w wersji przed FL były wadliwe i powodowały częste problemy z odpalaniem ciepłego silnika <---- Jak mogę sprawdzić czy ten czujnik jest sprawy ?

2. Końcówki wtrysków - Zabrudzenia końcówek (rozpylaczy) mogą powodować mniejszą dawkę paliwa przy starcie silnika i temu wariuje <---- warto od tego zaczynać diagnozę i wykręcać wtryski ?

Takie dwie diagnozy padały najczęściej i co radzicie ? Dzięki z góry za podpowiedzi

Ps. Na kompie "0" błędów" :)

fundil 21-06-2015 09:34

Odp: Ciepły silnik - problemy z odpalaniem (obroty)
 
Punkt pierwszy jak najbardziej trafiony

Edi 21-06-2015 10:57

Odp: Ciepły silnik - problemy z odpalaniem (obroty)
 
Poprostu wymień czujnik nie jest to duży koszt i to bardzo częsta przyczyna właśnie kłopotów z odpaleniem . Miałem kiedyś to samo, znajomi z MPK odrazu wyslali mnie po ten czujnik

Abback 21-06-2015 11:50

Odp: Ciepły silnik - problemy z odpalaniem (obroty)
 
No też właśnie myślałem, by go wymienić lecz też wiele osób miało identyczne problemy i okazało się, że rozpylacze były już tak brudne, że dawka podawana na rozruch była zbyt mała, a czujnik sprawny ....
Nie mam pojęcia czy obecny czujnik to jeszcze oryginał z przed FL (ten wadliwy) czy już poprzedni właściciel go wymieniał.

Niemniej jednak od niego zacznę lecz mam pytanko odnośnie tego czujnika - gdzie on się znajduje mniej więcej oraz czy są inne firmy (może lepsze) niż tego co znalazłem na sklepie Forda - bo firma Topran jakoś mi się słabo kojarzy ...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Keram-1 21-06-2015 13:02

Odp: Ciepły silnik - problemy z odpalaniem (obroty)
 
Witam
punkt 1 - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jak zadziałasz to napisz ci i jak .
Mam prawie ten sam objaw co Ty , trochę łagodniej u mnie ten problem występuje.

Abback 23-06-2015 06:39

Odp: Ciepły silnik - problemy z odpalaniem (obroty)
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2418421)
Nie wiem co poprawiłeś w tytule,ale nadal jest źle.

Nie spamujcie mi tematu w obliczu tragedii ludzkiej xD

Ps. Poprawiony

Bump:
Cytat:

Napisał Keram-1 (Post 2418445)
Witam
punkt 1 - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jak zadziałasz to napisz ci i jak .
Mam prawie ten sam objaw co Ty , trochę łagodniej u mnie ten problem występuje.

Już zakupiłem czujnik za 68 zł po rabatach, bo z tego co się dowiedziałem to ten Topranowski to szrot (ten podany w linku) xD Lepsza już używka byłaby od niego :p

Dzisiaj będę go wymieniał i zobaczymy czy pomogło, bo wczoraj ledwo co autko odpaliłem, a znów przez to strasznie aku dostaje po dupie ....

Ps. A sprawdzić go i tak sprawdzę w sposób jaki mi podałeś :p

matrog19 23-06-2015 07:29

Odp: Po nagrzaniu silnika ciężko odpala - obroty nie wchodzą jak powinny
 
Daj znać czy coś zmieniło ale wg mnie zapomniałeś o tym, że to może być pompa wtryskowa i nie chce cię straszyć. Uszkodzenia czujników wału czy jeszcze częściej wałka rozrządu (to właśnie te były wadliwe w tych rocznikach) dają taki objaw w tdci (w tddi nie ma czujnika wałka). Wtryski na pewno odpadają bo gorzej byś go miał na zimnym odpalić niż na ciepłym. Jak na ciepłym się wieszają obroty i ciężko odpala najczęściej świadczy o pompie wtryskowej a w łagodniejszych przypadkach o pompce pomocniczej paliwa pod bakiem. Opcja też jest taka, że dwumasa sieje opiłki i twój czujnik wału jest oblepiony w nich ;)

Abback 23-06-2015 21:27

Odp: Po nagrzaniu silnika ciężko odpala - obroty nie wchodzą jak powinny
 
Cytat:

Napisał matrog19 (Post 2419315)
w tddi nie ma czujnika wałka

No jakimś cudem u mnie się znalazł - centralnie pod EGR-em :D Dostęp katastrofalny - ponad 1h się męczyłem, żeby go wymienić ;/

Cytat:

Jak na ciepłym się wieszają obroty i ciężko odpala najczęściej świadczy o pompie wtryskowej a w łagodniejszych przypadkach o pompce pomocniczej paliwa pod bakiem.
No właśnie co do tej pompki pomocniczej - wlazłem do kanału na odpalonym silniku przejrzeć zawieszenie itp. no i owa pompka pod bakiem dziwnie mi buczała/szumiała i nie wiem czy tak powinno być ?

Cytat:

Opcja też jest taka, że dwumasa sieje opiłki i twój czujnik wału jest oblepiony w nich ;)
Czujnik czysty :p Nawet nie był brudny :D


Ps. Co do tego czy jest lepiej będę w stanie napisać piątek/sobota :)

matrog19 24-06-2015 07:14

Odp: Po nagrzaniu silnika ciężko odpala - obroty nie wchodzą jak powinny
 
Cytat:

Napisał Abback (Post 2419757)
No jakimś cudem u mnie się znalazł - centralnie pod EGR-em

To czujnik wału korbowego ;) Zwróć uwagę, że w pierwszym moim poście pisałem raz czujnik wału (korbowego) a raz czujnik wałka (rozrządu). To są dwa różne i tego drugiego nie ma w tddi. A właśnie w tdci powoduje objawy jak twoje i to on w przedliftowych modelach był wadliwy.

Co do pompki przy zbiorniku to moja też szumi. Słychać ją nawet jak się stanie z boku samochodu przy drzwiach i miała tak od nowości. Oryginał Bosch. Wymieniany przeze mnie ok 2 lata temu przy problemach z pompą wtryskową.

Radula 24-06-2015 11:50

Odp: Po nagrzaniu silnika ciężko odpala - obroty nie wchodzą jak powinny
 
oo , mam takie same objawy w swoim fordzie 2.2 tdci , jednak one utrzymuja sie od jakos 2 lat ~ i nic sie nie dzieje , ale sprawdze ten czujnik polozenia walu ^^


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.