Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326280)

FordGalaxyPrzemo 08-01-2022 17:20

Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
1 załącznik(i)
Witam, zakupiłem Galaxy 2014r 2.0 TDCI i jest to moje pierwsze auto z rodziny forda a do tego diesel. ogólnie mam go niecałe 2 miesiące i w tym czasie zmieniłem koła z letnich ( z czujnikami) na zimowe bez czujników. i z racji, że lubię coś tam podłubać przy aucie chciałem wyłączyć monitorowanie Ciśnienia opon poprzez forscan 2.4.2 beta z kablem Viaken STN 1170.Niby procedura przechodzi pozytywnie ale jednak wraca do poprzedniego stanu i tak samo z światłami skandynawskimi. podpowie mi ktoś czy to wina Kabla/ oprogramowania czy może coś komputerem auta?

arturek 08-01-2022 18:56

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
Witam
Opisz po kolei co klikasz
a) czy przełaczyłeś na tryb inżynieryjny
b) czy wybierasz opcję PISZ aby zapisać zmiany

Jeśli czegoś nie ma fizycznie w aucie to się tego nie da aktywować => tak np. koledzy chcieli aktywować aystenta ruszania pod górę
ale podzespoły w aucie nie obsługiwały tej funkcji

pozdrawiam
Arturek

slawek-kali 08-01-2022 19:09

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
starsza wersja pewnie da rade.. a jak nie to do specjalisty.

FordGalaxyPrzemo 08-01-2022 21:14

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...


a) tak przełączałem
b)wybieram opcję zapisz


1.Konfiguracja i programowanie
2.BCMii i wybieram tryb inżynieryjny w sumie to każdy już próbowałem i na każdym to samo
3.Układ Kontroli ciśnienia powietrza w oponach
4.Edytuje i zmieniam z "03" Układ kontroli ciśnienia powietrza w oponach ( TPMS) z WBL na "01"Bez układu Kontroli Ciśnienia powietrza w oponach
5. Robię zapisz
6. Write to Beckup
po wszystkim Kwadracik w niebieskim kółeczku i odłączam program

niby procedura zakończona pomyślnie a i tak komputer w aucie wraca do swoich poprzednich ustawień.

Czujniki ciśnienia mam na felgach letnich a na zimowych ich nie mam i irytuje mnie to ciągłe wyświetlanie się na pomarańczowo na zegarach info o awarii Ciśnienia w kołach

Bump:
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3390179)
a jak nie to do specjalisty.

starsza wersja, jaką proponujesz? wolę bez specjalisty bo nie chcę przy każdej zmianie kół lato - zima ekstra płacić za włączanie/wyłączanie ciśnienia w Kołach

arturek 08-01-2022 21:26

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
Cytat:

Napisał FordGalaxyPrzemo (Post 3390206)
[…]5. Robię zapisz
6. Write to Beckup
po wszystkim Kwadracik w niebieskim kółeczku i odłączam program

[…]

Witam
Fota z innego opisu, ale ważny jest przycisk PISZ, nie Zapisz

https://i.imgur.com/r9fmJVC.jpg

pozdrawiam

FordGalaxyPrzemo 08-01-2022 21:31

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...

1.czyli w trybie normalnym czy inżynieryjnym ?
2. resztę robię poprawnie ?

arturek 08-01-2022 22:40

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
Inzynieryjnym -zdjęcie pogladowe = zapomniałem do zrzutu ekranu przestawić na tryb inżynieryjny
(gdy robiłem tamten opis)

pozdrawiam

siwyz82 17-01-2022 18:26

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
Witam mam ten sam problem chcę aktywować moduł przyczepy TRM nie mogę wejść w moduł BCMII Central Configuration (Main) dochodzi do 2% i wyrzuca PROCEDURA SERWISOWA PRZERWANA. Jak próbuję przez moduł IPC do mogę aktywować moduł przyczepy dać PISZ ale nie mogę zapisać.

Mcool 07-09-2023 12:16

Problem z Galaxy różne wersje silnika i problem z forscanem
 
1 załącznik(i)
Więc tak , mam taki problem chociaż może to tylko moja kombinacja , według VIN moje autko to 2009 tdci 115km modelowo 2010, według kodu silnika jest to 2.0 140km , a w forscan ustawiony jest jako 2.0 psa 130km, niestety nie mogę tego zmienić bo z niewiadomych powodów w forscan w opcji konfiguracji mogę zmienić silnik tylko w BCM natomiast w pcm nie mam możliwości przestawienia tego więc jak w bcm ustawię wersję 140km to cały czas wiszą błędy. Jest ktoś w stanie pomóc

luki8026 23-01-2024 20:20

Odp: Nie mogę zapisać zmian w komputerze Auta. BCMii
 
Witam serdecznie
Dołączę się do tematu jako nowicjusz ponieważ też stałem się posiadaczem Forda Galaxy z 2014 1.6 TDCI i tak samo jak kolegę FordGalaxyPrzemo irytuje mnie kontrolka na zegarach o wspomnianej awarii. Posiadam Forscan 2.3.41 beta z licencją rozszerzoną i ELM327 na bluetooth który do tej pory wykorzystywałem w swoim samochodzie Mazda 6
i w tej konfiguracji sporo mogłem tam zrobić. Natomiast jak podłączę się do Forda i prubuję się połączyć z modułem BCMii to wyskakuje mi okienko
SECONDARY BOOT LOADER FILE NOT FOUND
Nie jestem inforamtykiem ale mechanikę sobie sam ogarniam, czy któryś z kolegów mógłby mi doradzić czy to wina oprogramowania czy interfejsu?

Bump: Witam serdecznie
Dołączę się do tematu jako nowicjusz ponieważ też stałem się posiadaczem Forda Galaxy z 2014 1.6 TDCI i tak samo jak kolegę FordGalaxyPrzemo irytuje mnie kontrolka na zegarach o wspomnianej awarii. Posiadam Forscan 2.3.41 beta z licencją rozszerzoną i ELM327 na bluetooth który do tej pory wykorzystywałem w swoim samochodzie Mazda 6
i w tej konfiguracji sporo mogłem tam zrobić. Natomiast jak podłączę się do Forda i prubuję się połączyć z modułem BCMii to wyskakuje mi okienko
SECONDARY BOOT LOADER FILE NOT FOUND
Nie jestem inforamtykiem ale mechanikę sobie sam ogarniam, czy któryś z kolegów mógłby mi doradzić czy to wina oprogramowania czy interfejsu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.