Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] wentylatory cały czas pracują (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=21486)

romarcin 18-02-2007 19:58

wentylatory cały czas pracują
 
Witam na forum. Od paru dni jestem posiadaczem Galaxy 1,9 TDI 2003, niestety kupiłem go po stłuczce w przód i po niechlujnej naprawie i teraz wychodzą różne defekty. Najpoważniejszym jest to, że po przekręceniu kluczyka zaczynają od razu pracować wentylatory chłodnicy. Oczywiście jak wypnę przekaźniki sterujące to wentylatory stają (sam moduł przekaźników jest dobry - sprawdzałem) czyli do przekaźników dochodzą jakieś sygnały sterujące. Bardzo proszę forumowiczów o pomoc co może wyzwalać pracę wentylatorów, może mieć znaczenie że klima jest pusta? pomóżcie bo sporo wydałem na ten samochód i na razie nie mam forsy na autoryzowane stacje.

szymar 18-02-2007 20:17

wiec tak - wentylatory pracuje w 2 przypadkach
1. wlaczona klima
2. przegrzany plyn chlodniczy

w jednym i w drugim przypadku wiatraczki maja 2 biegi :) przy klimie od razu po wlaczeniu klimy startuje na biegu 1 2 wchodzi gdy podniesie sie cisnienie czynika klimy (czujnik pod maska z prawej stronie na kablu klimy) .

natomiast przy plynie chlodniczym dane sa pobierane z czujnika w chlodnicy jak zagladasz pod maske to gdzies po prawej stronie

romarcin 07-03-2007 20:50

Dzieki za pomoc szymar.
Czujnik w chłodnicy znalazłem łatwo, jednak po wyjęciu wtyku z czujnika wentylatory wyją tak samo od razu po przekreceniu kluczyka.
Nie moge jednak zlokalizować czujnika klimy (silnik TDI 115KM). Czy gdzieś na Forum lub w necie są dostępne schematy elektryki Galaxy 2003 rok?
Jeszcze raz proszę Kolegów o pomoc.

szymar 07-03-2007 21:00

cz twoja klima to manual? a i czujnika szukalbym w okolicach syrenek - troche nad nimi w instalcji klimatyzacji tam jest takie pogrubienie na przewodach chlodziwa.

romarcin 07-03-2007 21:11

Tak manual. Jutro zacznę poszukiwania czujnika, dzięki.

bary 07-03-2007 21:15

Panowie.
Jeszcze za zimno,
żeby wentylatory od klimy włączały sie od razu (po jakimś czasie i to na chwilę - to tak).
Klimę bym wykluczył.
Chyba, że coś było źle podłączone przy składaniu.

BOODZIO2 08-03-2007 07:14

witam

tak sie skalda ze wentylator wlancza sie na pierwszy bieg od razu 2 bieg zalancza sie dop przy wzroscie cisnienia w ukladzie

szymar 08-03-2007 07:40

dokladnie jest jak mowi przedmowca przy czym 1 bieg wlacza sie wraz z zalaczeniem klimy lub podwyzszonej temeperatury plynu chlodzacego. W pliku przesylam materialy pomocnicze :) teraz juz bedzie wszystko wiadomo:) pozdrawiam

romarcin 08-03-2007 17:32

Jeszcze raz wielkie dzięki szymar.
Uważam takie fora tematyczne jak nasze, mają sens funkcjonowania tylko dzieki takim ludziom jak Ty, którzy wiedzą jak i chcą pomóc.
Na razie (dzięki Twoim schematom) upewniłem się że sygnał załączenia wentylatorów przychodzi tylko z układu klimatyzacji. Trochę mnie niepokoi że włączają się na raz oba wentylatory co może wskazywać na uszkodzenie sterownika klimatyzacji a nie tylko czujnika cisnienia. Resztę poszukiwań odkładam na sobotę, wynikami się podzielę z wszystkimi.

szymar 09-03-2007 21:42

to ze wlaczaja sie 2 to normalne - tez kiedys myslalem ze jeden jest do 1 biegu a 1+2 do drugiego. jest tak jak u ciebie 2 wlaczaja sie na 1 bieg a jak przychodzi 2 to kreca tylko szybciej.
w manualu to raczej nie ma "sterownika" klimy widziales na schemacie jest przycisk ktory daje 12V pozniej przez wylaczniki i wlaczniki idzie na przekaznik i on wlacza reszte czyli daje sygnal na wentylatory i do sprzegla klimy to wszystko. Natomiast aby wyszedl sygnal musza byc spelnione warunki - czyli wiecej niz 5 stopni i odpowiednie cisnienie w ukladzie klimy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.