Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Gdzie jest numer silnika ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89717)

roba2000 24-01-2010 20:48

Gdzie jest numer silnika ?
 
Witajcie. Chodzi mi o fm 2 l tdci znalazłem 3 numery i nie jestem pewien który jest właściwy . Jeden jest po lewej stronie silnika ( naklejka z paskiem kodu ) i z prawej strony nadlany numer może ktoś sie orientuje który to jest numer ? Dziekuje i pozdrawiam

Kapsel_lg 24-01-2010 21:54

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
Numer silnika w mondeo jest wybity na przodzie korpusu silnika obok osłony łańcucha rozrządu (czyli po lewej stronie obok pompy CR, jest takie płaskie miejsce, gładkie jak pupa niemowlaka i to własnie tam).
Generalnie dostęp prawie zerowy, i jego czytelność również ze względu na zanieczyszczenia.

roba2000 25-01-2010 00:12

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
nie wiem czy to jest istotne ale to auto jest z wysp i jak patrzylem tak jak ty opisywales to jest odwrotnie, z lewei strony jest tylko naklejka z paskiem kodowym(kreskowy) + 3 linie numeruw, a z prawej jest numer wybity ? dzieki i pozdrawiam

mmondeo 25-01-2010 07:46

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
Numer silnika jest to ostatnie 7 znaków z numeru VIN-teoretycznie jak nic nie było wymieniane.

kowal2799 25-01-2010 11:24

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
Najlepiej to poszukaj w dowodzie rej. :-) Pozdro

Kapsel_lg 25-01-2010 12:10

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
numer vin niestety nie zawsze odpowiada numerowi silnika (np. silnik wymieniany w serwisie Forda lub samodzielnie przez użytkownika).
Numer silnika pozwala w jednoznaczny sposób zidentyfikować silnik i potrzebne do niego części zamienne.

Dla przykładu ja jestem takim użytkownikiem. W moim aucie silnik był wymieniany na gwarancji w Fordzie w Niemczech i nie mogę nic do niego kupować po numerze VIN gdyż mam nowszy silnik niz pozostałą cześć auta :)

MASTER888 21-05-2010 10:10

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1342381)
Generalnie dostęp prawie zerowy, i jego czytelność również ze względu na zanieczyszczenia.

czyli jak go znaleźć? czy może ktoś ma fotkę gdzie tego szukać. Jestem zupełnie niezorientowany w kwestiach technicznych, więc proszę o pomoc dla kompletnego laika.

i jeszcze gdzie znaleźć cały nr vin (podwozia/nadwozia)? na przedniej szybie znalazłem nr. silnika, ale oczywiście chce go odnaleźć także na silniku.

Kapsel_lg 21-05-2010 13:49

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
na przedniej szybie to masz własnie VIN :)

numer silnika jest jak otworzysz maskę po lewej stronie między pompą CR a obudową rozrządu (jest tam taka płaska powierzchnia na bloku silnika i to własnie tam :)

MASTER888 21-05-2010 14:25

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1440918)
między pompą CR a obudową rozrządu (jest tam taka płaska powierzchnia na bloku silnika i to własnie tam

no, dzięki... tylko które to jest pompa CR i obudowa rozrządu? bo tak jak pisałem jestem w tej kwestii zielony :(

edit.
ok - znalazłem :)
pozdr.

Kapsel_lg 21-05-2010 19:33

Odp: Gdzie jest numer silnika w ford mondeo ?
 
a ty masz mk3 tdci? bo z opisu wynika że coś innego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.