Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Czym różnią się wersje FL? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166570)

mikser 29-09-2012 09:59

Czym różnią się wersje FL?
 
Witam
Nie mogę nigdzie znaleźć info na temat wersji wyposażenia focusa od 2008 roku czyli po lifcie. Co aukcja to inaczej nazywają tak samo wyglądające przynajmniej na zdjęciach modele. Naszukałem się już sporo - trend, style, amber,ambiente, sporty, titanum, concept, gold, ghia. Na tego ostatniego mi tłumaczyć nie trzeba.
na przykład model style tu jest tak wyposażony
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a ten już ma między innymi klimatronik
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Może ktoś jest mądrzejszy ode mnie?

luk009 29-09-2012 13:55

Odp: Wersje focusa po 2008 roku
 
A o której wersji chcesz się dowiedzieć wyposażenia a jeszcze benzyna czy diesel?

mikser 29-09-2012 17:38

Odp: Wersje focusa po 2008 roku
 
Chodzi mi o benzynę. Na oko ze zdjęć różnią się głównie klimatronikiem i zwykłą klimą.

luk009 29-09-2012 18:12

Odp: Wersje focusa po 2008 roku
 
Podam Ci różnice między innymi modelami a Gold X niby jest jeszcze Platinum X (jeszcze bardziej bogatsza od Gold można powiedzieć że najbogatsza) Ale opisuje Gold X w sumie tyko kilka opcji opisze: Reflektory przeciwmgłowe, klima z automatyczną reg. temp, kierownica pokryta skórą, zawieszenie sportowe, komputer pokładowy, ogrzewana szyba przednia, automatycznie włączające sie wycieraczki czujnik deszczu i samoczynnie ściemniające sie lusterko wsteczne, siedzenia przednie o profilu sportowym, czarne obramowanie reflektorów, 16,17,18 calowe obręcze aluminiowe.... o to podstawowe różnice....

mikser 29-09-2012 19:37

Odp: Wersje focusa po 2008 roku
 
Dzięki, ale w Niemcach najwięcej jest wersji opisanych jako Style i Trend, czym one się różnią?

berthold61 30-09-2012 14:26

Odp: Czym różnią się wersje MK2 FL?
 
im mniej tych durnot tym lepiej ,lepiej śpisz mniej wydatków na naprawy, najlepsze są najtańsze aby była klima i centralny reszta to bełkot

luk009 30-09-2012 21:07

Odp: Czym różnią się wersje MK2 FL?
 
Z tego co się orientowałem to niemieckie są bogaciej wyposażone niż Polskie Trend to jedna z podstawowych wersji... m.in brak bocznych kurtyn pow. reflektorów przeciwmgielnych, klimy, kierownicy pokrytą skórą, radia cd, siedzenia gorszego materiału .....

arturek 01-10-2012 10:27

Odp: Czym różnią się wersje MK2 FL?
 
Cytat:

Napisał mikser (Post 1882720)
Witam
Nie mogę nigdzie znaleźć info na temat wersji wyposażenia focusa od 2008 roku czyli po lifcie. Co aukcja to inaczej nazywają tak samo wyglądające przynajmniej na zdjęciach modele. [...]

Witam

Jeśli chodzi o wersje wyposażenia, to należy wziąźć pod uwagę kilka kwesti

1) Wersje typu: Ambiente, Trend czy Ghia - to wersje "bazowe"
2) Wersje "bazowe" są modyfikowane, ze względu na kraj przeznaczenia => np. na Polskę masz wersję SilverX która jest modyfikacją Ambiente
3) W danej wersji wyposażenia, masz wyposażenie:
a) standardowe = w cenie danej wersji
b) opcjonalne = za dodatkową opłatą
więc możesz mieć dwa auta w tym samym roczniku i wersji, a mimo to z różnym wyposażeniem
4) Jest coś takiego jak "rok modelowy" i związana z tym (możliwa) zmiana wyposażenia
W połowie roku, Ford wprowadza nowy rok modelowy => np. kupując auto z listopada 2012, będzie miało takie wyposażenie jak modele z poczatku 2013 roku
5) Dodatkowo, poza pojedynczymi , dodatkowymi opcjami wyposażenia, masz dodatkowe całe pakiety dodatkowego wyposażenia (wychodzi to taniej)
przykładowo:
- za dopłatą możesz mieć reflektory ksenonowe
- ale możesz dokupić np. "pakiet widoczność" i poza ksenonami będziesz miał np. czujnik zmierzchu i podgrzewaną przednią szybę - pakiet kosztuje taniej niż suma składników

Tak więc w ramach jednego roku kalendarzowego i wersji wyposażenia, auto może mieć różne wyposażenie

Dla sprawdzenia, wejdź sobie na konfigurator wyposażenia na stronie Forda i sprawdź: Polskę, Niemcy, Anglię, Szwecję

pozdrawiam
Arturek

mikser 01-10-2012 20:16

Odp: Czym różnią się wersje MK2 FL?
 
Czyli każdy model trzeba indywidualnie sprawdzać - wychodzi na to

laurentii 01-10-2012 20:41

Odp: Czym różnią się wersje MK2 FL?
 
Najlepiej to wziąć VIN i sprawdzić na stronie w ETIS z jakim wyposażeniem samochód wyjechał z fabryki. Będziesz miał pełniejszą odpowiedź niż ktokolwiek mógłby Ci udzielić na forum. Jedyne co to załatw VIN.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.