Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Potrzebny schemat regulacji parownika BRC Tecno i Centraliki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12711)

sebastian_w 26-04-2006 06:54

Potrzebny schemat regulacji parownika BRC Tecno i Centraliki
 
Witam Kolegów :)
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Założyłem Blos i potrzebuję schematu lub coś takiego ażeby rozkręcić parownik BRC Tecno 100KW. Jeśli by ktoś wiedział jak zmniejszyć ilość obrotów przy których przełącza sie na gaz to jestem wdzięczny za pomoc. Wiem iż służy ku temu jeden z potencjometrów w samej centralce, są trzy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Struna 26-04-2006 11:02

Cytat:

Napisał sebastian_w
Jeśli by ktoś wiedział jak zmniejszyć ilość obrotów przy których przełącza sie na gaz to jestem wdzięczny za pomoc

na centralce ( ten przełącznik do wyboru paliwa ) zazwyczaj od tyłu jest dziurka w której widać taki drobny potencjometr i nim właśnie się reguluje próg przełączania benzyna/gaz

co do regulacji parownika - wrzuć jego fotkę to Ci powiem co i jak.

sebastian_w 26-04-2006 11:13

Witam
Jeśli chodzi o centralke to w środku samej centralki są 3 potencjometry. Którys odpowiada za próg przełączania, wiem bo widziałem jak na serwisie gość regulował, lecz nie wiem którym a nie chcę cos skopac.

Odnośnie parownika to uważasz iż jest za mały. Powiem szczerze iz na razie nie ma kaski na większ. Lecz wydaje mi się iz jest odpowiedni ? Samochód ma 85kw a parownik 100KW ? Może się mylę?
Wrzucam linka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do strony producenta bo fotki cos nie moge ?, jest to reduktor tecno 70KM mój jest taki sam tylko 100KM i poprosze o opis która śróbka i jak regulowac tzn w którą stronkę kręcić.

Z góry dzięi Seba

Struna 26-04-2006 11:29

na tych fotach nie widać za bardzo śrub do regulacji - ale zazwyczaj jest tak, że są dwi, jedna z większa ( i tą się wykręca prawie na max ) i mniejsza którą się reguluje dodaatkową dawkę gazu dla jałowych obrotów lub w niektórych parownikach ciśnienie robocze w parowniku - tej zazwyczaj nie trzeba ruszać.

sebastian_w 26-04-2006 11:43

Oki tak też spróbuje.
Czyli rozkręcam na max i juz tylko regulacja blosem na analizatorze spalin.
Dzięki serdeczne.
Pozdrawiam Seba.

Struna 26-04-2006 15:05

Cytat:

Napisał sebastian_w
Czyli rozkręcam na max

no tak prawie na max żeby jeszcze z jeden obrót zostało zanim oring z tejże śruby wyjdzie całkiem z gniazda :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.