Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Rozładowany aku a przednie wycieraczki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150250)

zwyczajny39 07-02-2012 15:41

Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Witam
Czy rozładowany akumulator powoduje postawienie przednich wycieraczek w pozycji ich obsługi ? czyli na sztorc.

Pavlik 07-02-2012 17:16

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Mi też tak się stało, jak padł akumulator :)
Problem w tym, że opierniczyłem żonę, że zostawiła wycieraczki na trybie auto, przed czym ją przestrzegałem. No to ładnie.
Cóz, lecę po kwiatki :)
pozdrawiam

zwyczajny39 07-02-2012 17:23

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Pavlik nie po kwiatki a cały bukiet !!!

ocznik 07-02-2012 17:39

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Nie dawno kupiłem MK4, czy ktoś może mi powiedzieć jak wyłącza się automatyczne wycieraczki oraz o co chodzi z pozycją obsługi? Jak się ją włącza?

leszcz 07-02-2012 17:42

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
A wiec tak . Wajcha od wycieraczek pozycja 1 do góry i na przełączniku wycieraczek masz skalę czułosci . Ot to wszystko . Wyłączyc się tego nie da . Chyba że ich poprostu nie bedziesz używał.

zwyczajny39 07-02-2012 19:21

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Tak jak mówi Leszcz nie da się ich wyłączyć /no chyba że nie pracują w pozycji wyłączonej / a jeżeli używasz wycieraczek to zawsze się wówczas załącza automat a skala pokrętła na włączniku służy do czułości z jaką chcesz aby wycieraczki pracowały ...osobiście tą niby czułość uważam za bardzo marną :)

mkk1 07-02-2012 19:42

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
A nie jest tak że jak dasz wajchę na pozycję 2 to wtedy działają w trybie ręcznym a pokrętło służy do regulacji szybkości ?
M

zwyczajny39 08-02-2012 21:10

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Niestety nie ....jak dasz przełącznik w pozycję "2 "to wycieraczki chodzą szybciej i tyle w temacie i pokrętło nic nie zmienia .

PAFFCIO 09-02-2012 12:48

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
chyba jakieś nieporozumienie :-)
Funkcja "auto" wycieraczek jest zwyczajnie jedną z pozycji manetki (zakładam, że na wyposażeniu jest czujnik deszczu). Oczywiście, że jest pozycja "off" i wówczas choćby wiadrem lać na szybę wycieraczki same się nie włączą. Pokrętło służy jedynie do funkcji "auto". Można dostosować czułość, a więc i częstotliwość ich pracy w tym trybie. Pozostałe mają stałą częstotliwość - trochę szybciej i bardzo szybko ;-p

Funkcja serwisowa - obsługi jest przydatna przy wymianie piór lub ich czyszczeniu. Próba podniesienia wycieraczek przy ich położeniu spoczynkowym skończy się uszkodzeniem lakieru na krawędzi maski przez metalowe ramiona wycieraczek.
Włącza się ją poprzez naciśnięcie i przytrzymanie manetki wycieraczek (w pozycji jednokrotnego włączenia) zaraz po wyłączeniu silnika.
...trochę dużo tych włączeń i wyłączeń ale chyba prościej się nie da ;-D
RTFM ...wszystko jest opisane w instrukcji (u mnie od strony 51)...dlaczego ludzie w ogóle do niej nie zaglądają???

kopydleusz 09-02-2012 14:03

Odp: Rozładowany aku a przednie wycieraczki.
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO (Post 1780982)
RTFM ...wszystko jest opisane w instrukcji (u mnie od strony 51)...dlaczego ludzie w ogóle do niej nie zaglądają???

Bo po co mają się wysilać, skoro na forum zawsze ktoś odpisze, kto wcześniej przeczytał. W skrócie: zamiast całego swojego postu, który jest streszczeniem instrukcji, mogłeś napisać RTFM i zainteresowany musiałby sięgnąć do literatury.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.