Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334380)

Ene 01-04-2023 11:32

P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Witam, transit 2015 2,2 DRFF
P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu oczyszczania
wymieniony cały vaporyzator, prąd na kostce jest, bezpiecznik wymieniony(stary się spalił). Dalej sypie p26a200.
Do głowy przychodzą mi jeszcze świece żarowe. Proszę o pomoc możę ktoś już rozgryzł ten problem. Dziękuję z góry.

thesperado 01-04-2023 15:21

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał Ene (Post 3451119)
vaporyzator,

czyli, co przez to rozumiesz, bo pojęcia z motoryzacją nie kojarzę?
Nie mam pod ręką dokumentacji, ale 2,2 czy to w Fordach, czy to w produktach PSA w pewnym okresie miały świece żarowe w DPF i raczej by na nią stawiał. W innych Fordach także to było stosowane.

Ene 01-04-2023 16:52

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał thesperado (Post 3451137)
czyli, co przez to rozumiesz, bo pojęcia z motoryzacją nie kojarzę?
Nie mam pod ręką dokumentacji, ale 2,2 czy to w Fordach, czy to w produktach PSA w pewnym okresie miały świece żarowe w DPF i raczej by na nią stawiał. W innych Fordach także to było stosowane.

To ze nie kojarzysz nie znaczy ze nie istnieje, a jak wyzej napisałem jest cały nowy vaporyzator.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]URL]

tomao 01-04-2023 18:35

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał Ene (Post 3451119)
obwód świecy żarowej układu oczyszczania

Też bym szukał w DPF.
Cytat:

Napisał Ene (Post 3451152)
nie znaczy ze nie istnieje

Może chodzi raczej o układ pochłaniania par paliwa?

thesperado 01-04-2023 18:49

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał Ene (Post 3451152)
To ze nie kojarzysz nie znaczy ze nie istnieje, a jak wyzej napisałem jest cały nowy vaporyzator.

Nie kojarzę, bo to o czy piszesz,ja znam jako zawór par paliwa DPF, wtryskiwacz DPF, itd. Po co się irytować i to jeszcze w sobotę :wink:. Ja natomiast piszę o świecy żarowej DPF AU71-5L259-AA

Ene 01-04-2023 18:56

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał thesperado (Post 3451170)
Nie kojarzę, bo to o czy piszesz,ja znam jako zawór par paliwa DPF, wtryskiwacz DPF, itd. Po co się irytować i to jeszcze w sobotę :wink:. Ja natomiast piszę o świecy żarowej DPF AU71-5L259-AA

nikt sie nie ityruje chill. Może inaczej, Vaporyzator to jest "wtryskiwacz" a raczej miejsce w ktorym jest podgrzewane plaiwo do dpfa, jest tam swieca zarowa oraz czujnik temp, kostka 2 pin, z nia jest wszystko ok, paliwo ładnie leci do dpfa swieca jest sprawna w nowym wtryskiwaczu vaporyzatorze sprawdziłem to, prąd tez na nia idzie, jednak bład pozostał, także pomślałem ze wina moze lezy dodatkowo w układzie swiec żarowych ponieważ podczas wypalania one też pracują.

thesperado 01-04-2023 19:16

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Trudno nadążyć nad pomysłami inżynierów, ale mam wrażenie, że świece żarowe grzeją tylko po to, aby zwiększyć obciążenie dla silnika podobnie jak inne grzałki. Gdyby świece żarowe niedomagały wywalało by raczej błąd sterownika świec żarowych. Świeca żerowa układu oczyszczania kojarzy mi się tylko z zespołem DPF + katalizator i właśnie tam bym szukał. Nie mam w tym momencie dostępu do dokumentacji, która mogła by pomóc, jak masz chwilę to sprawdź czy znajdziesz coś co pomoże na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...],a jest co przeglądać.

Ene 01-04-2023 19:21

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał thesperado (Post 3451176)
Trudno nadążyć nad pomysłami inżynierów, ale mam wrażenie, że świece żarowe grzeją tylko po to, aby zwiększyć obciążenie dla silnika podobnie jak inne grzałki. Gdyby świece żarowe niedomagały wywalało by raczej błąd sterownika świec żarowych. Świeca żerowa układu oczyszczania kojarzy mi się tylko z zespołem DPF + katalizator i właśnie tam bym szukał. Nie mam w tym momencie dostępu do dokumentacji, która mogła by pomóc, jak masz chwilę to sprawdź czy znajdziesz coś co pomoże na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...],a jest co przeglądać.

Masz racje do tego służy, tylko ze system pracuje poprawniie sprawdziłem to w testach. wymienie swiece żarowe(błedu nie ma co prawda) przeszukam swiązkę moze gdzieś lekko zaśniedziała, te auta u nas cały czas w błocie są topione :). Dam znac

thesperado 01-04-2023 21:16

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Z góry dziękuje :). Wiedza się przyda, ponieważ człowiek uczy się całe życie. Kilka razy walczyliśmy z zapychającym się DPF, tylko silnik był od Forda, a pojazd był z PSA. Ten zawór par, czy jak go zwał był niedrożny i to był powód problemów z regeneracją DPF.

Ene 01-04-2023 21:41

Odp: P26A2-wysoki obwód świecy żarowej układu
 
Cytat:

Napisał thesperado (Post 3451191)
Z góry dziękuje :). Wiedza się przyda, ponieważ człowiek uczy się całe życie. Kilka razy walczyliśmy z zapychającym się DPF, tylko silnik był od Forda, a pojazd był z PSA. Ten zawór par, czy jak go zwał był niedrożny i to był powód problemów z regeneracją DPF.

ta ekologia na poziomie e5 jest ok, jazda zaczyna sie na e6-e7 gdzie nawet małą nieszczelnosc np na kierownicy turbiny i juz jest bład... idziemy w ciekawym kierunku. A co do zaworu, owszem jego neiszczelnosc powodu ubyteg gzów co juz widać na sondach nox itp powyzej euro6a


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.