Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Mechaniczna pompa do 2.5 TD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331592)

Mani-romani 26-10-2022 13:32

Mechaniczna pompa do 2.5 TD
 
Witam

Przeprowadziłem operację wymiany silnika w MK2 (camper) z 2.4 D na 2.5 TD +skrzynia z overdrive, most 4.11.

Pytanie: 2.5 TD, który mam, ma już pompę bosch na linkę, ale wersji bez turbo, czy istnieje możliwośc wymiany "nastawinika" od innej pompy pochodzącej od silnika z turbo. Czyli posiadającej LDA do mojej.

Ponoć też na rynek UK szły w początkowej fazie produkcji 2.5 TD pompy bosch z LDA. Czy ktoś może podpowiedzieć nr takiej pompy ?

wojtekjanus 26-10-2022 16:04

Odp: Mechaniczna pompa do 2.5 TD
 
Ponoć była wersja Mk3 z silnikiem turbodoładowanym, oznaczenie silnika 4AE, moc 82 KM.
Ale w Polsce chyba nikt go nie widział. Nie wiadomo jakie wtryskiwacze miał ani jaka to pompa wtryskowa. Na wszystkich znanych mi wykazach wtryskiwaczy do tego silnika nie ma wtryskiwaczy do fabrycznej wersji turbo z Boschem.
Kiedy zajrzysz do Catcar, to na rysunku pokazane są dwie wersje pompy Boscha, ale w opisie nic nie ma o turbo.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pomijając wszystkie te niewiadome, nie wiem czy jest sens walczyć z materią po to, aby uzyskać kilka koni więcej. Według Angoli z brytyjskiego forum Transita, silnik z turbiną po EPIC-u po założeniu pompy Boscha z wersji wolnossącej, uzyskuje - prawidłowo skonfigurowany - około 75 KM.
Tylko elektroniczne sterowanie plus wydajna pompa z elektronicznym sterownikiem pozwala wycisnąć z tego silnika większe osiągi - najsilniejszy EPIC to 115 KM.

Mani-romani 27-10-2022 08:40

Odp: Mechaniczna pompa do 2.5 TD
 
Spróbuję jednak wykonać taką "hybrydową" pompę. Auto to kamper - 75 KM to trochę mało ;). Target to 100KM. A teraz kupić Epica, całą elektronikę ogarnąć to może być trudne.

Znalazłem faceta w UK który robi taki upgrade pompy "Diesel Bob" facet się nazywa. Wycenił remont i upgrade pompy na 600F.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam zaprzyjaźnionego pompiarza, podjął rękawice. Spróbujemy.

Mamy sporo różnych pomp z LDA. Z Ducato 1.9 TD, z VW 1.9 TD ect... Jak anglik potrafi to zrobić to nam też się uda.

tomaszjan31 27-10-2022 11:57

Odp: Mechaniczna pompa do 2.5 TD
 
Nie zapomnij zrelacjonować tu finał modernizacji. Temat będzie przydatny na forum. Już mało jest pompiarzy, którzy chcą podejmować sie takich wyznań

Mani-romani 12-04-2023 07:46

Odp: Mechaniczna pompa do 2.5 TD
 
2 załącznik(i)
Operacja się udała.

Połączyliśmy dwie pompy - Ducato 1.9 TD oraz Transit 2.5 D. Czyli dół pompy jest z Forda, nastawnik z Fiata

Wyregulowaliśmy na maszynie, dawkowanie jest książkowe "z" i "bez" doładowania.

Zamontuję silnik to podziele się efektem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.