Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232698)

Lechu3 26-10-2015 15:06

Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
Witam Was,mam takie pytanie.otó¿ przez ca³y letni okres nie pamiêtam jak by³o w poprzednia zimê mia³em poziom p³ynu na Max a jak zaczo³em u¿ywaæ ogrzewania teraz uby³o mi ok 3 cm poni¿ej max,czy to normalne ze gdzie¶ to zosta³o np.w nagrzewnicy.zrobi³em z tym poziomem ok.300 km i na razie dalej nie ubywa.Patrzy³em nie ma nigdzie wycieków oleju tez nie przyby³o.Czy mi kto¶ napisze czy to normalny objaw czy zaczyna siê co¶ sypaæ.A nawet nie wiem w razie czego jaki mam dolaæ p³yn jest czerwony ale nie wiem czy borygo czy jaki¶ zwyk³y,podobno nie wolno mieszaæ to co dolaæ.Pozdrawiam

Lechu3 26-10-2015 18:39

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
Czy¿by nikt nie spotka³ siê z tak± sytuacj±.chocia¿ poradzicie jaki p³yn jak co¶ dolaæ.Z góry dziekujê

karloss 26-10-2015 19:38

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
Sprawd¼ czy nie masz spêkañ pod zbiornikiem wyrównawczym. Zobacz czy nie masz zacieków na nadkolu. Sam niedawno wymieni³em zbiornik wyrównawczy w³a¶nie z tego powodu (patrz archiwum).
Poziom p³ynu sprawdza³e¶ za ka¿dym razem na zimnym czy ciep³ym silniku?

1olek 26-10-2015 20:05

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
wlej tego samego koloru, sprawdz czy na opakowoniu plynu ktory dolewasz pisze ze jest mieszalny z innymi

Lechu3 27-10-2015 16:46

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
Sprawdzi³em dzisiaj nadkole jest tam sucho i pod autem równie¿.Ale mam do Was pytanie czy uk³ad mo¿e siê zapowietrzyæ mo¿e jak zaczo³em u¿ywaæ ogrzewania siê ca³y uk³ad odpowietrzy³ i st±d ten nie wielki ubytek powsta³,ale to moje rozumowanie mo¿e kto¶ napisze w tej kwestii co siê zna na tym bo ja to zwyk³y ¶miertelnik znaj±cy tylko podstawowe rzeczy.Pozdrwiam.

1olek 27-10-2015 20:17

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
po prostu dolej plynu i obserwuj czy nie ubywa. U mnie zbiornik wyrownawczy sie rozsczelnil na zgrzewie przy tych 2 cienkich rurkach, na zimnym nie ciekl, na goracym wyparowywalo na bierzaco, byl tylko bialy osad w miejscu wycieku, zmienilem na nowy zbiorniczek z ASO i problem znikl. Uzywki nie polecam bo padla po roku, ten sam problem.

juri2069 27-10-2015 20:29

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
Dynagel jest mieszalny ze wszystkimi , zreszt± teraz chyba wszystkie albo wiêkszo¶æ jest mieszalnych

Bomba1233 17-11-2015 22:39

Odp: Ubytek p³ynu ch³odz±cego przyczyna
 
u mnie przyczyn± "ucieczki" p³ynu by³a kuna c***...2x wcie³a mi wê¿e i zapowietrzy³ siê ca³y uk³ad...po wymianie wê¿y dola³em prawie 2L p³ynu...musisz dolaæ p³ynu pod max i przejechaæ siê...najlepiej daj mu do pieca ¿eby siê wiatrak za³±czy³...po ostygniêciu uzupe³nij p³yn i sprawdz go po kolejnej je¼dzie je¶li bd ok problem z g³owy je¶li nie trzeba szukaæ przyczyny...nie zapominaj oczywi¶cie o tym ¿e p³yn równie¿ paruje :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.