Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   zetec 99 metalowy kolektor (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96)

krzych 23-05-2003 10:37

zetec 99 metalowy kolektor
 
(Post wysłany przez jasi00)

Witam grupowiczów!
Czy ktoś z \"zagazowanych\" zetecowców wymieniał plastikowy kolektor na metalowy?
Jaki jest koszt i ewentualne minusy, jak taka zamiana wpływa na bezpieczne spalanie gazu tzn czy w razie ew.wybuchu gazu przy tańszych instalacjach nie niszczą się inne elementy poza kolektorem?
pozdrawiam
jasi00

krzych 23-05-2003 12:26

kolektor
 
(Post wysłany przez muna)

Dzwonilem do serwisu Forda z pytaniem o inst.gaz. do plastikowego kolektora i powiedzieli ze ich auta serwisowe jezdza na gazie i sa z plastikiem i nic sie nie dzieje,slyszeli o podejzeniach wybuchu ale u nich ten problem nie wystapil i nawet zakladaja inst.gaz. dla klientow,ale nie daja gwarancji.Wnioski wyciagnij sam,ja zakladam ale nie wiem jaki i czy lepiej z komputerem i ile to kosztuje.Nara.

krzych 23-05-2003 14:52

metalowy kolektor
 
(Post wysłany przez jasi00)

Dowiedziałem się, że w kilku firmach \"auto-gaz\" zakładają metalowe kolektory (ok.500 zł.)ale mój zaufany Fordowiec z serwisu powiedział żeby sobie to odpuscić, że te kolektory są fatalnie zrobione co wpływa na dynamikę silnika raczej mocno niekorzystnie, w kilku innych auto-gazach zakładają na plastik zawory i dają nawet gwarancję na ten kolektor-warunek instalacja z pełną elektroniką w w-wie ok 2300,0 i koniecznie firmy LOVATO i jest OK.
Uwaga na podruby typu \"LOVOTO\"
pozdr.
jasi00

krzych 29-05-2003 19:39

kolektor
 
JA na twoim miejscu bym nie ufał. Zakładane zabezpieczenia zawodzą i wtedy w najmniej odpowiednim momencioe rozwali ci nie tylko kolektor, ale trochę elektroniki w nim siedzącej, a czasami umie nawet zrobic dziurę w masce. Wymiana kolektora na metalowy też nie ma sensu - fatalne wykonanie.
Ja u siebie założyłem instalację LIS LANDI IV generacji i jestem bardzo zadowolony. Nie czujesz wcale, że jedziesz na gazie, ani smrodu, ani straty mocy, jedynie gdy sie tankujesz to Ci się buzia uśmiecha. Nie wydałem jeszcze za pełne tankowanie więcej niż 50zł. Butle mam w kole zapasowym 42l. Spalanie ok. 10l przy jeździe połowa w trasie 120-150km/h i po mieście (Warszawa). Więcej informacji znajdziesz przy moim wpisie \"Instalacja gazowa\".

krzych 29-05-2003 19:40

LOVATO
 
Zapomniałem dodać, że instalacje LOVATO cieszyły się renomą kilka lat temu. Teraz uważane są za jedne z gorszych - duża awaryjność. Informacje te mam od głównego importera instalacji gazowych na Polske, więc myślę, że mozna im wierzyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.