Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Programowanie funkcji / triki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167388)

highlander80 11-10-2012 14:14

Programowanie funkcji / triki
 
Witam!
Szukałem i znalazłem niezły opis programowania funkcji dla Mondeo MK3 (programowanie szyb, sygnalizacji pasów, otwieranie drzwi kierowcy)

Czy dla Focusa MK3 będą jakieś różnice?

w moim zadziałało:
- wyłączenie sygnalizacji nie zapiętego pasa
- otwieranie tylko drzwi kierowcy - pojedynczym naciśnięciem (problem w tym że nie rozbraja się alarm)

nie zadziałało:
- zamykanie/otwieranie szyb za pomocą kluczyka
- automatyczne ryglowanie drzwi

itd

Gdyby ktoś miał wiedzę na temat kodów/ funkcji programowanie w MK3 - uprzejmie proszę o podzielenie się nimi

pozdrawiam
high

tedi_k 11-10-2012 21:16

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Cytat:

Napisał highlander80 (Post 1888080)
nie zadziałało:
- zamykanie/otwieranie szyb za pomocą kluczyka

Jeśli masz 4 szyby elektryczne i "nauczysz" je otwierania jednym przyciśnięciem - tzn. zaprogramujesz we wszystkich szybach pozycję "góra" i "dół", tak by działały na pojedyncze naciśnięcie guzika, to otwieranie i zamykanie szyb z pilota na pewno działa. Sam to sprawdziłem w Grand C-maxie.
Zresztą jest to opisane w instrukcji samochodu.

Bardziej od tego jest interesujące, że mój zięć (właściciel owego Grand C-maxa) nie znał tej funkcji a chciał ją mieć i pojechał do ASO pytać, czy się tego nie da dołożyć... Po kilku konsultacjach, długim wpatrywaniu się w komputer itp. zaklęciach fachowcy orzekli, że owszem da się to zrealizować, ale trzeba dołożyć moduł i będzie to kosztowało 1.400zł:D:D AUTENTYCZNIE!!
Przyjechał przejęty mi to opowiadać, a ja wziąłem jego kluczyk, potrzymałem 4sek za guzik otwierania i szyby zjechały na dół :diabel2:
Gdyby to nie był mój przyszywany synek, to skasował bym tylko połowę - 700zł - w końcu "dołożyłem" do samochodu ważną dla niego funkcję :619::619:
ASO potrafią mnie czasem nieźle zadziwić...

highlander80 11-10-2012 23:07

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Szyby otwierane elektrycznie są tylko dwie (oczywiście przednie) - rozumiem że to dyskwalifikuje tę funkcję?

tedi_k 12-10-2012 09:56

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Cytat:

Napisał highlander80 (Post 1888354)
szyby otwierane elektrycznie są tylko dwie (oczywiście przednie) - rozumiem że to dyskwalifikuje tę funkcję?

tak

boncio 12-10-2012 10:24

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Cytat:

Napisał highlander80 (Post 1888080)
- wyłączenie sygnalizacji nie zapiętego pasa

a to dziwne, bo ponoć nie powinno działać.
Cytat:

Napisał highlander80 (Post 1888080)
- otwieranie tylko drzwi kierowcy - pojedynczym naciśnięciem (problem w tym że nie rozbraja się alarm)

To jest opisane w instrukcji obsługi jako standardowa funkcja. Aż muszę sprawdzić u siebie jak to działa z alarmem. Alarm masz niefabryczny?

Cytat:

Napisał highlander80 (Post 1888080)
nie zadziałało:
- zamykanie/otwieranie szyb za pomocą kluczyka
- automatyczne ryglowanie drzwi

4 szyby elektryczne nie wystarczą, muszą jeszcze być z czujnikiem przycięcia, choć chyba od Focusa nie ma już bez tej funkcji.
Autoryglowanie nie działa, bo niestety w Fordzie nie ma funkcji odryglowania podczas wypadku...

tedi_k 12-10-2012 10:47

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1888480)
Autoryglowanie nie działa, bo niestety w Fordzie nie ma funkcji odryglowania podczas wypadku...

Bez podwójnego ryglowania nie ma to znaczenia. Autoryglowanie jeszcze w FF2 FL i MND MKiV jest, tylko zmiana opcji nie jest możliwa inaczej niż odpowiednim programem albo sposobem. Nawet ASO nie ma możliwości uruchomić tej opcji, natomiast jest parę programów, które pozwalają to zrobić. Czy w FF3 nie usuneli tej opcji z oprogramowania GEMa nie wiem, ale nie wydaje mi się.

Co do bezpieczeństwa - jak wewnętrzna klamka otwiera drzwi (a bez podwójengo ryglowania tak jest) - to nie ma to wpływu na bezpeczeństwo.

highlander80 12-10-2012 11:06

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1888480)
To jest opisane w instrukcji obsługi jako standardowa funkcja. Aż muszę sprawdzić u siebie jak to działa z alarmem. Alarm masz niefabryczny?

Tak, jakiś wmontowywany u operatora floty

A pasy wyłączałem zgodnie z opisem do Mondeo MK3

Fordziszon 12-10-2012 12:21

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Witam !

Jak wyłączyć funkcję nie zapiętego pasa ?

highlander80 12-10-2012 12:21

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Dzwoniłem do dealera:

1. Jeżelie nie mam 4 x szyb el. to nie ma funkcji globalnego zamykania (w sumie to chyba jest w tym sens - bo tylne dwie moga pozostac otwarte..). Chociaż w Oplu Astra III z 2009 ta funkcja była pomimo 2 szyb el. :|

2. Jeżeli alarm jest dokładany to nie ma możliwości robrojenia go otwierajac tylko drzwi kierowcy

3. Autoryglowanie - "chyba możliwe ale w ASO."

O wylaczaniu sygnalizacji pasów z nim nie rozmawiałem ;)

tyle w temacie
pozdrawiam

Bump:
Cytat:

Napisał Fordziszon (Post 1888528)
Witam !

Jak wyłączyć funkcję nie zapiętego pasa ?

Cytat:

Opis dezaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa w MkIII.

1. Sprawdzić, czy wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte.
2. Sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji 0.
3. Sprawdzić czy pas bezpieczeństwa kierowcy jest odpięty.
4. Sprawdzić czy reflektory pojazdu są wyłączone.
5. Przełączyć wyłącznik zapłonu do położenia II (nie uruchamiając silnika).
6. Poczekać na zgaśnięcie lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa (może to potrwać nawet kilka minut).

Kolejne kroki należy wykonać w czasie nieprzekraczającym 60 sekund.

7. Trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
8. Włączyć, a następnie wyłączyć reflektory.
9. Ponownie trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
10. Lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna zaświecić się na 3 sekundy, po czym zgasnąć.
11. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej należy zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa.

Powyższa procedura spowoduje dezaktywację funkcji przypominania o nie zapiętych pasach (jeśli była ona aktywna) lub jej aktywację (jeśli była nieaktywna).

Jeśli procedura dezaktywacji (aktywacji) została wykonana prawidłowo lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna potwierdzić ten fakt w następujący sposób:
- przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę,
- zgasnąć na 3 sekundy,
- ponownie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
Tak zrobiłem - wprawdzie samochód nie zaregował stricte tak jak w opisie - chodzi mi o zasygnalizowanie i po mojemu dezaktywował się już przy którymś z ostatnich kroków - ale koniec końców - sygnalizacja nie działa i już mnie nie drażni

pozdrawiam
high

boncio 12-10-2012 16:43

Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1888490)
Co do bezpieczeństwa - jak wewnętrzna klamka otwiera drzwi (a bez podwójengo ryglowania tak jest) - to nie ma to wpływu na bezpeczeństwo.

Owszem ma. Otworzysz tak drzwi, ale tylko wybijając szybę, a to ma znaczenie dla bezpieczeństwa osób w środku. Nie da się otworzyć klamką zewnętrzną, a o to tu chodzi.
Sam oczywiście rygluję drzwi jeżdząc po mieście i przydałaby mi się funkcja auto. Mało tego instrukcja wspomina o tej manualnej możliwości.
Podwójne ryglowanie działa tylko z pilota. Nie da się tak zamknąć drzwi będąc w aucie i mając włączony zapłon, czyli nie da się tak jechać. Idąc tym tokiem rozumowania, to nie powinno być blokady tylnych drzwi przed dziećmi :)
Chodzi o to, żeby ktoś z zewnątrz mógł Cię wyciągnąć nie robiąc Ci krzywdy. W VAGu np. jest funkcja automatycznego odryglowania przy kolizji i tam jest też ryglowanie po ruszeniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.