Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335240)

Daniels13 24-05-2023 16:53

czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual
 
Witam !szukalem na forum ale nie moge nic znalesc konkretnego ... a mianowicie po wymianie skrzyni automatycznej na manuala nie dzialaja mi czujniki parkowania ani swiatlo cofania -pacjent to mk3 2012r 2.0 TDCI.
odnalazlem kostke przy wybieraku od cielem kostke od automatycznej skrzyni i probowalem podlaczac kolejno kabelki aby poscic napiecie na centralke pdc . niestety czujniki i swiatlo nie zadzialaly a ja spalilem tylko bezpieczniki w aucie .
ma ktos moze jakis schemat lub wie jak sobie z tym poradzic ?kostka od automatu ma 7 kabelkow a czujnik w manualu tylko dwa piny ....

pawel182 24-05-2023 16:55

Odp: Problem z czujnikami parkowania po przekladce
 
W module PDC chyba jest parametr, który mówi o rodzaju skrzyni biegów. Pewnie trzeba przeprogramować…

Daniels13 24-05-2023 17:23

Odp: Problem z czujnikami parkowania po przekladce
 
ale dziwne ze po podpieciu pod czujnik z manuala pali bezpieczniki ...

kln1920 24-05-2023 18:38

Odp: czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual
 
Jak kolejno podłączałeś przewody na pałę, to się nie dziwię że bezpieczniki popaliło. Informacje przesyłane są po magistrali komunikacyjnej. Po podmianie trzeba odpowiednio przeprogramować moduły w samochodzie, PAM również

Daniels13 24-05-2023 19:07

Odp: czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual
 
moduly sa przeprogramowane tzn nie wiem dokladnie czy wszstkie ale auto jezdzilo bez problemowo po programowaniu u elektryka rok czasu a teraz poprostu chcialem podlaczyc czujniki tylko nie mam schematu gdzie ida te kabelki bo wtedy braklo na nie czasu

thesperado 25-05-2023 08:59

Odp: czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual
 
Cytat:

Napisał Daniels13 (Post 3457533)
szukalem na forum ale nie moge nic znalesc konkretnego ... a mianowicie po wymianie skrzyni automatycznej na manuala nie dzialaja mi czujniki parkowania ani swiatlo cofania -pacjent to mk3 2012r 2.0 TDCI.

Przecież na forum błąkają się linki do zestawu schematów mk3 przedlift, a i Google stosowny pdf znajduje bez problemu. Sprawdzałeś bezpiecznik F76, 10A w BCM na początek? Dalej zobacz na kartę np. 45 wspominanego pliku pdf i zobacz jak w manualu jest podłączony włącznik świateł cofania. O zmianie konfiguracji w BCM już wspomniano.

Daniels13 25-05-2023 15:24

Odp: czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual
 
znalazlem schemat i owa strone 45 ale tam jest tylko schemat od manuala a ja potrzebuje wiedziec jak bylo w automacie ktore kable odpowiadaly za czujnik cofania zeby wiedziec ktore kable teraz podlaczyc

thesperado 25-05-2023 21:06

Odp: czujniki parkowania nie działają po przekladce z skrzyni z automatu na manual
 
A nie proście utworzyć przy manualnej skrzyni połączenia dla włącznika świateł cofania tak jak narysowane na schemacie manuala (karta 45)? Bierzesz pod uwagę, że to co chcesz zrobić może być niewykonalne, ponieważ sterownik skrzyni której się pozbyłeś o włączeniu wstecznego biegu informował BCM cyfrowo, tak jak w manualnej skrzyni robi to sterownik PCM (ECM) jak wynika ze schematu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.