Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie podaje paliwa - opiłki w filtrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179855)

Kapsel_lg 09-04-2013 19:08

Nie podaje paliwa - opiłki w filtrze
 
Spotkało mnie nieszczęście i Mondeo odmówiło współpracy.
Oddałem do warsztatu i cóż słyszę - opiłki w filtrze paliwa. Trochę mnie zdziwiło że w tym modelu to się stało. Czy koledzy spotkali się z problemem opiłków w tym modelu? silnik tdci 2.0

Bump:

jaculek63 09-04-2013 19:23

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1992957)
Spotkało mnie nieszczęście i Mondeo odmówiło współpracy.
Oddałem do warsztatu i cóż słyszę - opiłki w filtrze paliwa. Trochę mnie zdziwiło że w tym modelu to się stało. Czy koledzy spotkali się z problemem opiłków w tym modelu? silnik tdci 2.0

Bump:

A jaki masz przebieg:oops:

bodziofila 09-04-2013 19:35

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
no i na kolege padlo....a tak powaznie to chyba pierwszy przypadek z opilkami,chyba warzsztat rutyna wieje po poprzednim modelu.oddaj do innego bo cos mi sie wierzyc nie chce

andrze_jek 09-04-2013 20:04

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
Opiłki w filtrze paliwa raczej nie pochodzą z silnika bo filtr jest zaraz przy zbiorniku paliwa z tyłu samochodu więc jeśli są w filtrze to filtr spełnia swoje zadanie,z doświadczenia wiem że przyczyny powinno się szukać w nieszczelnym układzie zasilania od zbiornika do pompy ,aczkolwiek mogę się mylić dlatego że każdy przypadek jest nieco inny,powinieneś opisać czy silnik zgasł podczas jazdy czy nie szło go uruchomić po postoju .

jareczek1980 09-04-2013 20:35

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał andrze_jek (Post 1993008)
Opiłki w filtrze paliwa raczej nie pochodzą z silnika bo filtr jest zaraz przy zbiorniku paliwa z tyłu samochodu więc jeśli są w filtrze to filtr spełnia swoje zadanie,z doświadczenia wiem że przyczyny powinno się szukać w nieszczelnym układzie zasilania od zbiornika do pompy ,aczkolwiek mogę się mylić dlatego że każdy przypadek jest nieco inny,powinieneś opisać czy silnik zgasł podczas jazdy czy nie szło go uruchomić po postoju .

nie wiem co powiedzieć...
opiłki w filtrze paliwa oznaczają ze pompa paliwa nimi sieje i prowadzi to do wymiany wtrysków oraz pompy paliwa. Dlatego wymienia się wtryski w mk3

Kapsel_lg 09-04-2013 21:36

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
Przebieg 170 tys.
Filtr wyciągnął szwagier więc nie przypuszczam by mnie robił w "konia"
Mondeo jechało po czym przestało czyli zero reakcji na gaz, ale też nie weszło w tryb serwisowy błędy to niskie ciśnienie na listwie oraz niskie ciśnienie doładowania.
Po zgasnieciu już nie odpaliło ale nadal brak błędu typu check engine.
parę dni wcześniej zatankowałem na shell v-power.

avix 09-04-2013 21:39

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
jak jezdził na benzynie to mogło się tak zapewne stać lub diesel odbarwiany kwasem bo to chyba pierwszy przypadek w mk4, oczywiscie nie można wykluczyć wady materiałowej

Kapsel_lg 09-04-2013 22:38

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
po zatankowaniu auto przejechało 120 km, wcześniej żadnych objawów by coś było nie tak.

jaculek63 09-04-2013 23:03

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
A co ile wymieniałes filtr paliwa i czy zawsze tankujesz ropę premium.:>
Pytam bo jakość (suchośc )paliw premium zawsze miała negatywny wpływ na ukl. paliwowy.

michalmichalpp 09-04-2013 23:04

Odp: Mondeo nie podaje paliwa
 
Kolega miał taki sam przypadek. Jechał sobie i raptem autko zgasło. Rozkręcili autko i patrzą że są też opiłki w paliwie. Ostatecznie poszła pompa (została zregenerowana). Martwi mnie to ze stało się to u ciebie przy 170 tys, ale złośliwość rzeczy martwych jest była i będzie. U kolegi stało się to przy 450 - 500 tys prawie. Sprawdź pompę myślę ze to jest to.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.