Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie zamykajaca sie maska (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=161804)

massiwo 15-07-2012 22:35

nie zamykajaca sie maska
 
hej

przeszukalem forum, jest sporo tematow o tym, ze maska nie chce sie otworzyc, ja mam inny problem...

probowalem na wiele sposobow, i nie znajduje odpowiedzi, ale, maska prawidlowo zamyka sie 1x na 10, czy to mocno, czy lekko, czy z dociskiem, nie wiem kiedy ten 1x jest tym dobrym, po prostu jak zamkne, to nie blokuje dobrze, tylko ma ten luz, gdy sie otwiera i przekreci w lewo, odbija do gory... pamietacie? to u mnie tak sie zmayka, jakby do tego kroku jak krecimy w lewo, by otworzyc, no i potem w prawo i otwarte

i wlasciwie jak chce ja zamknac jeszcze raz, to musze, wlozyc kluczyk i juz wtedy tylko krece w prawo, probuje jeszcze raz i to samo

zamek wyglada niby na dobry, ale nie wiem co powiniem sprawdzic i w ogole? takze czekam na porady...

linkgrabber 15-07-2012 22:51

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
a sprawdzałes czy sam zamek zamyka sie tak jakby na dwa razy?

rednaxelA 16-07-2012 07:35

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
Oczysc zamek (nalej tam WD40 a potem czegos co smaruje) zamek moze brudny albo przyrdzewiały - jak nie pomoze to szybko wymieniaj bo jak zamkniesz i nie bedziesz mogl otworzyc to dopiero bedzie kłopot :-)

massiwo 16-07-2012 20:58

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
Cytat:

Napisał linkgrabber (Post 1853066)
a sprawdzałes czy sam zamek zamyka sie tak jakby na dwa razy?

a jak to sprawdzic?

mariusz-jagi 16-07-2012 21:32

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
spróbuj go zamknąć ręcznie za pomocą śrubokręta lub czegoś co zatrzaśnie zamek głęboko. Oczywiście maski nie opuszczaj ;-)

Tari 17-07-2012 22:05

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
zapewne masz pod zlym katem ten pret co wchodzi w zamek. jak sprawdzisz to okazuje sie, ze jego mocowanie w masce jest bardzo elastyczne. dognij jakas zabka caly ten uchwyt tak zeby idealnie rownolegle wchodzil w zamek.

kindly 15-02-2013 21:04

Re: nie zamykajaca sie maska
 
Cytat:

Napisał Tari (Post 1853893)
zapewne masz pod zlym katem ten pret co wchodzi w zamek. jak sprawdzisz to okazuje sie, ze jego mocowanie w masce jest bardzo elastyczne. dognij jakas zabka caly ten uchwyt tak zeby idealnie rownolegle wchodzil w zamek.

do tej pory wszystko było ok. i nawet dzisiaj udało się zamknąć,ale pózniej otworzyłem i znowu nie mogę zamknąć.zamek działa prawidłowo jak go wcisnę srubokrętem.myślisz,że to kwestia mocowania w masce??

problem polega na tym,ze nie załapuje drugiej zapadki w zamku(tej która otwiera się ruchem kluczyka w lewo). trzyma tylko na jednym zamknięciu w związku z czym klapa nie domyka się i ma luz
ta zapadka "chodzi" jak ją wcisnę mocno śrubokrętem,ale jak zamykam klapę to zamyka tylko jeden zamek.myślałem,ze to kwestia zamka i wymieniłem na uzywany i problem jest nadal ten sam(zamek kupowałem w sprawdzonym miejscu,ale jednak był używany,więc nie należy wykluczyć że i ten jest zepsuty).czy to oznacza,że kupiłem zepsuty zamek czy może problem leży gdzie indziej? czy elektryka może mieć tu jakiś wpływ?

Keram-1 16-02-2013 18:08

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
kindly poluzuj dwie śruby trzymające zamek i cały zamek przesuń do góry (miałem to samo) drogą prób i błędów ustal najlepsze położenie zamka powodzenia

kindly 18-02-2013 15:03

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
dzięki!pomogło(plus przesmarowanie)

radziu 22-02-2013 21:08

Odp: nie zamykajaca sie maska
 
przez co może się ten zamek cofać?? ściągając grill zauważyłem, że mam lekko spawaną podłużnicę, może przez mały dzwonek??;p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.