Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269615)

ŁukaszD 13-09-2017 09:34

Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Witajcie. Podczas jazdy, szczególnie na niskich obrotach, podczas lekkiego dodawania gazu słychać przez chwilę metaliczne dźwięki dobiegające z silnika:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poza tym z samochodem nic się nie dzieje: normalnie odpala, przyspiesza bez szarpania, obroty nie skaczą, silnik nie pobiera oleju. Mam wrażenie, że dźwięk pojawia się dopiero kiedy silnik się całkowicie rozgrzeje, szczególnie w dni gorące (powyżej 20 stopni Celsjusza). Co Wy na to?

Mariusz 13-09-2017 09:43

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Cicho to trochę nagrane, ale wydaje mi się, że rozpada się koło pasowe wału korbowego.

ŁukaszD 13-09-2017 15:35

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Ciche nagranie bo i dźwięk nie jest zbyt głośny. Czy koła pasowego nie byłoby słychać na postoju przy dodawaniu gazu? Dzwonienie słychać tylko pod obciążeniem, po rozgrzaniu, w pewnym zakresie obrotów i przy delikatnym dodawaniu gazu.

Mariusz 13-09-2017 16:59

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
To dopiero początek jego końca i dlatego. Podjedź do dobrego mechanika, niech zdiagnozuje.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

ŁukaszD 13-09-2017 20:48

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Jestem po wizycie u pierwszego mechanika. Słyszał dzwonienie, niestety nie był w stanie dać nawet przybliżonej przyczyny. Wg mechanika dźwięk dochodzi od strony kierowcy, może być to jakiś luźny element (osłona). Jutro spróbuję jeszcze gdzieś podjechać a tym czasem może ktoś podrzuci jakiś pomysł.

ŁukaszD 14-09-2017 13:56

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Czy może to być dźwięk klapek kolektora lub łożyska alternatora? Do obu nie pasuje mi tylko brak hałasu bez obciążenia.

Mariusz 14-09-2017 13:59

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Może być, ale łożysko altka masz po stronie pasażera, a dźwięk ponoć dochodzi od strony kierowcy. Klapki kolektora- jak najbardziej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

ŁukaszD 14-09-2017 14:51

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Ze stroną skąd dobiega hałas to tylko gdybanie. Dla przykładu - w Fieście padło łożysko tylne, ja i żona byliśmy święcie przekonani, że to przód słychać.
Wracając do tematu - czy wypięcie przewodu podciśnieniowego od klapek pomoże zdiagnozować czy to może być przyczyną niepokojącego mnie dźwięku?

japim 15-09-2017 10:34

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Co prawda inny silnik - ale u mnie byly podobne dzwieki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Okazalo sie ze silnik mi sie przegrzewal... a doslownie minute pozniej silnik zgasl przy probie zmiany biegu.

ŁukaszD 15-09-2017 11:17

Odp: Metaliczne dźwięki podczas dodawania gazu
 
Mam wrażenie, że u mnie dźwięk jest bardziej metaliczny.
Nie chcę nic sugerować, ale... W tym roku wymieniłem termostat, ponieważ samochód dogrzewał się do ok. 70 stopni Celcjusza. Mam wrażenie, a nawet jestem pewien, że przed wymianą ten dźwięk nie występował, lub sporadycznie po postoju w kilkunastominutowym korku. Teraz podczas jazdy silnik ma temperaturę ok. 88 stopni.
Dzisiaj rano było 11 stopni. Jadąc do pracy przeciągnąłem go na obrotach kilka razy prawie do czerwonego pola. Pod koniec jazdy próba - brak dźwięku.
Kurde może pompa wody wysiada, czujnik pokazuje prawidłową temperaturę a silnik jednak się przegrzewa...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.