Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Przegląd auta co kupić samemu i da się zrobić a co nie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195985)

aspiuswaw 29-12-2013 13:00

Przegląd auta co kupić samemu i da się zrobić a co nie ?
 
Witajcie, Jestem tu w zasadzie nowy, jeszcze się za dużo nie udzielałem i myślę że od dziś to się zmieni :619:

Zwracam się to was z prośbą o rady i pomoc - w lipcu 2013 kupiłem Forda Focusa kombi, wersja GHIA z roku 2009, silnik 1.6 115 KM benzyna Przy zakupie auto miało 141.250 km przebiegu, teraz ma ok 156.000 Do tej pory cały czas (od nowości) było serwisowane w ASO Forda Z książki serwisowej wychodzi że zbliża się kolejny przegląd przy 160.000 km - czy warto dalej robić w ASO czy u znajomego mechanika który specjalizuje się między innymi w Fordach? Może mi ktoś jeszcze napisać co jest bardziej wskazane do wymiany w aucie przy 160 tyś km? Nie mogę się doszukać w dokumentacji czy pasek rozrządu był wymieniany Na pewno wymienię olej, filtry, zostaną sprawdzone klocki i tarcze hamulcowe itp Na co jeszcze warto zwrócić uwagę i ewentualnie wymienić? Pytam bo chcę wiedzieć a poza tym chcę części kupić sam - oryginalne - i zlecić wymianę a wogóle przegląd Doradzi ktoś? Będę wdzięczny i z góry dziękuję :)

SRS 29-12-2013 13:10

Odp: Przegląd auta...proszę o rady
 
wymiana przy 160 000 :

Filtr zapachów, filtr oleju + olej, rozrząd, paski wielorowkowe, sprawdzenie luzów zaworowych

aspiuswaw 29-12-2013 13:14

Odp: Przegląd auta...proszę o rady
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2130441)
wymiana przy 160 000 :

Filtr zapachów, filtr oleju + olej, rozrząd, paski wielorowkowe, sprawdzenie luzów zaworowych

Dziękuję :)

gorilas 29-12-2013 14:32

Odp: Przegląd auta...proszę o rady
 
Wszystkie dane sa [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], samemu mozna sobie znalezc co ile km / lat sie chce.

rafalg 01-01-2014 12:43

Odp: Przegląd auta...proszę o rady
 
Cytat:

Napisał aspiuswaw (Post 2130438)
czy warto dalej robić w ASO

Jak lubisz trwonić kasę to wal pan śmiało jak to mówią. Jak masz robić w ASO na zamiennikach (bo będzie drogo), to lepiej zrób gdzieś indziej na oryginałach. Lepiej na tym wyjdziesz.

aspiuswaw 01-01-2014 16:34

Odp: Przegląd auta...proszę o rady
 
Cytat:

Napisał rafalg (Post 2131797)
Jak lubisz trwonić kasę to wal pan śmiało jak to mówią. Jak masz robić w ASO na zamiennikach (bo będzie drogo), to lepiej zrób gdzieś indziej na oryginałach. Lepiej na tym wyjdziesz.

ASO raczej odpada Jutro rano jadę do mechanika i pogadamy o kosztach :)

SRS 01-01-2014 16:36

Odp: Przegląd auta...proszę o rady
 
jak chcesz jechać do ASO zobacz sobie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

są tam promocje , może coś dla ciebie się znajdzie np. Program 4+

Kalafior777 03-01-2014 13:30

Odp: Przegląd auta co kupić samemu i da się zrobić a co nie ?
 
Też kupiłem samochód serwisowany w ASO i podjechałem na kolejny przegląd również w to samo miejsce. Mieli niezłą "promocję" na podstawowy przegląd, ale przy okazji powiedzieli mi co dokładnie jeszcze trzeba zrobić. Możesz też podjechać do nich i poprosić o historię serwisową samochodu ( tam gdzie był robiony). Miła Pani z recepcji mi wszystko podrukowała za friko. Po przeglądzie wiem co jeszcze mojej Foce dolega , ale to już będę robił gdzieś gdzie jest taniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.