Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185195)

archi4lo 01-07-2013 00:01

pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Witam, w mojej fieście czasami zdarza się, że w momencie ruszania słychać taki jakby pisk czy buczenie (trudno jednoznacznie określić) . Nie jest to zjawisko częste i też nie da się tego w jakiś sposób umyślnie wywołać. Mam wrażenie, że występuje to głównie gdy popada trochę deszcz, nie mam też osłony silnika i tak myślę, że to może mieć jakiś związek. Na pewno nie jest to dźwięk od hamulców itd, bardziej od sprzęgła ponieważ tak jak mówiłem dzieje się to tylko w momencie ruszania. Co to może być wg was?
Dodam tylko, że autem nie szarpie, śmiga płynnie :)

Drugim przy okazji pytaniem byłoby czy normalnym jest, że na pedale sprzęgła wyczuwam luz? Mechanik powiedział mi, że to normalne w hydraulicznym sprzegle ale cos sceptycznie do tego podchodze

stasiek49 01-07-2013 19:24

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
może pasek piszczy?

archi4lo 01-07-2013 23:47

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
nie na pewno to nie pasek, żeby było łatwiej nagrałem ten dźwięk. Link poniżej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pawełkier 02-07-2013 08:21

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Taki dzwięk jakby cos ze wspomaganiem było nie tak wtedy pompa wydaje taki dzwięk.Masz płyn w wspomaganiu?

archi4lo 02-07-2013 09:53

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
tak płyn jest, wątpie by to było od wspomagania bo gdyby tak to byłoby to słychać przy jakichś manewrach kierownicą, a to tylko przy ruszaniu słychać

wojciech94 09-07-2013 09:55

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Witam.
Mam pytanie - czy wyjaśniło się co to za dźwięk ? Mam podobny problem w mk5 1.3 endura. Pozdrawiam - Artur

archi4lo 10-07-2013 22:33

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
niestety nie... bylem u swojego mechanika puscilem mu jedynie to nagranie i mowi, ze moze sprzeglo jak sie nagrzeje to tak czasami reaguje. No ale poki co nie dzieje sie to czesto i wywolac sie tego nie da wiec niebardzo mam jak z tym jechac do mechanika

archi4lo 20-07-2013 14:12

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
wracając do tematu, piski da się słyszeć coraz częściej (nawet na zimno) i byłem u mechanika żeby mu to pokazać no i stwierdził, że to wina jakiejś plastikowej tulejki na tarczy sprzęgła. Należałoby rozebrać i zobaczyć czy trzeba całe sprzęgło robić. Pojawia się tutaj dodatkowe pytanie, auto ma przebieg 155kkm i oryginalna dwumase. Czy przy tym przebiegu warto ryzykować wymianę samego sprzęgła? Jaki jest ewentualny koszt zestawu sprzęgło+dwumasa?

stasiek49 20-07-2013 15:45

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
lepiej wymienić całe sprzęgło i koło zamachowe taniej będzie tarcza z dwumasy nie ma tulejek plstykowych

Carmel 20-07-2013 16:17

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
No proste,że to sprzęgło robi.Ale jak nieczęsto i da się jeździć,to olać temat proponuję.Jak miałem kiedyś audi 80 jajo,to ten wóz naprawiał się sam.Częste były piski i buczenia,które po jakimś czasie przechodziły.Wytrze się i mu przejdzie:) Chociaż,jeśli coraz częściej to się dzieje,to warto przemyśleć rozbiórkę sprzęgła i jeśli to ta tulejka,to może niewielkim kosztem naprawić,niż potem wszystko wymieniać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.