Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316662)

miniX 20-01-2021 19:50

1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
Witam. Pojawił się u mnie problem, podczas jazdy pod górę auto po dodaniu gazu, zaczyna się dławić, potrafi nawet zgasnąć. Dobrałem się do baku, w środku czysto, pompa podaje paliwo. Jednak jak poziom paliwa spadł bliżej pierwszej kreski.pojawił się w/w problem. Raz zdarzyło mi się jechać na rezerwie ze świecąca kontrolką i nie było takich problemów. Na lpg odkąd mam auto jeszcze nie jeździłem. Po prostej czy z góry auto jedzie idealnie. Czyż by filtr paliwa domagał się wymiany? Jak tak to gdzie go znajdę? Podobno jest gdzieś pod autem.
Dodam ze jest to mój pierwszy focus a zarazem pierwsze auto w benzynie.
Spróbuje jeszcze zalać lpg i zobaczę czy problem się pojawia.
Dziękuje za pomoc :)

konieczko5 21-01-2021 10:06

Odp: 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
Tylko przed wymianą zmierz średnicę, gdyż są 2: 51 i 55mm. Mogą też być brudne wtryskiwacze, oraz padająca pompa

miniX 23-01-2021 19:53

Odp: 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
Wymieniłem filtr, wyczyściłem bak, jak i samą pompę, i problem nie znikną, Zrobiłem 10km i znów to samo, paliwa jest 1/4 baku, po odpięciu przewodu (białego) zailajacego pod maską, paliwo się leje dosyć mocno. Spróbuje jeszcze wykręcić świece i zobaczyć w jakim są stanie, i czy na wszystkich jest iskra.

kluska123244 24-01-2021 11:01

Odp: 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
wymień pompę paliwa mogłeś ją przytrzeć i nie podaje odpowiedniego ciśnienia bo to że paliwo leci o niczym nie świadczy bo na listwie powinno być 2.8 do 3 Bar pompę możesz nabyć za 60zł nową z 2 letnią gwarancją

przyszło mi do głowy aby sprawdzić poziom oleju możliwe że zrobiła ci się mieszanina 2 płynów i masz ponad stan wiadomo o co chodzi :D

sayamag 24-01-2021 20:14

Odp: 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
U mnie -1.6 16v dławił mi się co jakiś czas( po przejechaniu 200-500 km).
Problemem była kostka połączenia pompy paliwa - ta bezpośrednio przy pompie.
styk "+" był cały czarny ,jakby przegrzany

Ja to po wyjęciu polutowałem na stałe przewody pomijając kostkę i mam święty spokój

miniX 24-01-2021 22:57

Odp: 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
Też pomyślałem o pompie, ze zaciągnęła syfu, i nie daje odpowiedniego ciśnienia, jutro ja zmienię i zobaczę. Kostka przy pompie jest dobra, żadnej sniedzi czy przypalenia, olej jest w normie :)

miniX 26-01-2021 20:47

Odp: 1.8 Bp/lpg dławi się pod górę
 
Wleciała nowa pompa paliwowa Delphi i jak ręka odjął :) fura jeździ


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.