Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

Tommi30 27-02-2013 09:16

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Dorzuce moją opinie, przy wyborze Kugi kierowałem sie podobnie jak Ikea, czyli wolałem mieć full opcje i napęd 2x4 , a niekoniecznie napęd 4x4. Teraz po trzech latach użytkowania stwierdzam, że był to bardzo dobry wybór gdyż napęd 4x4 przydałby mi się może 3 lub 4 razy w roku. Drugą sprawą jest silnik, ja wybrałem 2,0 Tdci ale również po trzech latach stwierdzam że teraz bym wziął jakąś benzynkę :)

ikea 27-02-2013 13:20

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
To co Tommi30 mówi to miód na moje serce, przy ograniczonym budżecie wolę wybrać lepsze wyposażenie niż okrojone 4x4, dodatkowo jak jeździ się tylko po mieście - dom - praca - sklep - to nie opłaca się kupować diesla, a przypomnę, że obecnie 4x4 z benzyną dostępny jest tylko z automatem więc też odpada. Więc żeby mieć 4x4 to trzeba kupić diesla, a tu poza ceną to mamy filtr cząstek stałych którego prawdopodobnie nie wypaliłbym w mieście ale to tylko takie moje przypuszczenie bo nigdy nie miałem tego ustrojstwa i obym nie miał.

Marcin-Prezes 27-02-2013 13:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witam. Zastanawiam się właśnie nad zakupem nowej kugi i także przychylnie spogladam ku wersji 1.6 EB 150 KM z napedem 2x4 z uwagi na fakt, że nie będe jezdził tym samochodem po bezdrożach. Dorzycam do wersji titanium dodatki które chce mieć i cieszyc sie nowym samochodem.pozdrawiam tych z napedem 4x4 i tych 2x4:)

mayek 27-02-2013 15:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał ikea (Post 1965956)
Szanowny Panie B@rth po co mam pisać co dobrałem do tej "dupowatej Kugi 2x4"? żeby usłyszeć zaraz komentarz ale dałeś dupy biorąc dach panoramiczny ect.
Kłania się też umiejętność czytania ze zrozumieniem, przecież napisałem:
"Temat uważam za zamknięty." i chyba wyraźnie napisałem, że nie mam zamiaru odpisywać osobie która w ten sposób mnie potraktowała, pozostałych Pańskich "wypocin" w których osiągnął Pan szczyt swojej inteligencji nie będę komentował, bo trzeba by zmienić tytuł działu z Kuga na ..., a wątek o nowym modelu, nowinkach zmianach popłynie rynsztokiem.

faktycznie widac ze jestes jakis zakompleksiony i jesli nie zmienisz podejscia to nie wroze Ci wielu znajomych na forum

ikea 27-02-2013 17:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
I tu się z Tobą mayek zgadzam, bo Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mówię, że pada deszcz jak ktoś pluje. A co do kompleksów to mam odmienne zdanie ale to chyba Was czytaj Tych którzy gardzą tymi co wybrali 2x4 nie dziwi, czyż, nie?

TOMAS 27-02-2013 20:35

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wrzucie już na luz, bo spinanie pośladków nic dobrego nie przynosi

Przecież warto wejść na FCP dla odpoczynku a nie spinki

mayek 27-02-2013 20:42

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ja juz odpuscilem dialog z kolega :)

Marcin-Prezes 27-02-2013 20:47

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
na szczeście Kuge oferuja 2x4 i 4x4 i każdy z Nas ma cos dla siebie:)

boncio 27-02-2013 20:47

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Dajcie sobie na luz. ikea sprawdź definicję słów gardzić i dziwić, to zauważysz różnice w tym co Ty odbierasz, a co piszą inni.
W kwestii ceny może być tak, że bazowo droższa wersja okaże się tańsza po rabatach, więc warto pytać, zwłaszcza u kilku dilerów.
Ja też bym miał teraz poważny dylemat jakbym wybierał Kugę, bo lubię benzynę, ale nie chciałbym zwykłego automatu :?, co innego PS.
Ja rozumiem tych co wybierają przednionapędówki, ale sam brałbym raczej 4x4.
edit: uprzedziliście mnie :)

Gostek_ 02-03-2013 13:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ja się tylko zastanawiam jak się ma 4x4 do jazdy w terenie. Przecież te samochody do tego się nie nadają. Wystarczy z przodu popatrzeć na nadkola, pierwsza dziura i wszystkie plastiki połamane... Poza tym to 4x4 jest automatyczne więc przy zwykłej jeździe się mocno przydaje. 2x4 bym tak w zakręt nie wszedł jak 4x4 co odczułem jadąc ostatnio służbowym passatem. Ja mam lepszy pomysł na zakup, pogadam z dealerem i znowu wezmę od nich firmówkę 2-letnią np. po kierowniku serwisu :) Przebieg powinien być ok. 30k i wersja też wypasiona a cena o niebo niższa.
I tak dla niektórych - jak biorę auto na kredyt/w leasing to przy takiej cenie te 10-15k zł już ogromnej różnicy nie robi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.