Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] falujące obroty 1.6tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73103)

kayerts 27-06-2009 12:28

falujące obroty 1.6tdci
 
witam,
wydaje mi się, że problem już pojawiał się jednak jakoś nie odnalazłem nic ciekawego.
otóż, gdy silnik jest rozgrzany i załączę klimę to zaczynają falować niskie obroty. wiem ze to duże obciązenie szczegolnie teraz latem, wczesniej tego nie zauwazylem, ale moze cos padło??
pozdr
dzieki za sugestie

Koyot. 30-06-2009 14:13

Odp: falujące obroty 1.6tdci
 
no moze ragulator wolnych obrotow. a moze cos sie dzieje z kompresorem i dlatego faluja. a moze pasek szwankuje od klimy

kayerts 30-06-2009 19:54

Odp: falujące obroty 1.6tdci
 
dzieki za odpowiedź.
Myślałem o pasku i go wymieniłem. Myślałem o napinaczu, ale mechanik powiedział, że jest ok. Prawdę mówiąc wydaje mi się, żę teraz jest gorzej, tzn po wymianie paska.
nie wiem. . .

Koyot. 01-07-2009 10:53

Odp: falujące obroty 1.6tdci
 
a przepływka czy tryskiwacze? a moze po prostu filtr paliwa?

cherry24 19-10-2009 12:13

Falujące obroty 1.6 TDCI
 
Witam. Szukałem na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem. Sprawa przedstawia się następująco:
FORD C-MAX mk1 1.6 TDCI 110KM falują mu obroty na biegu jałowym skoki są o 200 obr/min. nawet czasami potrafi zgasnąć jak silnik się rozgrzeje objawy ustępują ale to też nie zawsze. Co może być spowodowane takim zachowaniem. Gdzie szukać przyczyny.

sterowiec68 19-10-2009 13:10

Odp: Falujące obroty 1.6 TDCI 110KM
 
Świece sprawdzałeś ? Zrobiło się chłodno i jeśli masz padnięte to może stąd kłopoty.

cherry24 19-10-2009 13:37

Odp: Falujące obroty 1.6 TDCI 110KM
 
Czy to może mieć coś wspólnego że źle odłączyłem akumulator. W instrukcji jest napisane że odłanczając akumulator najpierw powinno się odłączyć MASE a dopiero potem PLUS natomiast ja zrobiłem odwrotnie no i tak prawde mówiąc od tego momentu zaczeło się tak dziać. Czy jest możlewe aby komputer się uszkodził tak jakby nie trzymał pamięci? Z tym że żadna kontrolka na pulpicie się nie świeci.

leonov 19-10-2009 15:47

Odp: Falujące obroty 1.6 TDCI 110KM
 
Cytat:

Napisał cherry24 (Post 1268334)
Czy to może mieć coś wspólnego że źle odłączyłem akumulator. W instrukcji jest napisane że odłanczając akumulator najpierw powinno się odłączyć MASE a dopiero potem PLUS natomiast ja zrobiłem odwrotnie no i tak prawde mówiąc od tego momentu zaczeło się tak dziać. Czy jest możlewe aby komputer się uszkodził tak jakby nie trzymał pamięci? Z tym że żadna kontrolka na pulpicie się nie świeci.

Raczej po takim czymś nie powinie się komputer uszkodzić ! a byłeś gdzieś na komputerze ? może on coś pokaże ?

Koyot. 19-10-2009 16:01

Odp: Falujące obroty 1.6 TDCI 110KM
 
sprawadz swiece cewke kable jesli masz poza tym mozesz wyczysci przepustnice przepływke przyczyn moze byc sporo ale mozna sporo porobic samemu

rojber 19-10-2009 17:00

Odp: Falujące obroty 1.6 TDCI 110KM
 
Cytat:

Napisał Koyot. (Post 1268417)
sprawadz swiece cewke kable jesli masz poza tym mozesz wyczysci przepustnice przepływke przyczyn moze byc sporo ale mozna sporo porobic samemu

He, he Koyot, jaką cewkę ?, jakie kable ? - 1,6 TDCI
cherry24, skocz chłopie na kompa, może toszkę rozjaśnić nam w główkach...
Napisz jeszcze czy nie muli i czy takie anomalia nasąpiły nagle ?
Nie chciałbym być prorokiem ale nauka zna takie przypadki (z innych silników) i niekiedy wskazują na pompę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.