Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana alternatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173933)

marcci 18-01-2013 16:54

Wymiana alternatora
 
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czym należy się sugerować przy wymianie alternatora, lepiej kupić oryginał czy po regeneracji?.
Wymiana ze 120 A na 150A czy wiąże się z problemami.
Znalazłem takie na aukcji po regeneracji a różnica ceny 200zł ogromna, czym się kierować i który wybrać ewentualnie??
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam
MArcin

Czesiek_ze 18-01-2013 18:33

Odp: Wymiana alternatora
 
Marcci. Ja dwa lata temu wymieniłem altka( stary się spalił ) na 150A ale taki miałem oryginalny, myśle że dobrze zrobiłem bo maksie są czułe na niedoładowany aku. Ja w tygodniu robię 5x po 6 km tylko sobota i niedziela około 180 km no i wtedy doładowuje aku.:D

marcci 18-01-2013 19:01

Odp: Wymiana alternatora
 
ja robię W TYGODNIU 10 X 10 km i dlatego się zastanawiam nad zwiększeniem alternatora, założyłem nagrzewnicę PTC i po tej modyfikacji świeci się kontrolka Abs(ostatnio z ręcznym) aku. mam oryginał i pewnie go wymienię ale jak ten w miarę dobry nie daję rady to wymyśliłem sobie sobie wymianę razem z zwiększeniem mocy alternatora

Pozdrawiam

Czesiek_ze 18-01-2013 19:30

Odp: Wymiana alternatora
 
marcci . I myśle że podjąłeś słuszną decyzje aby zamontować ten mocniejszy 8)

marcci 18-01-2013 19:56

Odp: Wymiana alternatora
 
ok, ale oryginał(uzywka) czy po regeneracji, któru wybrać??

Czesiek_ze 18-01-2013 20:19

Odp: Wymiana alternatora
 
marcci. To zależy od kasy ,a używka używce nie równa.:?:

marcci 18-01-2013 20:23

Odp: Wymiana alternatora
 
i tu czekam na opinie...

pretorian2 19-01-2013 09:27

Odp: Wymiana alternatora
 
ja wymieniałem na 150A, poprzednio miałem 120A, dokładałem też PTC. Mam porównanie bo rok temu miałem PTC na alternatorze 120A i czuć było mocne obciążenie, teraz jest inaczej, "na lajcie" mogę włączyć ogrzewanie przedniej szyby przy pracującej grzałce na 100%. W module PCM dobrze jest zmienić parametr "strategia zasilania alternatora", wtedy komputer będzie wiedział, że ma większy zapas mocy i gdzie będzie mógł dystrybuować priorytetowo.

ps. alternator kupiłem używany, oryginalny bo na tym mi najbardziej zależało (DENSO) 1.5 roczny, wymiana we własnym zakresie. Alternatory są takie same przed i po lifcie, ja mam poliftowy z KUGI, pasują też z FOCUS, CMAX, FIESTA, FUSION, MAZDA 3, VOLVO C30, C70, S40, V50. Oczywiście mam na myśli wersje silnikowe z platformy PSA 1.6 HDI, 2.0 HDI (ford TDCI), w tych właśnie modelach występują w tych silnikach.

ps2. Są dostępne alternatory DENSO 150A w cenie około 650zł, nowe, nie regenerowane, mają inną naklejkę, nie trzeba oddawać starego jako kaucję, sporo nad tym myślałem, ale ostatecznie się nie zdecydowałem.

muchapiotr 20-01-2013 06:34

Odp: Wymiana alternatora
 
witam
ja kupiłem 2 lata temu po regeneracji 170 zł i żadnych problemów denso 150

marcci 23-01-2013 20:33

Odp: Wymiana alternatora
 
a czy jeśli mam alternator denso to musze kupić tej samej firmy?? znalazłem coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , czyli bosch, patrząc na to jest to okazja , ale z tego widzę jest trochę inny (zaczepy itd.) więc odpada????


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.