Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Woda dostaje się do wnętrza samochodu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104525)

kolejarz 06-07-2010 17:10

Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Woda dostaje się do wnętrza samochodu przez filtr powietrza. Czy zna ktoś przyczynę tego.Oraz proszę o pomoc w zwalczeniu usterki.Z góry serdecznie dziękuje.

kubson1 06-07-2010 17:23

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Jestes pewny ze to filtr powietrza? Jeśli tak to dalej nie czytaj:)
Jeśli to nagrzewnica cieknie i moczy wnętrze to powinien ubywać płyn chłodniczy.

jendrekmak 06-07-2010 17:31

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
tak ale przez filtr kabinowy a nie powietrza (ten jest przy silniku). pewnie niedawno miałeś zmieniany właśnie ten filtr i jest niedokładnie zamontowana osłona podszybia po stronie pasażera. to jest najczęstsza przyczyna wody w kabinie na dywaniku pasażera z przodu. dzieje się tak w focusie I i w mondeo III

kolejarz 06-07-2010 18:17

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Woda dostaje się podczas dużych opadów deszczu, bądź tez podczas mycia samochodu.Filtr był wymieniony, ale nie było ściąganej osłony podszybnej. Mógł by mi ktoś wstawić zdjęcie jak powinno wyglądać miejsce filtru, ponieważ zdaje mi sie ze brakuje mi kilku części.

maximus_15 07-07-2010 23:05

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
oby to nie był bezczelnie przerabiany anglik...:( bo widziałem taki przypadek tylko ze w vw przerabianym typowo na handel..

Wojtek 08-07-2010 01:05

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Popraw tytuł tematu , bo poleci do zsypu.

radek170777 08-07-2010 07:15

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Cytat:

Napisał kolejarz (Post 1469863)
...nie było ściąganej osłony podszybnej...


Hmmm... no to jak był wymieniany filtr ??

Tu masz instrukcję w pdf-ie jak należy wymieniać filtr kabinowy wraz z kilkoma zdjęciami, może coś Ci pomoże. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karloss 08-07-2010 07:38

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Cytat:

Napisał kolejarz (Post 1469813)
Woda dostaje się do wnętrza samochodu przez filtr powietrza. Czy zna ktoś przyczynę tego.Oraz proszę o pomoc w zwalczeniu usterki.Z góry serdecznie dziękuje.

Są dwie przyczyny:

1) sparciała gąbka wokół ramki filtra powietrza - typowa usterka w Mondeo MK3 szczególnie w wersji przed liftem. Trzeba rozebrać i na sylikon skleić.

2) podczas wymiany filtra, przy podnoszeniu osłony podszybia została urwana rynienka odprowadzająca wodę (wlot to 3 podłużne otworki w plastiku podszybia). Trzeba wymontować plastik podszybia, sprawdzić i ewentualnie skleić na dobry sylikon.

matrog19 16-01-2011 16:04

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Dzisiaj mój mondek stał całą noc na dworze a sporo padało. Teraz wsiadam i patrze a na dywaniku pasażera sporo wody. Raczej bym wyeliminował uszczelke filtra kabinowego bo podłoga słucha itd. U mnie było sporo wody na uszczelce na progu drzwi. Sama uszczelka wygląda dobrze. Ta kałuża była właśnie przy drzwiach. Musze sprawdzić jutro wężem może wyczaje gdzie leci po tej uszczelce. A może podpowiecie coś?

janosik 16-01-2011 16:19

Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.
 
Moim zdaniem leci Ci po drzwiach. Odkleiło się gdzieś wygłuszenie drzwi. Wystarczy odkręcić tapicerkę drzwi i docisnąć wygłuszenie. Problem polega na tym, że bardzo uważnie trzeba znaleźć miejsce niedolegania, więc najlepiej zdejmuj jak jest mokre.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.