Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Opcje - ksenony, biksenony? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144052)

Zoltyy 16-11-2011 19:45

Opcje - ksenony, biksenony?
 
W liście opcji występują bi-ksenony, z kolei w pakiecie Platinum są tylko ksenony. Kiedy pytałem sprzedawcy, ten upierał się że w S-Max'ach nie ma bi-ksenonów i jest to błąd w cenniku. Czy ktoś w was zamawiał/ma S-maxa z bi-ksenonami?

monsezuma 16-11-2011 19:52

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
Może tak jak ja, sprzedawca nie wie jaka jest róznica między bi i nie-bi. Ja wziąłem w którymś z pakietów (chyba X PLUS1) i świecą biało-fioletowo, same się poziomują, mają soczewki i spryskiwacze. I włączają jeszcze doświetlacze (halogeny) na zakrętach przy małych prędkościach. Nie wiem, czy przy większych same się lekko skręcają?

MAG 16-11-2011 22:19

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
wg mojej wiedzy S-Max ma 3 rodzaje reflektorów głównych
1. zwykłe tradycyjne lampy z odbłyśnikami
2. lampy soczewkowe, skrętne, nie xenonowe
3. lampy bi-xenonowe z doświetlaniem zakrętów realizowanym przez dodatkowa żarówkę z własnym odbłysnikiem - te "bi" oznacza, że zarówno światła mijania jak i drogowe sa realizowane przez lampe xenonową.

Lampy xenonowe zawsze (wg przepisów) wymagają samopoziomowania i układu spryskiwaczy, pozostałe lampy mogą być wyposażone w spryskiwacze (co jest np standardem na rynkach skandynwaskich), ale nie mają samopoziomowania ...

Slartibartfast 16-11-2011 23:09

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
eSio ma biksenon statyczny chyba od początku.
Niemniej do długich jest dodatkowa żarówa halogenowa, chyba żeby ładnie "mrugać"

Zoltyy 17-11-2011 06:09

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
Dzieki za odpowiedzi - w moim obecnym mam ksenony i zmylila mnie ta dodatkowa zarowka przy "drogowych". Myslalem ze w opcji "bi" jest kolejny ksenon zamiast tej drogowej zarowki.
A ze u Forda "biksenon" moglby rownie dobrze znaczyc dwa ksenony czyli jeden lewy i jeden prawy to wolalem zapytac.

Slartibartfast 17-11-2011 10:34

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
lewy , prawy - hehehe dobre :)
Świeci ten sam żarnik, może nawet przy tej samej mocy, tylko przesłona się podnosi i przez to z mijania robią się długie.

A może zna ktoś sposób na samodzielne zwiększenie zasięgu ksenonowych świateł mijania przez jakąś regulację reflektora? Jest tam chyba jakieś pokrętło, ale czy temu służy? I w którą stronę kręcić? :) Mam po prostu wrażenie, że mijania świecą u mnie zdecydowanie za krótko.

MAG 17-11-2011 12:42

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1738609)
...
A może zna ktoś sposób na samodzielne zwiększenie zasięgu ksenonowych świateł mijania przez jakąś regulację reflektora? Jest tam chyba jakieś pokrętło, ale czy temu służy? I w którą stronę kręcić? :) Mam po prostu wrażenie, że mijania świecą u mnie zdecydowanie za krótko.

Masz dwie opcje, pobawic się samemu lub zapłacic jakies 10-15zeta na pierwszej z brzegu stacji przeglądów, gdzie ci za pomocą specjalnego przyrządu ustawia światła tak jak powinny być.

zabawę samemu możnaby uskutecznić stając przed jakąś ścianą, tak aby było dobrze widać granicę światło-cienia i wtedy kręcić śrubkami.
W każdym reflektorze masz dwie śruby regulacyjne, jedna działa jako regulacja pionowa, a druga jako pozioma - jesli będziesz stał przed ściana to zobaczysz jak reflektor reaguje na krecenie tymi śrubami i wtedy dowiesz się jak je odpowiednio pokrecić g:DD

smax74 17-11-2011 16:55

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1738609)
lewy , prawy - hehehe dobre :)
Świeci ten sam żarnik, może nawet przy tej samej mocy, tylko przesłona się podnosi i przez to z mijania robią się długie.

A może zna ktoś sposób na samodzielne zwiększenie zasięgu ksenonowych świateł mijania przez jakąś regulację reflektora? Jest tam chyba jakieś pokrętło, ale czy temu służy? I w którą stronę kręcić? :) Mam po prostu wrażenie, że mijania świecą u mnie zdecydowanie za krótko.

To i tak masz dobrze - moje świecą chyba za daleko bo jadąc nocą po autostradzie tak walę światłami po przydrożnych znakach, że odbite światło nawet mnie oślepia. Poza tym jak coś jedzie przede mną to jego cień pięknie rysuje sie na znaku :D. Zaleta tego jest taka, że nikt długo przede mną nie jedzie - więc podróż jest szybka i przyjemna ;). Niemniej wybieram isę do salonu żeby serwis poprawił fabrykę

fumfel 18-11-2011 07:57

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
czy jeżeli masz światła samopoziomujące ta metoda również funkcjonuje ?
wydaje mi się że nie

mkrol321 18-11-2011 09:35

Odp: Opcje - ksenony, biksenony?
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 1738444)
wg mojej wiedzy S-Max ma 3 rodzaje reflektorów głównych
1. zwykłe tradycyjne lampy z odbłyśnikami
2. lampy soczewkowe, skrętne, nie xenonowe
3. lampy bi-xenonowe z doświetlaniem zakrętów realizowanym przez dodatkowa żarówkę z własnym odbłysnikiem - te "bi" oznacza, że zarówno światła mijania jak i drogowe sa realizowane przez lampe xenonową.

Lampy xenonowe zawsze (wg przepisów) wymagają samopoziomowania i układu spryskiwaczy, pozostałe lampy mogą być wyposażone w spryskiwacze (co jest np standardem na rynkach skandynwaskich), ale nie mają samopoziomowania ...

Ja mam lampy soczewkowe skrętne z doświetlaniem zakrętów dodatkową żarówką z własnym odbłysnikiem, i kusi minie aby założyć do tych soczewek ksenony :roll:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.