Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318849)

marek987 28-03-2021 22:21

Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Witam!

Posiadany przeze mnie S-MAX nie posiada czujników ciśnienia w oponach, a chciałbym je posiadać.

Na allegro znalazłem dwie opcje:

1. Oryginalne Forda. 4 sztuki, czyli jak mam dwa komplety kół, to muszę kupić dwa zestawy. Drogo mocno. No i nie wiem czy się da i co zrobić, aby zadziałały z moim samochodem (mam komputer Convers+):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. Wynalazek uniwersalny, po taniości:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Moje pytania do szanownego grona:
- jeśli mój Ford nie ma fabrycznie czujników ciśnienia to da się je dołożyć i zgrać z komputerem?
- czy odpuścić sobie i nabyć "wynalazek"? Używał ktoś? Sprawdza się?

Pozdrawiam,
marek987

Khiav 29-03-2021 02:14

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Daj sobie spokój z tym. Te oryginalne łatwo uszkodzić, albo same przestają działać z powodów dowolnych. A zamiennik, to już loteria, zależy na jakie trafisz.

Parch 29-03-2021 07:09

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Cytat:

Napisał marek987 (Post 3331138)
Posiadany przeze mnie S-MAX nie posiada czujników ciśnienia w oponach, a chciałbym je posiadać.

To może poczytaj trochę tematów na forum o dokładaniu TPMS? Dowiesz się m.in. że czujniki, które "wylinkowałeś", pomimo ich oryginalności, działać nie będą.

Cytat:

Napisał Khiav (Post 3331172)
Te oryginalne łatwo uszkodzić, albo same przestają działać z powodów dowolnych.

BZDURA. W ten sposób można napisać o wszystkim.

franciszekmg 30-03-2021 21:32

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Cytat:

Napisał Khiav (Post 3331172)
Daj sobie spokój z tym. Te oryginalne łatwo uszkodzić, albo same przestają działać z powodów dowolnych. A zamiennik, to już loteria, zależy na jakie trafisz.

Bzdury.
Masz TPMS?
Prawdopodobnie nie!
Załóż tylko oryginalne czujniki nie kupuj zamienników wyglądają jak oryginał ale nie działają.

marek987 31-03-2021 19:49

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Cytat:

Napisał franciszekmg (Post 3331668)
Bzdury.
Masz TPMS?
Prawdopodobnie nie!
Załóż tylko oryginalne czujniki nie kupuj zamienników wyglądają jak oryginał ale nie działają.

Skoro nie mam czujników, to pewnie i nie mam TPMS. Więc pewnie jak założę te oryginalne czujniki, to i tak nie zadziałają.

Parch 31-03-2021 19:58

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
TPMS to jest cały system. Żeby zrobić to w sposób fabryczny trzeba dołożyć anteny, wiązki, wymienić BCMi i założyć czujniki na koła.
Apeluję do Ciebie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - znajdź tematy na forum (działy S-max i Mondeo) dotyczące TPMS. Wszystko już tam napisano. Będziesz wiedział jaki BCM musisz kupić, z czym się wiąże jego wymiana, jakie są właściwe czujniki, gdzie trzeba dołożyć wiązki, itp.

marek987 06-04-2021 10:03

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Tak, zajrzę do archiwum forum :)
Jednak jak widzę ile z tym roboty i kosztów, dla samych czujników, to chyba w ogóle to sobie daruję.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Henryk.52 07-04-2021 20:45

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Cytat:

Napisał marek987 (Post 3331138)
2. Wynalazek uniwersalny, po taniości:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeżdżę z takim wynalazkiem już półtora roku, sprawdza się doskonale i nie trzeba mieć dwóch kompletów lato/zima.
Poza tym przy ewentualnej zmianie kół przód/tył przekłada się tylko czujniki, bez żadnego programowania.

Parch 07-04-2021 21:47

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Cytat:

Napisał Henryk.52 (Post 3333682)
i nie trzeba mieć dwóch kompletów lato/zima.

W oryginalnym fabrycznym systemie TEŻ NIE TRZEBA MIEĆ DWÓCH KOMPLETÓW CZUJNIKÓW. Co prawda przekładanie czujników (razem z wentylami) jest mocno upierdliwe i wymaga raczej wizyty u wulkanizatora, ale JEST WYKONALNE!
Cytat:

Napisał Henryk.52 (Post 3333682)
Poza tym przy ewentualnej zmianie kół przód/tył przekłada się tylko czujniki, bez żadnego programowania.

W oryginalnym fabrycznym systemie przy ewentualnej zmianie kół przód/tył albo setup zima/lato NIC NIE TRZEBA ROBIĆ!!!!!


Bardzo proszę pisać konkretnie, bo takie ogólne (nieprawdziwe) stwierdzenia wprowadzają tylko zamieszanie i zaciemniają obraz fabrycznego systemu TPMS.

Alien123 21-10-2023 10:43

Czujniki ciśnienia opon
 
Witam jestem tu nowy od nie dawna jestem posiadaczem ford s max 2.0 TDCi 140 km 2013 r. I moje pytanie pytanie czy każdy s max może mieć czujniki ciśnienia opon


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.