Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Zepsuty mechanizm wycieraczek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118301)

traktor121 27-12-2010 21:45

Zepsuty mechanizm wycieraczek
 
Witam. Tuż przed świętami w focusie padł mechanizm wycieraczek - odpadł dolny element z napędu prawej wycieraczki. Ponieważ był to dzień przed wigilią pojechałem do warsztatu a tam dowiedziałem się że mogę tylko wymienić cały mechanizm na nowy koszt 690zł + 150zł wymiana. Cóż mi pozostało rozebrałem podszybie podwiesiłem dolny element na dwóch paskach zaciskowych i wycieraczki chodzą do tej pory.
Proszę o info i ewentualne zdjęcia ludzi którzy naprawili mechanizm - przed wpisem szukałem opisu naprawy ale nie znalazłem konkretnych info tylko trochę sugestii - jeden z forumowiczów sugerował przewiercenie mechanizmu i podwieszenie na śrubie i podkładkach - jeśli to działa proszę o wpis. Ewentualnie proszę o kontakt gdzie mogę dostać w Krakowie używany w miarę dobry mechanizm do focusa 1999r.
Pozdrawiam.

skw82 27-12-2010 22:47

Odp: Zepsuty mechanizm wycieraczek
 
Witam, temat przerabiałem równo rok temu. Spadło cięgno mechanizmu wycieraczek. Nowy mechanizm drogi a na używanym nie wiesz ile pojeździsz. Zastosowałem pomysł z przewierceniem się przez oba cięgna. Robiłem przy -10 stopniach na zewnątrz zajęło jakąś godzinę. Trzeba podłożyć coś pod niepasowne cięgna, przewiercić przez oba elementy. Ja wierciłem wiertłem 5mm, zastosowałem śrubę 4mm z płaskim łbem z nacięciem na śrubokręt. Przełożyłem od dołu, od góry nakręciłem dwie nakrętki. Dodatkowo rozpunktowałem śrubę, by się nakrętki nie odkręciły. Wszystko nie może być za długie, bo będzie ocierać o śrubę karoserii (na dole) i będzie stukać.

Efekt:
Jeżdżę rok od naprawy i wszystko pięknie działa.

Dobra rada, jeśli już zdejmiesz podszybie, nasmaruj sobie wszystkie ruchome elementy gęstym smarem. Wszędzie podchodzi woda. Zablokowany mechanizm wycieraczek też przerabiałem ale w innym Focusie.

Powodzenia przy naprawie..

traktor121 28-12-2010 20:30

Odp: Zepsuty mechanizm wycieraczek
 
Dziękuję za informację,
zrobię tak jak mówisz ale jak troszkę zmaleje mróz póki co jeszcze jeżdżę na taśmach kablowych:surprise:
Pytanie: dawałeś jakieś podkładki pod łeb śruby i nakrętki?
Jeśli tak to metalowe, gumowe?
Pozdrawiam

skw82 28-12-2010 22:19

Odp: Zepsuty mechanizm wycieraczek
 
Nie dawałem podkładek, skontrowałem nakrętki nie przy samych cięgnach. Musi być trochę luzu. Napchałem gęstego smaru. Na razie działa, w sumie to nie ma co się popsuć..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.