Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Trzęsie kierownicą przy 100 km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153078)

Speedo1544 10-03-2012 21:55

Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Ostatnio nieźle zakopałem się w błocie i od tego czasu mam problemy
Auto zakopało się dość głęboko i po wyjechaniu stało ponad 8h
Jak jechałem do domu to przy 60 km były bardzo duże drgania na kierownicy
Nie miałem czasu żeby jechać na myjnię,w następny dzień wjechałem specjalnie w kałużę i już było normalnie do 70 km
Całe zawieszenie przednie było masakrycznie ubłocone i po pracy pojechałem na kercher i umyłem całe zawieszenie i koła przednie
Można było już jechać bez drgań do 80-90 km
Podjechałem na warsztat żeby sprawdzili mi zawieszenie czy nic się nie uszkodziło i usłyszałem że wszystko jest ok (nie mówiłem im nic o przygodzie z błotem)
Teraz po paru dniach drganie występuje przy 100-110 km
Macie pomysł co się mogło stać ?

Wojtek 10-03-2012 21:59

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Miałem kiedyś podobny przypadek. Również się zakopałem.
Okazało się , że zgubiłem 2 odważniki z kół w trakcie wyjeżdżania.
Więc proponowałbym pojechać na wyważenie kół.
Nie mówię , że to na pewno to , ale sprawdzić warto.

Pozdrawiam
Wojtek

ainuin1 16-03-2012 08:08

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
albo zgubiłeś odważnik albo pofatyguj się i odkręć koła i je porządnie wyczyść szczotą

gorni 16-03-2012 23:21

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
czyszczenie kół nic nie da, ile może tam tego błota być, jeśli kolega umył auto kerherem? Proponuje wyważenie, jeśli nie to, to być może wiele powodów, przegięty drążek, wybite teleskopy, przednie jak i tylne, wypaczona tarcz hamulcowa, inaczej przytarta opona o buksowania w błocie.

Ciekawostką jest to że miałem podobne efekty jednak powstały w wyniku zużycia tylnych teleskopów. Nowe sprężyny + teleskopy + odboje = 160 igła.

hirotaro 16-03-2012 23:26

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
jeśli nie odważniki na felgach to może czas na tarcze ?? w moim mondku starym z dnia na dzień zaczeła trzepać sie kierownica a moje tarcze po zmerzeniu miały 19,87mm i to był ich zdecydowany końec

lojzek1 25-03-2012 09:59

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Ja bym postawił na przeguby. Sprawdz gumowe osłony.

FordDriver 11-04-2012 13:52

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Wybita tuleja wahacza przedniego.

Emmm 13-04-2012 12:29

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Kolego Speedo1544, odezwij się, bo nie wiemy czy żyjesz?
Pozdrawiam

Andrej 20-05-2012 16:32

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Witam!
Panowie, a ja mam trochę podobny problem. Co prawda nie wjechałem w błoto, ale od czasu wymiany kół z "zmiówek" (opony na stalówkach o rozmiarze 185/65/R14) na letnie (alusy z oponami o rozmiarze 205/55/R15) i przy prędkości większej od 105 km/h drży mi cholernie kierownica :(

Dodam, że koła zostały wyważone. Na "zimówkach" jechało się bez żadnych drgań kierownicy i "bez stuków".
Bo oprócz drgań, pojawiły się jakby zgrzyty, ale tylko podczas wyskokach z kolein gdy wymijam inne autko i podczas skrętów itp.
Gdy pojechałem do mechanika, to powiedział, że może to poduszka amortyzatora lub jego łożysko - wymieniłem same poduszki (razem z osłoną amortyzatorów z przodu, bo jeden wyraźnie był uszkodzony) i dalej jest to samo...

Co to może być?
1. drgania kierownicy - czy mogą być spowodowane np. tym, że alusy są krzywe lub uszkodzone? (Alusy kupione przez ebay-wizualnie stan dobry,ale na jednym alusie jest widoczny spaw i był na pewno reperowany. A opony mają już 4 lata i są to GT Radial Champiro BAX-stan dobry)
2. zgrzyty w przednim zawieszeniu - czy mogą być uszkodzone sworznie wahacza? (pozostałe elementy wymieniałem raczej systematycznie)

Na koniec dodam, że auto ostatnio przeszło przegląd...

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Andrej.

Karawan 20-05-2012 18:40

Odp: Trzęsie kierownicą przy 100 km/h
 
Witam.
A czyściłeś pierścienie centrujące przy wymianie kół i powierzchnie gdzie felga przylega? Ja tego nie zrobiłem i miałem tak samo po zimie, nie wszystkie śruby były dokręcone i koło pływało, musiałem drugi raz ściągać koła, szczotka druciana oraz papier ścierny poszły w ruch, na koniec posmarowałem smarem grafitowym, W tym roku przy zmianie, nie mocowałem się z kołami jak to było wcześniej i wszystko jest ok.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.