Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306523)

lapawwa 22-02-2020 11:44

Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Witam koledzy,

Jakiś czas temu miałem problem z czujnikiem cofania. Po sprawdzeniu okazało się, że winna jest przerwana wiązka. Przewody są tak ułożone, że dostają kamieniami spod kół i nawet grubsza taśma izolacyjna nie pomaga.
Wczoraj pokazała mi się informacja o nie działającym lewym czujniku BLIS. Zdjąłem zderzak, wymontowałem wiązkę, contakt sprayem wszystko wyczyściłem i po podpięciu okazuje się, że oba już nie działają. Forscan pokazuje przerwany lub uszkodzony moduł / brak sygnału. Chce kupić nową wiązkę bo ta jest trochę już zmasakrowana. Oryginalna ma oznaczenie BV6T-15K868 BCD niestety nie mogę jej znaleźć. Znalazłem natomiast F1ET-15K868-AJF. I zastanawiam się czy będzie pasować. Końcówki ze zdjęć wyglądają tak samo. Nie wiem jak dokładnie jest z tą od radarów BLISA. Może ktoś pomoże?:572:

dzwiedziu 22-02-2020 13:15

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Nie pasują wtyki do radarów jak i czujników.

zmulim 22-02-2020 13:27

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Ta którą podałeś to wiązka z modelu poliftingowego. O ile wtyczki będą być może wyglądać podobnie, to ułożenie pinów już nie...

lapawwa 22-02-2020 13:41

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Dzięki za informację. Czyli nie pozostaje mi nic innego jak miernik w łapę i szukanie?

zmulim 22-02-2020 14:30

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Z tego co pobieżnie popatrzyłem to wygląd wtyczek do czujników parkowania w przedlifcie jest zupełnie inny niż w polifcie niestety... Nie jestem na 100% pewien jak wyglądają wtyczki radarów BLIS, ale ktoś kiedyś pisał że chyba są takie same ale z inną kolejnością pinów. Zrób zdjęcie jak wyglądają te wtyczki u Ciebie.

lapawwa 22-02-2020 16:08

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3226927)
Z tego co pobieżnie popatrzyłem to wygląd wtyczek do czujników parkowania w przedlifcie jest zupełnie inny niż w polifcie niestety... Nie jestem na 100% pewien jak wyglądają wtyczki radarów BLIS, ale ktoś kiedyś pisał że chyba są takie same ale z inną kolejnością pinów. Zrób zdjęcie jak wyglądają te wtyczki u Ciebie.

Na szybko wstawię takie zdjęcie poglądowe. Bo nie mam teraz przy sobie samochodu. To są te wtyczki z elementami czerwonymi.
Znalazłem jeszcze taką rozpiskę u wschodnich sąsiadów gdzie opisują dokładnie czym się różnią od siebie te przewody.... a jest ich w chu....;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I wychodzi że mów ford ma taką: BV6T-15K868 BCD
Od: 11-10-2011 Do: 02-04-2012 4-drzwiowy kombi, Bez systemu otwierania pojazdu bez kluczy, BIS W / Radar-BLIS / CAN LED, Z systemem tylnym pomoc przy parkowaniu
Od: 11-10-2011 Do: 02-04-2012 4-drzwiowy kombi, Z systemem bezkluczykowym, BIS W / Radar-BLIS / CAN LED, Z systemem tylnym pomoc przy parkowaniu

zmulim 22-02-2020 16:13

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Tak więc po tych zdjęciach jestem na 100% pewien że wtyczki w polifcie są zupełnie inne...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lapawwa 22-02-2020 16:16

Odp: Wiązka instalacji czujników parkowania tył + BLIS
 
Już znalazłem winny kabel. Po zlutowaniu działa. Trzy razy oglądałem i nie było widać. W każdym razie polecam wrzucać instalacje w peszel. Właśnie tak zrobiłem mam nadzieje ze już więcej nie będę musiał tam zaglądać. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.