Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.6 16V ciężko pali po nocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153380)

Krzysztof100 14-03-2012 08:04

1.6 16V ciężko pali po nocy
 
Auto mam od 10 dni i nie było problemu z odpaleniem palił od pyknięcia a wczoraj i dzisiaj rano miałem problem z odpaleniem, kręciłem go z 7 razy aż "zaskoczył" dodam że wczoraj i dzisiaj był deszcz, wilgoć straszna czy może to być tego przyczyna ?? czy może to być przyczyna kabli napięcia czy może świece ??

dodam jeszcze że jak odpaliłem go i zgasiłem za chwilę kolejne razy palił od strzała, dojechałem do pracy i teraz wyszedłem sprawdzić tez pali od strzała ...

dab1978 14-03-2012 08:55

Odp: 1.6 16V problem z odpaleniem po nocy
 
Cytat:

Napisał Krzysztof100 (Post 1799582)
czy może to być przyczyna kabli napięcia czy może świece ??

jest to prawdopodobne...a czy kiedy już jedziesz to silnik pracuje równo, wchodzi na obroty bez szarpnięć, zapala się jakaś kontrolka?
tak czy inaczej skoro auto świeże, to świece warto wymienić...kable przy okazji sprawdzić, może jakieś przebicie jest.

Krzysztof100 14-03-2012 09:15

Odp: 1.6 16V problem z odpaleniem po nocy
 
podczas jazdy silnik pracuje równo, żadnych szarpnięć nie ma, jedyny objaw to jak już opisywałem w innym wątku to dojeżdżając do świateł, wyrzucam na luz i hamuje, obroty spadają do wartości xxx, zaraz podnoszą się do wartości yyy i zaś powracają do wartości xxxx ....
dodam ważną rzecz że dzieje się tak po nocy i to w te dni deszczowe, bo tydzień czasu od zakupu jak nie padał deszcz było git i po odpaleniu już, każdy następny raz już od strzała pali ...

dab1978 14-03-2012 09:46

Odp: 1.6 16V problem z odpaleniem po nocy
 
może silniczek krokowy, może cewka, może kable a może na początek wymień świece...
wyrzuć z tytułu słowo - problem!

Krzysztof100 14-03-2012 10:32

Odp: 1.6 16V ciężko pali po nocy
 
czy świece miały by wpływ na palenie biorąc pod uwagę że dzieje się to z rana jak jest wilgoć ??

zamierzam w foczce założyć gaz i jeśli już będę kupował świece to proszę mi powiedzieć jakie kupić zważając że będzie gaz ??

czy to dobry wybór [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VoyTasS 14-03-2012 19:24

Odp: 1.6 16V ciężko pali po nocy
 
Dobry wybór świec pod gaz.
świece i kable WN sprawdź spryskując wodą i potem odpalając. Jak będziesz miał problem to będziesz już wiedział że coś z tych 2 elementów.
Dodatkowo, zrób to jak będzie ciemno - możesz zobaczyć rozbłyski - wtedy też będziesz wiedział że są złe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.