Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114506)

cypher_jr 11-11-2010 14:38

Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
Witam!
Mam taki mały problem dotyczący tylnego zacisku hamulca ręcznego ponieważ tak jak każdy mondziak posiada ten sam problem z zapiekającym się hamulcem ręcznym :(

Poczytałem trochę na temat regeneracji hamulca ręcznego we własnym zakresie i też tak zrobiłem :) No ale podczas rozkręcania musiałem coś przeoczyć bo teraz mam mały problem ze skręceniem tego felernego zacisku hamulcowego :/

Teraz tak wkładam do cylinderka hamulcowego 3 kulki, potem idzie ta dziwna część ze sprenżynkami w środku (oraz gwintem na tłoczek hamulcowy), na sam koniec wkładam tłoczek hamulcowy dociskając kręcę odwrotnie do ruchu wskazówek ale tłoczek nie chowa się do końca tylko wchodzi do połowy i nie chce się schować dalej :(
A jeszcze jedno jak wkręcam tą śrubę pięciokątną tak żeby pasowała w tą wypustkę co jest na dolnej części tej części ze sprężynkami to tłoczek staje jak w/w ale po wykręceniu chowa się do końca tak jak powinien.

RoeSolare 26-07-2011 23:17

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
1 załącznik(i)
Odświeżam stary temat bo mam podobny problem z cylinderkiem

Jak złożyć ten cylinderek.

Mam specjalne narzędzia do zacisków co sciskają i wkręcają w prawo lub lewo.

Cylinderek pięknie się chowa ale nie mogę wkręcić sruby zabezpieczającej która go trzyma.
A dokładnie mechanizm ręcznego na zdjęciu widać o co kaman

Sruba powinna się wkręcić tak aby weszła w otwór, ale po całkowitym ściśnięciu cylinderka owy otwót jest ledwo widoczny.
Sruba nie wskoczy w niego tylko zaciśnie się na korpusie mechanizmu!

Tu na innym forum znalazłem opis regeracji ale nie opisano jak poskładano cylinderek.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

majkelmk3 27-07-2011 09:26

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
a kolego ten klucz co jest na fotkach gdzie i za ile mozna dostac

RoeSolare 27-07-2011 11:17

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1688176)
a kolego ten klucz co jest na fotkach gdzie i za ile mozna dostac

ten klucz to niewiem

Ja tam wsadziłem nasadke 14 i wbiłem młotkiem.
Klucz nie do dostania!

Byłem u kolegi mechanika wysłał mnie do innego który zawsze robi dla niego zaciski (bo ponoć trzeba mnieć specjalną praske klucz uchwyt itp).
A ten w zaufaniu powiedział że tak naprawde nie ma specjalnych kluczy itd
On wali młotem na mechanizm ręcznegi ropa młot itd.

W zestawie naprawczym jest kilka gumek które wchodzą w miejsca dostępne dopiero po rozkręceniu tego ustrojstwa, pytam się więc co robi z tymi gumkami.... bez słowa pokazał mi ręką kosz na śmieci.

Na tym polega regeneracja zacisków u mechaników.
Rozruszają ten mechanizm to pomaga na miesiąc klient jedzie szczęśliwy, kasa wzięta.
A za miesiąc problemy, a mechanik mówi: te typ tak ma, musimy poprawić bo to się ciagle zapieka.
A potem opinia leci że sie zapieka, bo nikt tego nie zregenerował jak należy.

majkelmk3 27-07-2011 15:11

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
mam pytanie bo nie robiłem tego czy da sie to zrobic w miare komfortowo bez odkręcania przewodu z płynem i czy jesli odkrece to płyn poleci?

maximus999 28-07-2011 08:16

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
proszę.. tu są nasadki 14 mm pięciokątne.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koledze gratuluje mechanika, który ma tylko młotek..:)


Płyn poleci oczywiście z wężyka. Ja wziąłem cienki pędzelek i wsadziłem w wężyk (oczywiście drewienkiem do otworu) one są zwykle stożkowe więc ładnie zatyka otwór.

majkelmk3 28-07-2011 09:22

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
który to dokładnie i czy jakiś poza tym bedzie potrzebny?

maximus999 28-07-2011 09:38

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
+ zaciski stolarskie do ściśnięcia tłoczka. To jeśli o nietypowe chodzi.

Ja regenerowałem i cuda robiłem a skończyło się i tak na wymianie na poliftowe. Od tej pory problem z głowy. Może od razu się zastanów nad taką opcją.

slazdu 28-07-2011 09:43

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
Witam
Jak każdy posiadacz Mondka miałem problem z zapieczonym ręcznym hamulcem. Za pierwszym razem też nie mogłem odkręcić tej śruby, ale wpadłem na pewien pomysł. Śruba jest otoczona takim wałem, więc szlifierką kątową to usunąłem. Zmieniłem tarcze na polerującą i teraz wygląda ten rejon jak ... fabryczny. Z tej pięciokątnej śruby (tą samą szlifierką kątową) zrobiłem śrubę czterokątną. Za pomocą zwykłego klucza tzw. francuza, odkręciłem i dokręciłem bez najmniejszych problemów.
To było za pierwszym razem, kiedy tylko wszystko wyczyściłem i posmarowałem. Pomogło tylko na kilka miesięcy. Za drugim razem wspomogłem się zestawem naprawczym. Pomogło tez na jakiś czas. Ostatni raz czyszczenie wspomogłem polerowaniem kłopotliwych rejonów. Na razie chodzi bez problemów, ale jak znów zacznie się blokować, nie będę miał żadnych kłopotów z odkręcaniem tej xkątnej śrubki.
Pozdr. i powodzenia.
slazdu

maximus999 28-07-2011 09:48

Odp: Złożenie tylnego zacisku hamulca ręcznego
 
Tylko jakbyś chciał zmienić na regenerowane to potrzebujesz na wymianę stare albo dopłacasz ze 200. A takich popiłowanych nikt nie przyjmie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.