Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Załączenie klimy w niskich temperaturach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37866)

cieju1 11-02-2008 13:47

Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
Witam.
Mam nietypowe pytanie jak na tę porę roku. Czy pomimo że na dworze jest niska temperatura to klima powinna się zawsze załączyć? Wydaje mi się że moja milczy.Na wyświetlaczu pokazuje ok 5 stopni. Jest jakiś czujnik który to kontroluje?

Pozdrowienia.

heko 11-02-2008 14:14

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
Zazwyczaj klima załącza się pow. 5st. :fcp4

markra 11-02-2008 16:29

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
Z tego co wiem, za wskazania temperatury zew. odpowiada czujnik umieszczony nad prawym światłem.
Klimatyzacja posiada jeszcze jeden odpowiadający za jej załączanie. Nie załączy poniżej 4st.
Tak jest w mojej manualnej klimie. Może klimatronik działa inaczej?

tomi98 11-02-2008 19:31

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
mój klimatronik dwustrefowy też załancza się powyżej 4 stopni, teraz zimą uruchamiam od czasu do czasu aby się przesmarowała :fcp14

jblack 12-02-2008 14:05

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
markra a wiesz gdzie szukac tego drugiego czujnika od klimy tez mam manualna i chcialbym wiedziec gzie sie znajduje

joszib 12-02-2008 21:14

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
Moja działa zawsze.Załączam ją np. gdy pada,żeby szyby odparowały.Deszcze przy temp. poniżej 5 stopni to normalka,więc i klima powinna działać.

stomat 16-02-2008 14:20

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
Manualna NIE ZAŁĄCZY się poniżej 5 stopni, wiec włączanie aby przesmarować mija się z celem (włączymy tylko lampkę w pokrętle). Czujnik znajduje się w okolicach sterownika wentylatorów mniej więcej tam gdzie lewy reflektor styka się z grillem u góry. Przynajmniej w starej budzie.

joszib 16-02-2008 20:00

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
Cytat:

Napisał stomat
Manualna NIE ZAŁĄCZY się poniżej 5 stopni, wiec włączanie aby przesmarować mija się z celem (włączymy tylko lampkę w pokrętle). Czujnik znajduje się w okolicach sterownika wentylatorów mniej więcej tam gdzie lewy reflektor styka się z grillem u góry. Przynajmniej w starej budzie.

No to mam padnięty czujnik,bo moja włącza się przy niższych temperaturach.

ufowroc 17-02-2008 00:08

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
załączy się jak się ogrzeje ciepłem silnika-szczególnie w jeździe miejskiej

subratri 17-02-2008 02:49

Re: Załączenie klimy w niskich temperaturach.
 
joszib,
moja wlacza sie zawsze :) moj czojnik jest w tropikach, i gdy zostawie samochod na pol godziny z rozgrzanym silnikiem, to pokazuje mi temp zewn 20 sopni a na dworze -2, jak rusze to natychmiast spada


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.