Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313212)

Zakapior_z_Izerbejdzanu 21-09-2020 18:46

Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie. Próbowałem znaleźć potrzebna informację ale bezskutecznie.
Nabyłem Forda Galaxy (2011 2.0 TDCi) i potrzebuję wymienić żarówkę. Wiem może śmieszne, ale na szukałem się jaka kupić i nadal nie mam pojęcia. Czy ta która na zdjęciu się świeci to do jazdy dziennej? Czy postojowa? Nzie mam jak wykręcić lampy i sprawdzić, a chciałbym zakupić nowa do wymiany. Czy mogę prosić o pomoc w zweryfikowaniu jakie to światła i jeśli ktoś takie same posiada jaka tam wchodzi żarówka?
Dziękuję za pomoc i zrozumienie atechnicznej osoby. Uczę się powoli auta.
Pozdrawiam Zakapiorsko.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Harry Houdini 22-09-2020 09:57

Odp: Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
1 załącznik(i)
To jest zwykła żarówka "postojówka" 12V 5W
Od spodu odkrecasz śrubkę, najlepiej bługą namagnesowaną gwiazdką (chyba 10 ) później od przodu włożysz jakiś cienki śrubokręt albo coś między górna krawędzi halogenu a zderzak, tam są zaczepy i delikatnie wyciągasz

Bump: To jest zwykła żarówka "postojówka" 12V 5W

Bump: Nie wiem czy po lifcie miał jedną czy dwie śrubki (10 albo 20) napewno przed liftem ma dwie. Pozdro

Zakapior_z_Izerbejdzanu 22-09-2020 10:14

Odp: Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
Dziękuję. Czas iść kupić żarówki [emoji1783][emoji1783][emoji1783]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Harry Houdini 22-09-2020 10:28

Odp: Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
1 załącznik(i)
Jakiś czas temu też wymieniałem
Nie mam podnośnika ani kanału ale poradziłem sobie

Zakapior_z_Izerbejdzanu 22-09-2020 10:44

Odp: Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
1 załącznik(i)
W sobotę będę wymieniał u kumpla na warsztacie klocki i tarcze więc będzie okazja na kanale. Żarówki kupione teraz trochę więcej roboty tylko będzie [emoji39][emoji1783][emoji1783][emoji1783]
Jakoś filozofii w tym nie ma wielkiej. Ale jednak dla laika bez technicznych umiejętności to zagwózdka [emoji39][emoji6][emoji1783][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Zakapior_z_Izerbejdzanu 22-09-2020 11:46

Odp: Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Harry Houdini (Post 3283290)
To jest zwykła żarówka "postojówka" 12V 5W

Od spodu odkrecasz śrubkę, najlepiej bługą namagnesowaną gwiazdką (chyba 10 ) później od przodu włożysz jakiś cienki śrubokręt albo coś między górna krawędzi halogenu a zderzak, tam są zaczepy i delikatnie wyciągasz

Bump: To jest zwykła żarówka "postojówka" 12V 5W

Bump: Nie wiem czy po lifcie miał jedną czy dwie śrubki (10 albo 20) napewno przed liftem ma dwie. Pozdro

Wychodzi ze zdjęcia ze jest jedna śrubka... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Jarek G. 24-09-2020 21:54

Odp: Światła 2011 wymiana żarówki #laikpyta
 
Jeżeli jedziesz do kumpla te najlepiej to wymieniać jak auto stoi wysoko na podnośniku.
Pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.