Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Rygiel drzwi nie trzyma pozycji "zamknięte" (mechaniczny) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299996)

kamilltee 23-08-2019 06:27

Rygiel drzwi nie trzyma pozycji "zamknięte" (mechaniczny)
 
Drzwi pasażera, drzwi nie dają się zatrzasnac, tzn zamknąć. Rygiel obrotowy nie trzyma pozycji "zamknięte - obraca się, nie ma tego odgłosy zamykania, i można go palcem przekręcić do pozycji "otwarte" a powinno zrobić się to tylko klamką. Zdałem boczek, klamka popycha to co ma popychac, na pierwszy rzut oka wszystko jest na miejscu i nic nie spadło. Calosc jest słabo dostępna, jestem za granicą, w miejscu gdzie nie ma części ani używek. Nie wiem czy jest sens wyjmowac i walczyć, czy (tak jak teraz) ściągnąć pasem i wracać do PL.

wojtekjanus 23-08-2019 07:51

Odp: Rygiel drzwi nie trzyma pozycji "zamknięte" (problem mechaniczny)
 
Sprawdź jeszcze czy linka od klamki wewnętrznej prawidłowo się cofa do końca przy zamku przy puszczonej klamce. Może być cały czas lekko naciągnięta.

W samym zamku mogła pęknąć jakaś sprężyna. Albo już zebrało się tyle osadów, że zamek się przyciera. Dużo WD40 (lub czegoś podobnego) z rurką dawkującą spróbuj wtrysnąć do zamka, może to coś pomoże...

ziemek56 23-08-2019 19:42

Odp: Rygiel drzwi nie trzyma pozycji "zamknięte" (problem mechaniczny)
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3166197)
W samym zamku mogła pęknąć jakaś sprężyna.

Albo plastikowa przekładka dystansowa rozrabia, nie będąc dokładnie na pozycji.

kamilltee 23-08-2019 19:49

Odp: Rygiel drzwi nie trzyma pozycji "zamknięte" (problem mechaniczny)
 
Cytat:

Napisał ziemek56 (Post 3166426)
Albo plastikowa przekładka dystansowa rozrabia, nie będąc dokładnie na pozycji.

Poproszę o dokładniejsze opis.
Po nocy zamek zadziałał co oznacza że nie wiem co szwankuje.
Mam wrażenie nie działał poprawnie przycisk zamykania zamka od środka, ten jezyczek pod klamką wewnętrzna. Teraz działa dobrze. Centralny działa. Klamka otwiera. Rygiel rygluje. Wolę odkryć przyczynę zanim znów mnie zaskoczy.

wojtekjanus 23-08-2019 22:27

Odp: Rygiel drzwi nie trzyma pozycji "zamknięte" (problem mechaniczny)
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kamilltee (Post 3166427)
Mam wrażenie nie działał poprawnie przycisk zamykania zamka od środka, ten jezyczek pod klamką wewnętrzna. Teraz działa dobrze.

Zdemontuj klamkę wewnętrzną, oczyść, tryśnij WD40 ośki klamki i języka blokady, wtryśnij też WD40 do pancerzyka cięgna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.