Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Lampy przednie xenon/renowacja kloszy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298922)

Lesbourgeois 28-07-2019 10:30

Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
3 załącznik(i)
Witam
Posiadam lampy xenonowe. Niestety schodzi z nich powłoka UV. Stad moje pytanie.
1.Czy ktoś regenerowal w nich klosze? Chodzi o malowanie nie polerowanie.
2. Czy klosz od reflektora xenon jest taki sam jak od zwykłego reflektora?
3.Czy lepiej pomalować na nowo czy może kupić jakieś używki i przełożyć same klosze.?

koszka 28-07-2019 10:34

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
Cytat:

Napisał Lesbourgeois (Post 3157160)
Witam
Posiadam lampy xenonowe. Niestety schodzi z nich powłoka UV. Stad moje pytanie.
1.Czy ktoś regenerowal w nich klosze? Chodzi o malowanie nie polerowanie.
2. Czy klosz od reflektora xenon jest taki sam jak od zwykłego reflektora?
3.Czy lepiej pomalować na nowo czy może kupić jakieś używki i przełożyć same klosze.?

Ja regenerowalem w zwyklych ale tylko polerowalem
Klosze sa takie same
Ciezko jest rozkleic lampe i latwo cos uszkodzic poza tym później zalezy kto robi moze to brzydko wyglądać

marco102 28-07-2019 19:05

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
Czemu chcesz lakierować? Lakier to najgorsza sprawa na równi z woskiem. By lakier dobrze leżał trzeba go położyć na lekko chropowatą powierzchnię. Tym samym efekt końcowy nie będzie wyglądał jak fabryczne lampy z fabryki. Znowu jak położysz lakier na idealny klosz (bez chropowatości), to przy pierwszym kamieniu z drogi klar się złuszczy i będzie schodził płatami.
Najlepszym rozwiązaniem jest folią samoregenerująca ppf. Ja osobiście używam Stek. Jest bardzo trwała i gruba. Jak się uszkodzi za kilka dobrych lat, to po prostu się ją zrywa i nakleja nową bez żadnych polerek itp.
W przypadku klaru, wosku czy ceramiki zawsze przy kolejnych aplikacjach trzeba doprowadzić klosze znowu do ideału. Czyli znowu polerki itp.
W przypadku samochodów używanych klosze się zdziera ręcznie z fabrycznego klaru aż do gołego plastiku. Potem polerka dwuetapowa i zabezpieczenie. Praktycznie pół dnia machania ręką z papierami, ale naprawdę warto. Klosze po takiej robocie wyglądają jak prosto z fabryki, różnica taka, że te z fabryki są podatne na uszkodzenia, te po oklejaniu już nie :P
By efekt przejrzystości był idealny, bez skaz, należy lampy rozkleić, wyczyścić i skleić na nowo. Ja to robię bezinwazyjnie, po całym procesie nie widać, że lampy kiedyś były rozklejane.
Jak coś to zapraszam. Ogarniam takie rzeczy od A do Z, na wszystko udzielam gwarancji ;)

koszka 28-07-2019 20:46

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
mozna tez lampy w srodku umyć uważajac na silniczki regulacji.

Lesbourgeois 09-08-2019 10:12

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
Pytanie jeszcze czy przy demontażu lamp ksenonowych lepiej odłączyć aku? nic się nie stanie z poziomowaniem?

Hansolo 09-08-2019 10:20

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
Nie ma potrzeby. Wypinasz na wyłączonym zapłonie i po krzyku.

Lesbourgeois 09-08-2019 10:29

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3161551)
Nie ma potrzeby. Wypinasz na wyłączonym zapłonie i po krzyku.

Dzięki

Tomas_zg 10-09-2019 13:50

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pl.aliexpress.com/item/32968038893.html?mb=rn7w9RMAN23GOv6&srcSns=Gmail&t id=white_backgroup_101&tt=sns_Gmail&aff_platform=d efault&cpt=1568119593917&sk=Cmv0x5Hm&aff_trace_key =32b64b5131d447f8b195e8b76d46d96a-1568119593917-03602-Cmv0x5Hm&businessType=ProductDetail&templateId=whi te_backgroup_101&platform=AE&terminal_id=26337a8ed d5049c4a539bfbd8e042d1b

Ja u chinczykow znalazlem cos takiego. Moze komus pomoze

rychu.zychu 10-09-2019 17:25

Odp: Lampy przednie xenon/renowacja kloszy
 
Raczej słabe opinie mają te klosze lamp z Alii.
https://ae01.alicdn.com/kf/U52eb84ec...4286c7ad6c.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.