Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283815)

Yakac 20-07-2018 17:09

Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Mam od dłuższego czasu problem z hałasującymi uchwytami pasów bezpieczeństwa w drugim rzędzie. Otóż jak jadę po nierównościach to przy niezapiętych pasach z uchwytów dobiega brzęczenie, stukanie nie wiem jak to nazwać dokładnie.
Auto ma obecnie 115tys przebiegu, zjawisko mam od dawna. Pomaga wciśnięcie tych uchwytów między fotele (wtedy są w pozycji poziomej a nie pionowej), albo wpięcie pasów nawet jak nikt nie jedzie.
Czy to wynika z zużycia? Auto nie jest stare, z tyłu jeżdżą dzieci. Miałem starsze auta i tam nic nie brzęczało. Nie jest to strasznie upierdliwe ale...
Macie jakieś rady na to?

woro_woro 20-07-2018 21:00

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Też tak mam. Wiem o czym mówisz. Na pewno nie wynika to ze zużycia, bo zlokalizowałem te dzwięki przy 30kkm przebiegu. Później dzieciaki wskoczyły w foteliki mocowane na stałe i problem znikł.

Yakac 20-07-2018 22:14

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Jakby kurcze jakiś luz był w środku, takie grzechotanie. Na początku miałem zboczoną myśl, zeby to jakimś WD40 potraktować, ale na szczęście mi przeszło. Teraz wtykam między fotele. Też zboczone :P

woro_woro 21-07-2018 08:27

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Tak dokładnie grzechotanie. U siebie miałem po wew stronach zatrzasków naklejony filc. Nie wiem czy tak jest fabrycznie czy ktoś już próbował to wyeliminować w taki sposób.

cozero 21-07-2018 09:43

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Ten filc to fabrycznie, żeby zapięcie o zapięcie nie stukało. Ale tu hałasuje jakby wewnątrz.
Jak zapięcia są razem ściśnięte to nie hałasuje.
Na razie nie mam pomysłu jak to wyeliminować

sian 21-07-2018 10:14

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Mam to samo - jedno zapięcie grzechocze. Mam to na liście rzeczy do zrobienia, ale, że priorytet niski, to na razie grzechocze. :)

PPiotrek 21-07-2018 23:32

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Ja mam auto z 2008 ale 3 lata wymieniłem fotele z rocznika 2013 i wtedy się zaczęło to o czym piszecie....

Glosniejsza muzyka... innego sposobu nie widzę.

Obiboc 22-07-2018 06:34

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
W moim też grzechocze, mechanizm zapięcia klamry stuka sobie beztrosko w obudowę tą czarną z przyklejoną tasiemką. Nie wiem jak rozebrać tą osłonkę zatrzasku.

MAG 23-07-2018 09:57

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Mnie też do szału doprowadza ta grzechotka.
Niestety poza wymianą nie słyszałem o innym sposobie poradzenia sobie z tym problemem ...

dylu2006 26-07-2018 02:54

Odp: Pasy bezpieczeństwa - stuki, brzęczenia w uchwytach pasów
 
Brzęczy czarna, zewnętrzna obudowa klamry z tego co pamiętam. Podważyłem ją dość mocno od spodu, dałem trochę kleju na gorąco i jak wystygł klej to odpuściłem podważenie - tak żeby obudowa ciasno opierała się na wciśniętym pod nią kleju. Bum, tada tsssss - nie grzechocze :)

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.