Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146636)

marex 88 23-12-2011 18:15

Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Witam zastanawia mnie pewien przypadek a mianowicie jeśli włączę spryskiwacz na tylną szybę to wycieraczka nie rusza muszę ją włączać sam a jeśli włączę na przednią to wycieraczki przelecą 3 razy i się wyłączają. A więc jak powinno być czy przy włączeniu tylnego spryskiwacza wycieraczka też powinna się włączać??? tak jak z jest przodu. Jak jest u was??

Pozdrawiam i Czkam na odpowiedz:)

darmodziej 23-12-2011 19:36

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Wycieraczka powinna się włączać razem ze spryskiwaczem, tak jak jest z przodu, choć osobiście uważam, że lepiej by było, gdyby się włączała z lekkim opóźnieniem, bo nim płyn zacznie płynąć ze spryskiwacza, to wycieraczka szoruje po suchej szybie. Przynajmniej tak jest u mnie, może ktoś inny powie, czy u niego też jest takie opóźnienie w podaniu płynu, bo może u mnie jest coś nie w porządku.

marex 88 23-12-2011 19:49

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Dziękuję za szybką odpowiedź:)
A więc u mnie jest coś skopane tylko ciekawe co?? Będę musiał się z tym pomęczyć:evil:

darmodziej 23-12-2011 20:41

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Może manetka?

adch78 23-12-2011 22:33

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Ale u mnie jest tak samo jak opisuje marex 88. Wydaje się że tak ma być.
Wesołych Świąt

Deryll 23-12-2011 22:58

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Potwierdzam, spryskiwacz działa niezależnie od wycieraczki. To i to trze ba włączać oddzielnie.

borowiczek 23-12-2011 23:05

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
U mnie również spryskiwacze działa nie zależnie od wycieraczk i z przodu i z tyłu. Bez sensu byłoby równoczesne włączanie np podczas opadów :D
Zdrowych,Spokojnych,Wesołych Świąt :)

darmodziej 24-12-2011 08:49

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Może u was tak jest, u mnie jest inaczej i jest zgodnie z instrukcją. W instrukcji jest napisane: „Spryskiwacze działają w połączeniu z wycieraczkami.” Przynajmniej z przodu tak ma być, bo w przypadku tyłu jest tylko napisane o uruchamianiu spryskiwacza, ale w takim razie jak uruchomić wycieraczkę, by przetarła szybę po spryskaniu, bo przecież chyba nie ruchem przerywanym.

Karawan 26-12-2011 17:10

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Witam.

U mnie również spryskiwacze działają w połączeniu z wycieraczkami, tył i przód. W poprzednim aucie maiłem taką przypadłość "opel kadett", winą była uszkodzona manetka, ale czy w mondku będzie taka sama przyczyna?

Wesołych świąt!!!

Deryll 26-12-2011 19:00

Odp: Spryskiwacz tylnej szyby a wycieraczka
 
Cytat:

Napisał Karawan (Post 1756793)
U mnie również spryskiwacze działają w połączeniu z wycieraczkami, tył i przód.

O czym ty piszesz. Autor wątku pisze że przednie wycieraczki działają poprawnie a tylne trochę inaczej. Wycieraczki tylne włączasz wduszając przycisk na manetce a spryskiwacz przesuwając cała manetkę do przodu w stronę zegarów.
Dla mnie jest logiczne takie działanie, gdyż w kombi i hatchbacku gdzie jest tylna wycieraczka można jej używać oddzielnie od spryskiwacza. Np w czasie deszczu szyba jest w zasadzie czysta, więc przecierasz ją tylko piórem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.