Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119249)

Sender 08-01-2011 07:02

Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Witam.
Pomimo że mój problem już jest na forum ale piszę do was koledzy bo może ktoś z was wymyslił coś najnowszego w moim problemie.
Osobiście moje auto stoi w ciepłym garażu i smarowałem płynem "WD" elementy zamka i pomimo tego otwiera się sam - bez mojej wiedzy ! myślałem że to kwestia temperatury ale to nie to. czy to może psujący się mikroprzełącznik ?
jak w ostateczności przed dłuższą trasą odłączyć przewody od tego mikroprzełącznika (nie moge jeździć z otwartą klapą :) ! ) gdzieś od wewnątrz czy z zewnątrz auta ?
dlaczego ta klapa sama się otwiera ? Proszę o porady :)
może ta informacja w czymś pomoże ale ten chory objaw potrafi znikać co jakiś czas. może to kwestia wyregulowania zamka? jeżeli tak to jak się go reguluje aby poprawnie to wykonać ?
dziękuje i pozdrawiam.
Focus 1.8 tdci 2006 r. kombi

Matych 08-01-2011 08:00

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Może jakieś zwarcie w okolicach włącznika spowodowane wodą i solą zajżyj do klapy jak to wygląda.

dziowlo 08-01-2011 09:06

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
wydaje mi sie ze ,to wina zamka ,jest przesuniety w gore ,lub w dol.Sprawdz na klapie ,czy jest otarte miejsce w miejscu ,gdzie klapa blokuje sie w zamku dziowlo

maureliusz 08-01-2011 10:40

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Myślę, że przedarte przewody to dobry trop. Ewentualnie mogła pęknąć sprężynka, która odbija włącznik zamka i udeża on podczas jazdy o mikrowyłącznik.
Gdyby się zaciął, czyli cały czas wciśnięty, to po kilka sekundach się sam zamyka - takie zabezpieczenie, zatem to napewno nie to.
Coś musi okresowo podawać sygnał z wyłącznika.

Sender 08-01-2011 12:20

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
witam ponownie.
aktualnie mikroprzełącznik wogóle nie reaguje na otwieranie. sam sie otwiera po zamknięciu po ok 30 sekundach. ale jaja ! koledzy jak sie dobrać do tego mikroprzełącznika ? od środka czy z zewnątrz? czy ktoś to juz robił ? może pod ta gumą jest jakaś woda ?
muszę zdemontować plastiki i dostać się do ustrojstwa. jak to zrobić?
pozdrawiam.

jacekn74 08-01-2011 13:52

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Witam, kolega w cmax miał podobny przypadek, uszkodzony był mikrowłacznik i powodował samoczynne otwieranie klapy. Ostatnio rozebralismy cały ten przycisk i wygrzebalismy mikrowłacznik. Po dobraniu odpowiedniego w sklepie elektronicznym, wklejeniu w miejsce starego wszystko śmiga aż miło.

maureliusz 08-01-2011 14:30

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Podgrzewasz z zewnątrz suszarką zamek i zdejmujesz tę gumę, którą masz na zewnątrz i naciskasz, aby otworzyć klapę. Potem możesz sobie zobaczyć co tam w środku.
Żeby wyciągnąć cały ten wyłącznik, to musisz ściągnąć od środka obudowę i potam odkręcić ten plastyk, który trzyma lampki i wyłącznik.

bond008 08-01-2011 15:03

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Przyczyną tych niedogodności jest woda, która dostaje się do mikrowącznika. Ja swój mikrowlącznik potraktowałem specjalnym sprayem do urządzeń elektronicznych (contack spray). Następnie przykleiłem gumową osłonę (tą czarną gumę) do tego plastiku w którym jest zamontowany mikrowlącznik.

buniek2580 08-01-2011 15:17

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Cytat:

Napisał bond008 (Post 1572862)
Przyczyną tych niedogodności jest woda, która dostaje się do mikrowącznika. Ja swój mikrowlącznik potraktowałem specjalnym sprayem do urządzeń elektronicznych (contack spray). Następnie przykleiłem gumową osłonę (tą czarną gumę) do tego plastiku w którym jest zamontowany mikrowlącznik.

100% racji. tydzien temu mialem idealnie to samo. Czujnik. Nazbierala sie woda i byl problem,wysuszylem i jest Git.

karmaz 08-01-2011 15:26

Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?
 
Cytat:

Napisał Sender (Post 1572779)
witam ponownie.
aktualnie mikroprzełącznik wogóle nie reaguje na otwieranie. sam sie otwiera po zamknięciu po ok 30 sekundach. ale jaja ! koledzy jak sie dobrać do tego mikroprzełącznika ? od środka czy z zewnątrz? czy ktoś to juz robił ? może pod ta gumą jest jakaś woda ?
muszę zdemontować plastiki i dostać się do ustrojstwa. jak to zrobić?
pozdrawiam.

ja to robiłem mikrozłącznik był całkowicie zaśniedziały wymieniłem drania na nowy koszt ok 85-90zł ale chyba jest taniej tylko cza poszukać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.