Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   HUCZENIE przy różnych prędkościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204046)

ostryns 01-05-2014 16:32

HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
Witam.
Od pewnego czasu moja foka zaczęła huczeć, nie jest to ciągłe huczenie wygląda to mniej więcej tak:
Na początku nic się nie dzieje, Przy prędkościach 85-90 huczy później ucisza się następnie przy 110 do 120 huczy aż uszy bolą i znów cisza, później przy 145-155 huczy i tak dalej i dalej.

Pojechałem do swojego mechanika który zazwyczaj wszystko potrafił zrobić nie było problemu, jego niepewną diagnozą było łożysko wymienił i jak huczało tak huczy nie miał pomysłów na nic innego.
Pojechałem do innego i powiedziałem żeby zlokalizował i zlikwidował huczenie on postanowił bez mojej wiedzy po raz kolejny wymienić to samo łożysko może dlatego że huk wydobywa się tak jakby z prawego przedniego koła.
Nie wiem czy to coś pomoże ale cały czas jeżdżę na zimowych oponach jeszcze nie zmieniałem czy może to być od opon??

Pozdrawiam. Arek

radek9103 01-05-2014 16:42

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
Cytat:

Nie wiem czy to coś pomoże ale cały czas jeżdżę na zimowych oponach jeszcze nie zmieniałem czy może to być od opon??
Odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Opony są równo zużyte??

ostryns 01-05-2014 16:50

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
Cytat:

Napisał radek9103 (Post 2203889)
Odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Opony są równo zużyte??

Ostatnio zauważyłem że bieżnik od wewnątrz bardziej mi zbiera, czyli to oznacza że to wszystko od opon?? dobrze rozumiem??

radek9103 01-05-2014 16:56

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
Skoro i tak zimówki to lepiej zmienić i wtedy będzie pewność. Po dłuższej trasie felgi nie są nadmiernie gorące?? A po podniesieniu na lewarek i kręceniu kołem słychać szum lub czuć opór??

ostryns 01-05-2014 17:03

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
no właśnie nie wczoraj wymieniałem olej i kręciłem kołami i wszystko spoko.
A co do grzania się felg to nie mam pojęcia nie wydaje mi się żeby nadmiernie się grzały ale pewności nie mam.
Sprawdzę jutro będę robił dłuższą trasę to sprawdzę i jutro wymienię opony i oby to było to.
jak to wszystko zrobię napisze jakie wyniki:P

radek9103 01-05-2014 17:04

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
Wystarczy przejechać 10 kilometrów i powinno być czuć różnicę.

arttk 01-05-2014 20:39

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
Jak opony są wyząbkowane to jest głośny huk, niech oponiarz przy wymianie sprawdzi czy jest wyząbkowanie. Jeśli to od opon, to niestety są do wyrzucenia, może być już tyko gorzej.

SRS 01-05-2014 20:53

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
arttk zapomniałeś dodać że wyząbkowane opony są efektem wytłuczonych amorków

ostryns 01-05-2014 22:30

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
amortyzatory mam po 80-90% tak że od tego to chyba nie jest ale jutro postaram sie dowiedzieć co jest z tym nie tak.

SRS 02-05-2014 11:28

Odp: HUCZENIE przy różnych prędkościach
 
o to lepiej niż w nowym ciekawe ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.