Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Temp zew. zle wskazuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118305)

david1985 27-12-2010 21:01

Temp zew. zle wskazuje
 
Witam pokazuje mi w aucie temp. zew. np -6 ,a temp rzeczywista to - 11.czujnik?czy coś innego?

piotr1968 27-12-2010 21:40

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
u mnie też tak jest,może jakaś podpowiedź

ciborowski1 27-12-2010 21:46

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
U mnie temp jest zawyżana gdy silnik mam rozgrzany i dłużej stoję np pow. 1min. Czujnik wówczas jest podgrzewany ciepłem silnika bo znajduje się pod przednim zderzakiem. Wystarczy że zrobię 2-3 km i temp na wyświetlaczu wraca do rzeczywistej. W lato mam podobnie np w korku. Osłony pod silnikiem mam połamane co może potęgować zjawisko...

AdamGaL 27-12-2010 22:30

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
hej, u mnie tez był taki problem, okazało sie że wine za źle wyswietlaną tem, zew. ponosi (akurat w moim przypadku) sam czujnik który jest umieszczony w zderzaku, po jego wyjęciu okazalo sie wilgoć dostała sie do środka tego czujnika - wiec po wyjęciu było suszenie, potem klejem na gorąco zakleiłem wejście 2 przewodzików do czujnika i od tamtej pory jest ok. temat ze zdjeciami i dokładnym opisem jest na forum, czasem zdarza sie że wilgoć dostaje sie do kostki łaczącej czujnik z dalsza wiązką przewodów - jest za lewym halogenem - wystarczy rozpiąc, przeczyścić jakimś sprejem do styków, wydmuchac powietrzem i jest gitara :)

david1985 28-12-2010 19:59

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
Adam sprawdzę to ....a co do postoju i podnoszenia się temp to wiem ale u mnie jest to jak jadę:)

piotr1968 29-12-2010 17:42

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
a jak dojść do tego czujnika,co trzeba odkręcić?

Zawika 29-12-2010 17:57

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
Cytat:

Napisał piotr1968 (Post 1566904)
a jak dojść do tego czujnika,co trzeba odkręcić?

Człowieku miej litość i poszukaj...
Cytat:

Napisał AdamGaL (Post 1565932)
... temat ze zdjeciami i dokładnym opisem jest na forum, ...

Czego więcej potrzeba?

piotr1968 02-01-2011 14:39

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
ok,właśnie znalazłem i wyjąłem,ale po wysuszeniu i włożeniu go palą się śnieżynki i są trzy kreski -chyba będzie wymiana czujnika jest bardzo łatwy dostęp 10 minut i po wszystkiemu,mam jeszcze jedno pytanko,czy ten czujnik temperatury zewnętrznej ma wpływ na grzanie świec żarowych?proszę o podpowiedź

dg. 02-01-2011 18:36

Odp: Temp zew. zle wskazuje
 
hmm, a ja dzisiaj sie szarpnalem i kupilem czujnik temperatury zew. i wew. made in china. Zaplacilem 15zl. Sprzet ma wyswietlacz i przycisk ktory pokazuje wew. i zew temperature wdel uznania. Do zew. temp. jest kabel (1,5metra) z czujnikiem. Zastanawialem sie jak go zamontowac. Czujnik zalozylem po lewej stronie na podszybiu (blisko slupka) i kabel pociagnalem pod uszczelka od dzwi na dol - az do momentu przerwy miedzy uszczelkami (gorna sie konczy i zaczyna podlogowa) w tym momencie przeciagnalem kabel pod ta sama uszczelka ale od strony zewnetrznej (nic nie widac) i czujnik usadowilwem pod gornym zawiasem miedzy dzwiami a blotnikiem. I cacy ;).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.