Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Zwiększenie mocy 1.6 16V 90KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129329)

sro3as 24-04-2011 21:15

Zwiększenie mocy 1.6 16V 90KM
 
witam. posiadam mondeo 1 1.6 16V 90KM i chciałbym zwiększyć mu troszkę mocy. jakie działania proponujecie w tym celu????

Snajper_881 25-04-2011 06:51

Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Bez obrazy ale tu luz nic się zobic nie da albo nie ma sensu , odpuść zanim cie śmiechem *************


No tak, święta prawda kolego, tutaj siedzą sami znawcy tunningu przecież. Czasami mam wrażenie, że zapytać tutaj o coś to lepiej się w zadek ugryźć...

sro3as 25-04-2011 06:55

Odp: Zwiększenie mocy
 
ok dzieki

Magik123 25-04-2011 16:14

Odp: Zwiększenie mocy
 
Gdyby Ci sie chcialo poszukac to wiedzial byc co trzeba zrobic w tym silniku zeby go ladnie skrecic.

tomiscorpio 26-04-2011 21:18

Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał dresat (Post 1643979)
Nasyp mu pieprzu cayenne do rury wydechowej, wypucuj kastę woskiem na błysk - mniejsze opory powietrza podczas jazdy, zmień opony na najbardziej wąskie - dopuszczalne dla modelu i przepompuj o 0,2atm...a, i ubierz do jazdy mokasyny - mają cienką podeszwę, więc lepiej czuje się pedał gazu.

uwielbiam takich typow , zero pojecia ma o tym . A akurat idzie zrobic troche z tym silnikiem za niewielkie pieniadze.

Co bylo juz opisywane wiele razy.

Wiec jak nie masz o czyms bladego pojecia to "przymknij się w tej kwestii."

Rijndael 01-05-2011 01:03

Re: Zwiększenie mocy
 
Można sobie podłubać ale to sztuka dla sztuki, bo to i tak nie będzie jechało. A silnik w tym wieku wymaga raczej remontu niż tuningu.

Magik123 01-05-2011 17:27

Odp: Re: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1647131)
Można sobie podłubać ale to sztuka dla sztuki, bo to i tak nie będzie jechało. A silnik w tym wieku wymaga raczej remontu niż tuningu.


Oj zebys Ty chociaz wiedzial jak to jedzie po tym dlubaniu. Rozbrajaja mnie opinie kogos kto nie wie nawet na czym to polega.

A silnik w tym wieku lata sobie na syntetyku, polsyntetyku jesli to dla Ciebie lata remontu, to raczej nie powinienes sie udzielac w tym temacie.

sro3as poczytaj, poogladaj i jak masz 600zł i troche pojecia to polecam.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oktan 05-05-2011 14:27

Odp: Re: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1647446)
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50911

no i ??

ten temat przeczytałem i oprócz tego, że:
- szkoda ci było kasy na hamownię,
- te dwa filmiki na wrzuta.pl nie wiele wnoszące do tematu,

to co dalej sugerujesz autorowi tego tematu ??

PS.: nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jest zrobienie swap'a na 2.0 Zetec i po problemie -> a wtedy NA PEWNO odczuje różnice 90 KM ->130 KM

Magik123 05-05-2011 18:32

Odp: Re: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Oktan (Post 1649569)
no i ??

ten temat przeczytałem i oprócz tego, że:
- szkoda ci było kasy na hamownię,
- te dwa filmiki na wrzuta.pl nie wiele wnoszące do tematu,

to co dalej sugerujesz autorowi tego tematu ??

PS.: nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jest zrobienie swap'a na 2.0 Zetec i po problemie -> a wtedy NA PEWNO odczuje różnice 90 KM ->130 KM

Robiłes takie cos? Jezdziłes? Widziałes? Bo jestem przekonany ze Twoja wiedza na ten temat konczy sie na tym co napisales.
A co do swapa to własnie Ty nie wiesz a ja wiem i o to w tym wszystkim chodzi.

Zreszta Twoja wypowiedz nie wnosi nic do tematu wiec daruj sobie.

Rijndael 05-05-2011 20:58

Re: Odp: Re: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1647446)
Rozbrajaja mnie opinie kogos kto nie wie nawet na czym to polega.

Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1647446)
raczej nie powinienes sie udzielac w tym temacie.

Uważaj na słowa. To, że masz inne zdanie nie uprawnia Cię do stosowania takiego języka.

Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1647446)
sro3as poczytaj, poogladaj i jak masz 600zł i troche pojecia to polecam.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No i? Wyszło Ci 10 s do setki w lekkim Escorcie, czyli objedzie Cię większość w miarę nowych aut. W Mondeo nie będzie 10 tylko 11. Czyli nadal muł.

Po za tym za 600 zł to można to zrobić chyba wyłącznie robiąc wszystko włącznie z przeróbkami wydechu samemu lub przy pomocy kumpli. Jak ktoś to lubi, to proszę bardzo, ale jest to zabawa dla samej zabawy, bo 1.6 nie będzie w Mondeo sensownie jeździł co by z nim nie zrobić (pomijając może zakucie i montaż turbo, ale to nie miałoby sensu).

Co do oceny stanu silnika, to Twoich rewelacji o oleju nie chce mi się nawet komentować...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.