Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] dołożenia dodatkowego wygłuszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295428)

stary1977mj 29-04-2019 16:06

dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Witam.Nigdzie nic nie znalazłem na ten temat tu na forum,i także w internecie nie ma nic w sprawie dołożenia dodatkowego wygłuszenia w mondeo mk5.
Czy ktoś z Was wygłuszał dodatkowo swoje auto?Może podzieli się fotkami ze swoich prac.Z wielką chęcią wygłuszyłbym dodatkowo swojego mondka.
Na pewno na pierwszy ogień poszły by drzwi,żeby poprawić brzmienie Sony premium,oraz podłoga z nadkolami.
Proszę o dyskusję osób które mają jakąś wiedzę i doświadczenie w temacie.

aprox99 29-04-2019 18:27

Odp: Wygłuszenie mondeo mk5
 
Wszyscy twierdzą że Mk V jest bardzo cichy

stary1977mj 29-04-2019 18:39

Odp: Wygłuszenie mondeo mk5
 
Powiedzmy.Cichy to jest Lexus LS...A tak na poważnie,to nigdy nie jest aż tak dobrze ,żeby nie mogło być ciszej.Zawsze każde dotychczasowe swoje auto dodatkowo wygłuszałem i tu też chciałbym poprawić fabrykę...

Matych 29-04-2019 21:09

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Bo nikomu nie chce się wyciszać jednego z najcichszych samochodów w klasie mimo upływu lat.Ale nic nie stoi na przeszkodzie możesz być pierwszy ,ochoczo będziemy śledzić postępy prac,najlepiej potwierdzone profesjonalnymi pomiarami akustycznymi-bo siła umysłu wielka jest w takich przypadkach.

aprox99 30-04-2019 06:18

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Kup Lexusa i po sprawie

hepos 30-04-2019 06:28

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Rozumiem że samochód masz od niedawna? Pojeździj jeszcze 4 miesiące - przejdą Ci wszelkie chęci wyciszania (tak obstawiam).
Ja kupiłem swojego mk4 który jest zdecydowanie gorzej wyciszony (przedlift). Na początku chciałem wyciszać. Po 4 miesiacach uznaje, że nie jest mi to potrzebne i trochę się czepiałem.
Spróbuj.

Robert 68 30-04-2019 07:30

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Cytat:

Napisał hepos (Post 3124862)
Po 4 miesiacach uznaje, że nie jest mi to potrzebne

Jak kto woli ale "obcięcie" kilku dźwięków poprzez wyciszenie maski, drzwi oraz nadkoli daje fajne efekty. Szczególnie przy szerokich oponach i Dieslu. Dlatego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak masz chęci to to zrób, możesz posiłkować się tematem o MK 4 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hansolo 30-04-2019 08:02

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Mk5 w porównaniu do Mk4 wygrywa wyciszeniem przy wyższych prędkościach. Zdecydowanie mniej słychać wiatr. Poza tym to strasznej różnicy nie zauważyłem a w zasadzie nie usłyszałem. Mowa o dieselkach.

foni 30-04-2019 09:01

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Ja wygłuszałem drzwi. Maty naklejane na blachę od środka drzwi plus maty i cienka gąbka pod boczkami. Jest ciszej w zakresie szumów od opon. Choć we Vignale i tak mam ciszej ze względu na klejone szyby boczne, przednią szybę "akustyczną" oraz elektroniczny system redukcji szumów. to i tak uważam że było warto. Jeżeli chcesz się podjąć tej pracy ze względu na redukcję hałasu, to okey. Jeżeli jednak po to aby Sony Premium zagrało lepiej, to sobie odpuść. Potencjału w tej elektronice nie ma żadnego. Pozostając przy fabrycznym rozwiązaniu możesz co najwyżej wymienić głośniki w drzwiach przednich oraz głośnik który jest na podszybiu. Poza jakością głośników kieruj się wysoką skutecznością. W zakładce audio znajdziesz wątek na ten temat.

stary1977mj 30-04-2019 12:59

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 3124859)
Kup Lexusa i po sprawie

Właśnie takich odpowiedzi wolałbym unikąć.Nic nie wnoszą konstruktywnego do tematu.Uwierz mi ,że jakby było mnie stać to na 100% bym jeździł Lexem.Niestety musiałem mieć samochód w miarę młodym roczniku,a do tego w kombi...
Co do samego wygłuszania jak już pisałem chciałbym poprawić efektywność zestawu Sony.Wiem że można.W poprzednim aucie przy audio Bose ,samo wygłuszenie drzwi i "zamknięcie " głośników dało nad wyraz świetny rezultat.
Co do zestawu na przód mam już głośniki jak poniżej
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Czy ktoś z Was,rozbierał już drzwi,żeby podpowiedzieć gdzie ukryte są śruby oraz kołki?

Bump:
Cytat:

Napisał hepos (Post 3124862)
Rozumiem że samochód masz od niedawna? Pojeździj jeszcze 4 miesiące - przejdą Ci wszelkie chęci wyciszania (tak obstawiam).
Ja kupiłem swojego mk4 który jest zdecydowanie gorzej wyciszony (przedlift). Na początku chciałem wyciszać. Po 4 miesiacach uznaje, że nie jest mi to potrzebne i trochę się czepiałem.
Spróbuj.

Włąnie ja na początku wcale nie miałem chęci go wyciszac.Po przesiadce z Mazdy 6 GH 2009r które było cale wygłuszone tutaj zastała mnie błoga cisza,niestety już się trochę do niej przyzwyczaiłem i chciałbym coś w tym zakresie poprawić.

Bump:
Cytat:

Napisał Matych (Post 3124792)
Bo nikomu nie chce się wyciszać jednego z najcichszych samochodów w klasie mimo upływu lat.Ale nic nie stoi na przeszkodzie możesz być pierwszy ,ochoczo będziemy śledzić postępy prac,najlepiej potwierdzone profesjonalnymi pomiarami akustycznymi-bo siła umysłu wielka jest w takich przypadkach.

A co uważasz za profesjonalne pomiary?
Wystarczy jeśli użyję do pomiaru sonometru i będzie wykazywał różnice...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.