Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] regulacja ręcznego rocznik 1996 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86727)

glifiarz 21-12-2009 16:43

regulacja ręcznego rocznik 1996
 
Witam,właśnie przesiedziałem godzine w samochodzie próbując wyregulować ręczny,jak się domyślacie nie udało mi się.
Czy to ja jestem taki tępy czy ten regulacja ręcznego jest tak skomplikowana,a może dźwignie mam zepsutą??NIe wiem,jęli ktoś ma fotki tej dźwigni i tego mechanizmu to bardzo proszę z opisem jak to wyregulowac.
A jeśli nie macie fotki to proszę o jakiś szczegułowy opis.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i czekam na odp.

Gori 21-12-2009 18:42

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
w mkI nie ma regulacji jest to samo regulator jedynie jest mozliwość regulacji linki przy kołach

ezop 21-12-2009 20:45

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
"w mkI nie ma regulacji jest to samo regulator jedynie jest mozliwość regulacji linki przy kołach"
to nie jest regulacja likni tylko odleglosci szczek od bebnow. Powinno regulowac sie samo ale w 90% tego nie robi i trzeba mu pomoc.

glifiarz 26-12-2009 12:55

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
Jak sie wiec pomaga w takiej regulacji,gdyz naleze do tych 90%.

mr_yagooda 28-12-2009 21:18

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
mi udalo sie podciagnac reczny o 4 zeby poprzez zdjecie tunela (ale tylko troche bo nie moglem calego, bo przeszkadza dzwignia recznego) widac tam stalowa linke 3-4mm. podciagasz reczny ile masz sil, podciagasz tunel do gory, lapiesz ta linke kombinerkami z calych sil, i spuszczasz reczny i juz... u mnie pomoglo...

kowal2799 30-12-2009 13:41

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
To prawda, w mk1 jest samoregulacja, która działa chyba tylko wtedy jak jest nowa. Ja po wymianie szczęk miałem gorszy ręczny niż przed naprawą. Najlepszy sposób to zdjąć beben nacisnąć lekko hamulec i wkrętakiem popchnąć tą regulację. Póżniej spróbuj założć beben. Jeśli szczęki trą o beben to możesz tak zostawić. Ale opór nie może być za duży bo będzie ci cały czas hamować. Musi dać założyć się rękami. No i jest jeden warunek- nie możesz mieć dużych progów bo inaczej na nic cała robota.

uro2 30-12-2009 14:23

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
Kolega Kowal pomylił samoregulatoru szczęk z samonapinaczem ręcznego.To pierwsze jest w bębnach i ma za zadanie ustawiać szczęki blisko bębna,natomiast to drugie znajduje się w tunelu przy rączce hamulca ręcznego i ma za zadanie naciągać linkę.

glifiarz 30-12-2009 15:20

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
Muszę więc spróbować wszystkich możliwości,ręczny trzyma,ale strasznie wysoko i boję się że nie przejdzie przeglądu,chociaż jak jade po ulicy,nacisne sprzęgło i zaciągne ręczny,to koła się blokują,mimo to uważam że ręczny powinien łapac na 4-5 ząbku.

uro2 30-12-2009 16:25

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
$-5 to było w maluchu.W fordzie dopuszczalny jest chyba 7.Podnieś auto do góry i sprawdź czy po zaciągnięciu oba koła są zablokowane.Jeżeli tak będzie to przegląd przejdzie.Jeżeli nie to problem może być w samoregulatorze w bębnie na kole które nie trzyma.

gorni 02-08-2010 15:08

Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996
 
Witam ja też mam taki problem, wymieniałem szczeki i toczyłem bębny i ale to nic nie dało, nawet zrobiłam tak jak niektórzy radzą by rozeprzeć szczęki tak by bęben ledwo wchodził i troszeczkę przycierał. Ale to też nic nie dało bo ręczny jest przy suficie, a o przeglądzie to nie ma mowy. Tak wiec idę teraz rozbierać tunel i jestem ciekaw czy to coś da. Jeśli to da efekt to dodam zdjęcia i co jak robiłem krok po kroku. Pozdrawiam
Świeżak na forum :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.