Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] drganie kierownicy podczas hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276077)

marcinwlodek 02-02-2018 10:55

drganie kierownicy podczas hamowania
 
Witam,
opiszę swój swój problem z drganiem kierownicy po wymianie tarcz i klocków hamulcowych, to może komuś pomogę w problemie. Tak więc:
Po zakupie auta musiałem wymienić tarcze i klocki hamulcowe. Zakupiłem i założyłem dobrej firmy TRW. Przez pierwsze ok 1500 km było ok a następnie zaczęło się od delikatnych drgań kierownicy podczas hamowania i tak z biegiem kilometrów narastało coraz bardziej. Sprawdzane opony, koła, całe zawieszenie itd. i nic wszystko w porządku.
Dopiero po przetoczeniu tarcz na samochodzie (prawie nowych) problem zanikł.
Przejechałem już kolejne 3000 km i jest ok :wink:

aurerum 02-02-2018 11:00

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
trzeba było reklamować jak przy takim przebiegu je pokrzywiło

weuek 02-02-2018 12:14

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
Penie krzywe są piasty, więc tarcze po jakimś czasie dopasowały się do piast. W wielu fordach nie ma osłon przednich tarcz i właśnie w tym upatruję przyczynę szybkiego krzywienia się tarcz.

krolikPL 02-02-2018 12:38

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
Właśnie mam ten sam problem z oryginalnymi tarczami Forda i staram się o uznanie reklamacji (na razie droga przez mękę)

mcsiu 02-02-2018 13:10

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2927634)
Penie krzywe są piasty, więc tarcze po jakimś czasie dopasowały się do piast. W wielu fordach nie ma osłon przednich tarcz i właśnie w tym upatruję przyczynę szybkiego krzywienia się tarcz.

To jak ja miałem problem z moimi tarczami ATE to też może być problem krzywych piast? No ładnie, czyli możliwe że cokolwiek kupie za jakiś czas się pokrzywi. A da się jakoś ocenić czy te piasty są krzywe?

aurerum 02-02-2018 15:01

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
tak poprzez pomiar bicia

Jerry292 03-02-2018 07:27

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
może problem jest w za małych tarczach . mondeo mk4 i s max mają te same tarcze a s max waży 300 kg więcej . gdzieś czytałem że w s max powinny być tarcze od s max 2.5 turbo . zbieg okoliczności że problem często pojawia się w s max ?

Garscik 04-02-2018 19:27

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
Hmm...a może przegrzane? Znam taki problem z pajero ..pare hamowan do zera ze 100..i tarcze do wymiany

Jerry292 05-02-2018 07:06

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
Garscik może i przegrzane tarcze . ja miałem mondeo mk4 i nie miałem problemów z tarczami a w s max ogólnie ten problem często występuje więc stawiam że tarcze są za małe

romanhoks 05-02-2018 19:18

Odp: drganie kierownicy podczas hamowania
 
Piasty do wymiany.Toczenie tarcz na samochodzie to zaleczenie problemu .Nie raz to przerabialem w warsztacie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.