Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak wygląda zużycie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94163)

rustin 11-03-2010 12:34

Jak wygląda zużycie paliwa
 
Jak kupiłem moją bestię na komp było 8,8 kobieta dojeżdzała do pracy 10km zatankowałem na orlenie i spalanie mi wyszlo 9,5 przy spokojnej jeździe nie po mieście ale odciniki 5km prostej drogi i postój 8h w tym ze 4 razy odcinki po 15km a teraz zatankowałem na zwykłej stacj i komp nie może zejść poniżej 10l oczywiście po zatankowaniu go kasowałem,te same trasy i sposób jażdy,wina paliwa? zastanawiam się też czy jak juz będzie cieplej to będzie spalał z 1l mniej? mam dylemat czy zakładać lpg czy nie rocznie robię 15tys

romekcz 11-03-2010 12:54

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
Ja akurat mam diesla więc trudno mi się wypowiadać. Jedyne co nas może łączyć to, to że też praktycznie jadę dom-praca-dom co łącznie daje ok 15km dziennie. No i sporadyczne wypady w dłuższą trasę (55km w jedną stronę). Komputer pokazuje mi obecnie 6,2l/100km ale wiadomo, trzeba do tego doliczyć jakieś 0,5l.
Jak jechałem do Niemiec (2000km łącznie) to spalanie mi wyszło na poziomie 5,4l/100km (przy prędkości 130-140km/h) - spalanie rzeczywiste.
Ale jak wcześniej napisałem mam diesla, więc wiele ci nie jestem w stanie pomóc co do spalania benzynki.

maestro06 11-03-2010 15:03

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
jak bedzie cieplej to spalanie spadnie troche w dol ale krotkie trasy robia swoje niestety

Karol2 12-03-2010 08:22

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
Ja też mam diesla, ale zauważyłem pewną prawidłowość pomiędzy spalaniem, a czasem posiadania auta. Otóż im dłużej nim jeżdżę tym więcej pali. Odpowiedź myślę jest prosta. Ja po prostu przestałem go oszczędzać i czasami daję się ponieść dynamice silnika(nie mówię o jeździe 200km/h, ale o nieuzasadnionych czasami wyprzedzaniami tylko po to żeby "poczuć wiatr we włosach"). U mnie chyba tak to wygląda. Co do jakości paliw to mam swoje zdanie na ten temat... Dla mnie paliwo w Polsce jest totalnie do d....Tankowałem już na wszystkich stacjach i różnic nie widziałem(raz po zatankowaniu miałem spalanie stukowe, ale to było w Focusie w benzynie na stacyjce gdzieś w Polsce). Myślę, że zakładanie gazu w twoim przypadku nie ma sensu. Poza tym nie pali aż tak dużo...

arturek 12-03-2010 09:10

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1383960)
[...]? mam dylemat czy zakładać lpg czy nie rocznie robię 15tys

Tobie sie nie opłaca, to następny użytkownik będzie zadowolony że już ma gaz i nie musi inwestować.

Arturek

roxon1 12-03-2010 10:43

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
Cytat:

Napisał Karol2 (Post 1384655)
Ja też mam diesla, ale zauważyłem pewną prawidłowość pomiędzy spalaniem, a czasem posiadania auta. Otóż im dłużej nim jeżdżę tym więcej pali. Odpowiedź myślę jest prosta. Ja po prostu przestałem go oszczędzać i czasami daję się ponieść dynamice silnika(nie mówię o jeździe 200km/h, ale o nieuzasadnionych czasami wyprzedzaniami tylko po to żeby "poczuć wiatr we włosach"). U mnie chyba tak to wygląda. Co do jakości paliw to mam swoje zdanie na ten temat... Dla mnie paliwo w Polsce jest totalnie do d....Tankowałem już na wszystkich stacjach i różnic nie widziałem(raz po zatankowaniu miałem spalanie stukowe, ale to było w Focusie w benzynie na stacyjce gdzieś w Polsce). Myślę, że zakładanie gazu w twoim przypadku nie ma sensu. Poza tym nie pali aż tak dużo...

Co do jakości paliwa to może i masz racje ale boło ostatnio na forum, ktoś wrzucił link odnośnie skontrolowanych stacji w Polsce. Podobno coraz mniej jest przypadków chrzczenia paliwa. Poszukaj bedziesz mógł sprawdzić jak wypadły stacje w twojej okolicy. Pozdro

pepek_80 12-03-2010 12:15

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
Witam .
Komputer pokładowy hmm fajny bajer tylko że 95% komp. nie pokazuje rzeczywistego spalania przeważnie pokazują mniej . Wiadomo że na początku jak kupiłeś auto to będzie paliło więcej bo musisz go wyczuć i nauczyć się nim jeździć . Mnie też palił mój 7.5L na początku a teraz pali 6.5L i mniej ( diesel 2.0L 115KM ) ale najlepszy pomiar spalania to zalać go pod kurek zrobić ze 100-200km nawet na tak krótkiej trasie jak ty masz i znów zatankować do pełna , to jest najlepszy pomiar spalania .
Pozdrowionka .

sebapl01 12-03-2010 17:37

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
Cytat:

Napisał pepek_80 (Post 1384824)
ale najlepszy pomiar spalania to zalać go pod kurek zrobić ze 100-200km nawet na tak krótkiej trasie jak ty masz i znów zatankować do pełna , to jest najlepszy pomiar spalania.

Może i najlepszy ale mało dokładny. Dużo lepiej jest wyjeździć co najmniej 3/4 baku żeby pomiar był w miarę precyzyjny. Wiadomo, że nigdy drugi raz tyle samo paliwa nie wlejesz do baku nawet przy tym samym dystrybutorze. Mnie zdarzają się różnice nawet do 0.5l i dużo zależy od tego jak ułożysz pistolet i czy odbije on w odpowiednim momencie. Przy 700km (ok.3/4 baku) ma to już znikome znaczenie.

rustin 12-03-2010 20:12

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
kurcze prawie nikt z silnikiem benzynowym się nie wypowiada tylko z dieslem co nie bardzo mnie interesuje :)

redmann 12-03-2010 20:20

Odp: Jak wygląda zużycie paliwa
 
kolego - jak robisz 15 tys rocznie to instalacja sie zwroci po dlugim czasie
tym bardziej, ze jak chcesz zalozyc gaz, to trzeba wydac troche kasy - za 2 kola nie zalozysz naprawde dobrej instalacji ( a jak zalozysz kiszke, to bedziesz mial i problemy i wydatki)
takze nie wiem, czy warto instalowac gaz - musialbys kilka lat tym autem jezdzic, zeby wydatek sie zwrocil a instalacja zarobila na siebie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.