Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulcowej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294706)

Remifer41 11-04-2019 09:25

Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulcowej.
 
Witam.
Mam problem z hamulcami w fordzie.
Pedał hamulca jest miękki i wpada w podłogę. Auta hamuje późno ale jak stwierdzono na badaniu siła hamowania jest dobra.
Poczytałem trochę i postanowiłem odpowietrzyć układ hamulcowy. Problem jednak jak był tak pozostał nic się nie zmieniło.
Ale podczas odpowietrzania, prawego przedniego koła, po naciśnięciu pedału hamulca z okolic pompy hamulcowej usłyszałem dźwięk, podobny do syczenia.
Ma pytanie co to może być, czy może to być przyczyną, że pedał hamulca wpada w podłogę? Nie ma ubytków płynu.

Remifer41 15-04-2019 10:21

Odp: Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulc
 
Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie wiedział.
Stawiam, że to uszkodzeniu uległa pompa hamulcowa. Chciałbym ja rozebrać i wymienić uszczelnienia. Wyczytałem jednak, że są dwa rodzaje średnic tłoków pompy. 25,4 mm i 23,8 mm. Czy można przed rozbiórką pompy sprawdzić i ustalić jaki zestaw należy zamówić.

hesiek 16-04-2019 17:41

Odp: Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulc
 
pompy nie wymienij jeśli słyszysz syczenie (syczenie powietrza) to na bank uszkodzone jest SERVO pompy hamulcowej.

Remifer41 17-04-2019 07:31

Odp: Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulc
 
Też o tym myślałem. Sprawdzałem serwo na wyłączonym silniku. Pedał twardy i nie wpada w podłogę. A po uruchomieniu silnika pedał zaczyna być miękki.
Zdemontowałem już pompę. Nie wiem czy tak powinno być ale po zatkaniu otworów obu sekcji hamulców i wciśnięciu tłoka pompy, powietrze uchodzi w stronę zbiorniczka płynu hamulcowego.

Remifer41 26-04-2019 12:59

Odp: Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulc
 
Już po problemie.
Wymieniłem pompę hamulcową. Wymieniłem też przy okazji tarcze i klocki. Klocki od strony felgi były mocno zapieczone.
Teraz po przejechaniu 140 km, hamulec działa idealnie.
Pozdrawiam

wertex 06-09-2022 08:23

Miękki pedał hamulca
 
Witam,
Niedawno kupiłem Fiestę 1.4 97 KM z 2009 roku i chciałbym Was zapytać o hamulce w tych samochodach. U mnie pedał hamulca wchodzi dosyć głęboko, zaczyna hamować w okolicach połowy zakresu. Jest to bardzo nieprzyjemne, wręcz mam odczucie niebezpieczeństwa i wydłużonego czasu reakcji w przypadku sytuacji awaryjnej. Czy ten typ tak ma? Jeździłem różnymi markami i modelami, ale pedał hamulca zawsze brał podobnie prawie u samej góry tak jak powinno być. Tarcze i klocki przód wymienione, bębny z tył w bardzo dobrym stanie.

Juzek 06-09-2022 09:25

Odp: Miękki pedał hamulca
 
Po zakupie naszej ślicznotki też to zauważyłem. Po wymianie tarcz i klocków wymieniłem też płyn i odpowietrzyłem wszystkie koła. Spokój był na jakieś 12 miesięcy, niedawno znowu zauważyłem, że pedał jest miękki (nie jeżdżę tym autem na codzień). Nie zaglądałem jeszcze do bębnów z tyłu - niedługo trzeba będzie tam zajrzeć, bo pierwsze hamowanie objawia się piskiem z tyłu.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

wertex 06-09-2022 09:44

Odp: Miękki pedał hamulca
 
Dzięki za info. Zastanawiam się nad wymianą serwa, a potem pompy hamulcowej - może to coś pomoże.

swampshark 13-09-2022 21:07

Odp: Pedał hamulca miękki, siła hamowania jest dobra, syczenie z okolicy pompy hamulc
 
Zacznij od płynu. U mnie płyn był tragiczny. Okazało się że przez niego trafiło wysprzęglik, albo w sumie to wysprzeglik zepsuł ten płyn... Nieważne. Po wymianie wysprzęglika i całego płynu oraz odpowietrzeniu hamulce się poprawiły


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.