Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sklepy i warsztaty (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Źle wykonana naprawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334226)

szafi88 25-03-2023 05:56

Źle wykonana naprawa
 
Witam, około pół roku temu mechanik robił mi remont silnika, pęknięty tlok. Dodam że za naprawę zapłaciłem 6100zl. Po przejechaniu niecałych 5tys km silnik znowu się rozkraczyl, znowu tłok i to w dodatku ten sam. Mechanik wziął auto niby nnnaprawe gwarancyjną. Z tym że teraz doszła masa części, ogólnie to wtryski lały czego przy pierwszej naprawie nie zauważył. Teraz żąda ode mnie pieniędzy za części... Rozumiem że ja mu zapłacę.za nowe wtryski ale że za części które się zespoły przez jego przeoczenie to chyba nie bardzo? W ogóle to niby naprawa jest zrobiona ale przy wysokich obrotach coś rzezi w silniku, a mechanik nie wie co to. Teraz za tą naprawę że tak powiem "gwarancyjna" żąda ode mnie za części same 5tys a samochód dalej nie nadaje się do jazdy... Co mogę z tym zrobić?

slawek-kali 25-03-2023 13:22

Odp: Źle wykonana naprawa
 
klocic sie, adwokat itd.. on tego auta juz nie naprawi wiecej..
Z drugiej strony jak wymienial tolko to jakos nie chce mi sie wierzyc zeby nie wspomnial ze wtryski padniete .. Moze nie chciales wymienic?
No ale prawde znasz tylko ty.

luckyboy 25-03-2023 18:17

Odp: Źle wykonana naprawa
 
Sprawa nie jest oczywista. Bo jeżeli zleciłeś jemu tylko wymianę tłoka, bez diagnostyki i szukania przyczyny jego uszkodzenia, to nie jego wina. Zrobił to za co zapłaciłeś...
Nie wiem jak wyglądały Wasze ustalenia...

Co innego zlecić naprawę całościową, co innego zlecić wymianę tłoka...

konieczko5 30-03-2023 12:43

Odp: Źle wykonana naprawa
 
Pokaż protokół z warsztatu.

krzysztofSJZ 30-03-2023 17:04

Odp: Źle wykonana naprawa
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3450198)
Z drugiej strony jak wymienial tolko to jakos nie chce mi sie wierzyc zeby nie wspomnial ze wtryski padniete

A to nie wiesz jak mogło być? gościu niby przyznał się do błędu, musiał duzo kasy władować w poprawkę fuszerki więc niech klient płaci, nawymyślał cudów różnych że wymienił bo nagle padło, ktoś musi pokryć straty ,,mistrza,,

Bump:
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3450236)
Nie wiem jak wyglądały Wasze ustalenia...

też prawda, ale dobry mechanik powinien zasugerować klientowi że jak cos po drodze znajdzie to albo sam podejmuje decyzję albo dzwoni do klienta, zwykły kierowca nie jest alfą i omegą żeby znać się na wszystkim,
a jak już to wszystko poskładał to nie zwrócił uwagi że coś z wtryskami jest nie tak??

RyszardaTrzeciaWaza 31-03-2023 09:18

Odp: Źle wykonana naprawa
 
Naprawił skutek, a nie przyczynę. Norma u papidraków, niestety....

konieczko5 03-04-2023 09:21

Odp: Źle wykonana naprawa
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3450906)
A to nie wiesz jak mogło być? gościu niby przyznał się do błędu, musiał duzo kasy władować w poprawkę fuszerki więc niech klient płaci, nawymyślał cudów różnych że wymienił bo nagle padło, ktoś musi pokryć straty ,,mistrza,,

Warsztat ma OC. Chyba, że robił u janusza pod domem.

szafi88 08-04-2023 07:57

Odp: Źle wykonana naprawa
 
Lepszy hit jest. Odebrałem od niego naprawione auto pojechałem do domu ok 20km a auto się rozj.... Ta sama usterka. Stukot w silniku pow. 5tys obrotów i wypadł zapłon, padł 4 tłok. I teraz oddał mi pieniądze ten mechanik no ale.mam problem bo nikt auta nie chce naprawiać po nim...

konieczko5 11-04-2023 12:33

Odp: Źle wykonana naprawa
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.