Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306748)

Kamil_1991 27-02-2020 16:45

2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Witam! Posiadam Mondeo 2015 rok 2.0 Tdci 150km automat. Ostatnio przy szybkiej jeździe samochód stracił moc tzn.przyśpieszał ale baaardzo wolno. Wyskoczył żółty klucz i komunikat patrz w instrukcje. Po podpięciu pod komputer wyskakuje błąd P0014 i komunikat: Regulacja faz rozrządu zaworów wydechowych, 1 rząd cylindrów- za duże wyprzedzenie. Skrzynia jak i inne podzespoły nie pokazują żadnych błędów. Za pomoc z góry dziękuje:)

Matych 27-02-2020 18:16

Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Rozrząd był zmieniany albo coś grzebane przy nim,olej zmieniany często i właściwy jego stan?

Garbojad 27-02-2020 20:52

Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Trzeba sprawdzić zawór od zmiennych faz rozrządu czy nie jest zapchany

Speedo 27-02-2020 21:18

Odp: 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
miałem niedawno identyczny przypadek,klient dał ostro w palnik, auto zaczęło coś szarpać, zapaliła się usterka, zjechał na parking i zadzwonił do mnie, dojechałem i miał ten błąd p0014 od faz rozrządu, skasowałem - powrócił, silnik normalnie pracował, pomyśleliśmy że to pewnie czujnik albo zawór (jak kolega wyżej) no to trzeba do mechanika, wsiadł i w drogę, ujechał kilkadziesiąt metrów i auto zgasło. Po sholowaniu do mechanika i wymianie czujników itp pojazd dalej nie działał. Mechanik trochę porozbierał i brak połowy zębów na pasku, z tego co wiem silnik poszedł do wymiany.

Kamil_1991 28-02-2020 13:52

Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3229047)
Rozrząd był zmieniany albo coś grzebane przy nim,olej zmieniany często i właściwy jego stan?

Tak rozrząd był zmieniany w pazdzierniku. Olej też wymieniony może z 2/3 tys przejechane na nim i stan jest właściwy.

Bump:
Cytat:

Napisał Garbojad (Post 3229106)
Trzeba sprawdzić zawór od zmiennych faz rozrządu czy nie jest zapchany

Hmm a mógłbyś podpowiedzieć gdzie go szukać? bo nie za bardzo właśnie potrafię go odszukać.

Bump:
Cytat:

Napisał Speedo (Post 3229118)
miałem niedawno identyczny przypadek,klient dał ostro w palnik, auto zaczęło coś szarpać, zapaliła się usterka, zjechał na parking i zadzwonił do mnie, dojechałem i miał ten błąd p0014 od faz rozrządu, skasowałem - powrócił, silnik normalnie pracował, pomyśleliśmy że to pewnie czujnik albo zawór (jak kolega wyżej) no to trzeba do mechanika, wsiadł i w drogę, ujechał kilkadziesiąt metrów i auto zgasło. Po sholowaniu do mechanika i wymianie czujników itp pojazd dalej nie działał. Mechanik trochę porozbierał i brak połowy zębów na pasku, z tego co wiem silnik poszedł do wymiany.

Rozrząd był wymieniony i jest ok przy normalnej jeździe. Dopiero jak mu przywale i po dłuższej jeździe to się dzieje. Gdy zgaszę samochód i znowu odpalę błąd znika i zdarza się że zrobię z 200 km i nic.

kaczor99 28-02-2020 15:42

Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Cytat:

Napisał Garbojad (Post 3229106)
Trzeba sprawdzić zawór od zmiennych faz rozrządu czy nie jest zapchany

A pierwsze słyszę, że w klekocie coś takiego jest.

Kamil_1991 28-02-2020 17:42

Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 3229347)
A pierwsze słyszę, że w klekocie coś takiego jest.

No na allegro są więc możliwe ze jest. Tylko nie potrafię go zlokalizować

slawek-kali 28-02-2020 18:01

Odp: 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
w benzynie.. ty masz spier.. rozrzad albo czujnik pada.. ale obstawiam raczej 1..
jaki pasek montowano kto robil robote? itd..

Kamil_1991 28-02-2020 18:13

Odp: 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3229384)
w benzynie.. ty masz spier.. rozrzad albo czujnik pada.. ale obstawiam raczej 1..
jaki pasek montowano kto robil robote? itd..

O jakim czujniku mówisz? Rozrząd był montowany w październiku i myslisz że dopiero teraz by to wyszło? Za każdym razem gdy ten błąd wysypuje i później na nowo odpale auto błąd gaśnie. Przy normalnej jeździe po mieście auto chodzi normalnie przyśpiesza tak jak ma. Sytuacja zdarzyla sie 3 razy gdy mocno pocisnąłem na autostradzie. Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co o tym sądzić. Gdyby rozrząd był spieprzony to chyba by musiał cały czas sypać tym błędem i tracić moc nie? Od października zrobiłem trochę km i ten błąd wyskoczył dopiero w zeszłym tygodniu.Robotę robił sprawdzony mechanik. Teraz sprawdzałem na tym pasku zrobiłem już około 3 tys km. Sam przy nim nie grzebałem i chciałbym wiedzieć na co się nastawić zanim oddam go do mechanik. Z góry dziękuję za pomoc forumowicze.

Garbojad 28-02-2020 19:15

Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 3229347)
A pierwsze słyszę, że w klekocie coś takiego jest.

No widzisz, czegoś się dzisiaj dowiedziałeś [emoji16]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.