Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Wilgoć w reflektorach LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291252)

micrus_rybnik 22-01-2019 09:09

Wilgoć w reflektorach LED
 
2 załącznik(i)
Witam,
W nowym Galaxy (mam go niecałe 2 tygodnie) w przednich reflektorach w technologii Ford Dynamic Led po kilku dniach używania pojawiła się wilgoć, a w zasadzie sporo wody. Dokładnie widać to na załączonych zdjęciach. Auto jest garażowane, więc nie sądzę by aktualnie niskie temperatury mogły być powodem. Ale pewności nie mam. Wilgoć utrzymuje się cały czas, nawet po dłuższej jeździe. Jak sądzicie - jest to jakaś wada fabryczna, która powinna być usunięta w ramach gwarancji?

mariotd 22-01-2019 09:41

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Oczywiście - zgłaszaj na serwis, niech wymieniają lampę. Na forum Fiata Tipo już było wiele takich przypadków (ale chyba z tylnymi lampami), były wymieniane na gwarancji.

Oby po wymianie nie było takich problemów...

gibaj 22-01-2019 10:59

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
:shock::shock: nowe auto :570:

weuek 22-01-2019 11:10

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
No i to jest przyczyna. W nowych tak jest, a w LEDowych to szczególnie (co tam ogrzeje wnętrze reflektora?). Trzeba się przyzwyczajać do wody w lampach i tyle.

Zbyniu123 22-01-2019 17:06

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3084032)
No i to jest przyczyna. W nowych tak jest, a w LEDowych to szczególnie (co tam ogrzeje wnętrze reflektora?). Trzeba się przyzwyczajać do wody w lampach i tyle.

To czemu w autach z grupy vag nie ma takich problemow? Dla mnie to jest kpina zeby takie cos wychodzilo w nowym aucie ja juz napewno forda w zyciu nie kupie, a do sprzedania swojego odliczam kazdy dzien

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

micrus_rybnik 22-01-2019 21:45

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Jutro rano mam zamiar odwiedzić dealera Forda to tam znać co usłyszałem.

weuek 22-01-2019 21:55

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3084229)
ja juz napewno forda w zyciu nie kupie, a do sprzedania swojego odliczam kazdy dzien

Ze swoim fordem męczyłem się 4 lata. Teraz się pukam w czoło na myśl dlaczego tak długo.

Poczytaj ten temat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daje to dobry obraz tego jak w tej firmie projektuje się pojazdy. A takich "zonków" jest mnóstwo. :-)

MarcG 23-01-2019 10:48

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Mówicie, że w Galaxym jest sporo takich "pierdół" ?
Rozważam galaxy albo sharan ale z tego co tu czytam to chyba jednak wybiorę sharana.
Chyba jest większa szansa na "świety spokój", a szkoda bo ford mi się bardziej podoba.

leon 72 23-01-2019 18:34

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał micrus_rybnik (Post 3083981)
Witam,
W nowym Galaxy (mam go niecałe 2 tygodnie) w przednich reflektorach w technologii Ford Dynamic Led po kilku dniach używania pojawiła się wilgoć, a w zasadzie sporo wody. Dokładnie widać to na załączonych zdjęciach. Auto jest garażowane, więc nie sądzę by aktualnie niskie temperatury mogły być powodem. Ale pewności nie mam. Wilgoć utrzymuje się cały czas, nawet po dłuższej jeździe. Jak sądzicie - jest to jakaś wada fabryczna, która powinna być usunięta w ramach gwarancji?

Jest to oczywiscie wada producenta i nalezy to jak najszybciej zglosic w serwisie.
Pracuje w servisie Forda ale nie w Polsce i zdarza sie sie to bardzo rzadko, byc moze dzieje sie tak z autami ktore dedykowane sa na polski rynek. Nie ze nasz kraj jakis gorszy ale duzo sie slyszy o produktach zagranicznych ktore kupowane w Polsce maja gorszy badz nieco inny sklad.

Bump:
Cytat:

Napisał weuek (Post 3084402)
Ze swoim fordem męczyłem się 4 lata. Teraz się pukam w czoło na myśl dlaczego tak długo.

Poczytaj ten temat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daje to dobry obraz tego jak w tej firmie projektuje się pojazdy. A takich "zonków" jest mnóstwo. :-)

W VW, Audi, Peugeot i innych tez sa afery, "zonki".
Rozumiem ze zawiodles sie na Fordzie ale uwierz mi ze na innej marce tez mozesz sie zawiesc. Wczesniej pisalem ze pracuje w Servisie i osobiscie takich usterek jak autor tematu jeszcze nie widzialem.

Zbyniu123 24-01-2019 01:33

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał MarcG (Post 3084595)
Mówicie, że w Galaxym jest sporo takich "pierdół" ?
Rozważam galaxy albo sharan ale z tego co tu czytam to chyba jednak wybiorę sharana.
Chyba jest większa szansa na "świety spokój", a szkoda bo ford mi się bardziej podoba.

Galaxy jest fajny pod wzgledem miejsca w srodku, ale jakos wykonania po stronie vw

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.