Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] co to za "puszka" pod maską ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339832)

kicek99 12-03-2024 21:35

co to za "puszka" pod maską ?
 
1 załącznik(i)
Witam.
Co to za ustrojstwo zamontowane pod maską ? Jak się to fachowo nazywa? Domyślam się, że jest to związane z alarmem i do czego służy zamek bębenkowy do którego jest mały kluczyk ?
Dziękuję za wyrozumiałość i informację :)

Jakoob 12-03-2024 21:42

Odp: Focus mk3 - co to za "puszka" pod maską ?
 
Wyłącznik syreny od alarmu.

tomao 12-03-2024 21:53

Odp: co to za "puszka" pod maską ?
 
Syrena alarmowa z własnym zasilaniem.

kicek99 12-03-2024 22:30

Odp: co to za "puszka" pod maską ?
 
Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem jest to syrena alarmu z wyłącznikem i wewnętrznym własnym zasilaniem ( akumulatorkiem) - nie z akumulatora samochodu ?

Ta syrena nie wydaje żadnego dżwięku po uruchomieniu alarmu - migają tylko światła awaryjne.
Czy ten wewnętrzny akumulatorek jest wymienny, czy syrena raczej na szmelc ? Czy ewentualnie można zamontować inną syrenę motodą plug&play...jeśli tak to np. jaką ?

arturek 12-03-2024 22:33

Odp: Focus mk3 - co to za "puszka" pod maską ?
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 3487649)
Wyłącznik syreny od alarmu.

Cytat:

Napisał kicek99 (Post 3487652)
[...]

Ta syrena nie wydaje żadnego dżwięku po uruchomieniu alarmu - migają tylko światła awaryjne.
[...]

Zacznij od przekręcenia kluczyka w stacyjce alarmu - może ktoś przekręcił kluczyk, żeby odłączyć syrenę

Mam watpliwości czy to jest syrena, a nie element składowy systemu alarmowego
W innym aucie miałem alarm Logic i tam syrena była osobno, a nie działała bo kabelek był urwany


2) Na zdjęciu widać alarm Logic => ta firma już nie istnieje => może być problem z częściami zamiennymi

pozdrawiam

kicek99 12-03-2024 22:49

Odp: Focus mk3 - co to za "puszka" pod maską ?
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 3487649)
Wyłącznik syreny od alarmu.

Cytat:

Napisał tomao (Post 3487650)
Syrena alarmowa z własnym zasilaniem.

Cytat:

Napisał arturek (Post 3487654)
Zacznij od przekręcenia kluczyka w stacyjce alarmu - może ktoś przekręcił kluczyk, żeby odłączyć syrenę


2) Na zdjęciu widać alarm Logic => ta firma już nie istnieje => może być problem z częściami zamiennymi

pozdrawiam

Kluczyk przekręcałem - w prawo syrena jest włączona...wiem, bo syrena się odezwała ( do teraz nie wiedziałem, że ta"puszka" to syrena), ale radość nie trwała długo - przy następnej próbie już była cisza.

kicek99 13-03-2024 21:26

Odp: Focus mk3 - co to za "puszka" pod maską ?
 
Cytat:

Napisał kicek99 (Post 3487656)
Kluczyk przekręcałem - w prawo syrena jest włączona...wiem, bo syrena się odezwała ( do teraz nie wiedziałem, że ta"puszka" to syrena), ale radość nie trwała długo - przy następnej próbie już była cisza.

Temat opanowany.
Doładowanie akumulatora samochodowego ożywiło syrenę alarmu.
Alarm działa prawidłowo :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.